poster

Půlnoční kovboj

 • USA

  Midnight Cowboy

 • Slovensko

  Polnočný kovboj

Drama

USA, 1969, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ivoshek
  *****

  Everybody is talking at me, I don´t hear what they´re saying... Jednoduchost, skvělá práce s obrazem a hudbou, Voight a Hoffman. Realita, flashbacky i prozářené sny dvou ztroskotanců ve špinavé megapoli. Místy jsem byl dojatý, místy jsem se bavil a celkově tenhle film považuju za jeden z nejlepších snímků vůbec. Nechápu, že není v csfd výrazně výš. Vážně by mě zajímalo, jestli by si něco tak kontroverzního a s takovým koncem dneska někdo dovolil natočit. Upřímně si myslím, že ani omylem. Pozn: Melodii, která ve filmu několikrát zazní, docela zajímavě předělali Faith No More - enjoy.(20.6.2008)

 • nascendi
  ****

  Je mi ľúto, ale toto je ďalší z filmov, ktorých hodnotenie znižujem pri opakovanej projekcii po pár desaťročiach od premiérového zhliadnutia. Nie preto, že by neprešiel skúškou časom. Naďalej ho považujem za vynikajúci film s úžasnými hereckými výkonmi, realistickým zobrazením doby a prostredia a nádhernou pesničkou. K plnému hodnoteniu mi však chýba osobný vzťah k príbehu a jeho protagonistom. A bez neho päť hviezdičiek nedávam.(24.11.2008)

 • -bad-mad-wolf-
  ****

  Ač si jsem vědom povrchnosti svého tvrzení, Půlnoční kovboj mi přijde jako jedna z těch "vyčichlých" klasik, jejichž lesk zůstal pod deklem přibývajících dekád. Možná proto, že filmů o srážce ideálů s realitou tady od té doby bylo mnoho. Na Schlesingerově díle vyčnívají herecké výkony a výborně napsané postavy, vedle nich mě ale výrazněji zaujala už jen vizuální stránka věci, která si ráda pohrává s pseudoflashbacky a naivními představami obou hlavních protagonistů (o řádně sjeté večírkové scéně nemluvě). Celkově vzato je Půlnoční kovboj výborný film se stále aktuální výpovědí, nicméně... mě nezasáhl.(10.1.2012)

 • Superpero
  *****

  Hodně emocionální film. Chvílemi vám je tak příjemně a chvílemi zase dost smutno. Hlavních hrdinů mi bylo často dost líto a opravdu jsem jim fandil. Skvělá hudba. Herecké výkony jsou naprosto brilantní, dost se divím, že nebyli Oscaři. Přiznám se že některé scény jsem uplně nestihl (ta párty v nějakém drogovém umělecko-intelektuálském doupěti). Výborný film.(13.3.2006)

 • mcb
  *****

  O životě vyvrhelů na okraji společnosti jsem se zatím dovídal jen přes výpisky ze středoškolských učebnic. Chyba! Toto špínou prolezlé drama, které se snaží podávat zklamané iluze, dezorientaci, beznaděj, ale i přátelství na plochém území jednoho města, zaručeně není příjemné, ale pravdivé a fascinující. Zároveň dává obraz společnosti 60.let ve velkoměstech jako směsku hloupých, zklamaných lidí, všudypřítomných freaků, bezdomovců a homosexuálů. Ti už mají své místo zajištěné a stále hloubeji se propadají do své nicoty jako ústřední hrdinové. V jednu chvíli velice dojemný snímek, v druhou směska bizarních výjevů a pohledů do nitra té špíny, která dokáže být sakra odpudivá a depresivní. Palce nahoru za Voighta a Hoffmana.(26.10.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace