Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Na Crockettův ostrov se snáší noc. Skupina vzbouřenců se snaží přežít, jak se dá, a zvládnout nastalý chaos. (Netflix)

Recenze (12)

Nach 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Začínám si myslet, že před natáčením Půlnoční mše, Mike Flanagan četl Prokletí Salemu. Protože evidentně si osvojil Kingovský styl zakončování. Naprostou destrukcí. Sám jsem byl ale překvapen, že k ní nedošlo z té strany, kde jsem jí čekal, ale zcela z opačné. Jakoby sám tvůrce říkal, že slepá víra má i slepý rozum. A že ten, kdo je ovládán pudy, je slepý k nebezpečí okolo. Pro mě ale naprosto výborné zakončení, které je jasně uzavřené a finální skladba Blíž k tobě Bože můj mi evokovala poslední píseň hranou na Titaniku. Možná tak i byla úmyslně vybrána. Jasný plný počet a všem doporučuji se na seriál podívat. 95% ()

warrenur 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Skoda tej snahy o poeticky zaver. Vyznel totiz nesmierne pateticky a uplne mimo misu. Zvlast, ked sa spatne obzrieme na konanie a pohnutky postav. Inak, istotne tam bolo dost priestoru na "tienik", kde sa da zaliezt, ale nechcem vyryvat. Za mna sklamanie. Diel sa totiz uplne vymkol doteraz vystavanej premise. Kazdopadne Flanagan-ova "stavka" na vybornu Kate Siegel, vdaka spolupraci z predoslych serialov bola serialovou najvacsiou devizou. ()

Reklama

Peytl 

všechny recenze uživatele

Posledních 15 minut si můžu pouštět neustále dokola, a to přesto(nebo právě proto), že nerozumím ničemu(nebo všemu)... ve svých odžitých sto letech si připadám jak puberťák, kterej sjíždí svůj oblíbenej punk do roztrhání těla...a duše. Rázem mám pocit, že všechny důležitý sračky celýho světa jsou jen malichernosti. Třeba to tak i je. Já bych si to tak přál. Neuvěřitelnej nářez. Díky https://www.csfd.cz/uzivatel/109986-beckett51/ dlabu na modrý čísla. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Posledná časť je zrejme najchaotickejšia a najmenej kompaktná z celej série. Ale všetko sa ukončuje a my vieme, že fabula bude obsahovať dobu medzi omšou a úsvitom. Je tu zopár logických dier, je to mix totálnej béčkovosti a hlbokých myšlienok; čo mimochodom pripomína aj Bibliu, ak by to náhodou niekto chcel Flanaganovi vyčítať, tak tvorca má pádny argument. Záver je ale úžasne nakrútený a či sú tie panoramatické zábery gýčové, mi je úplne jedno. ()

Martrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Těžko se divit autorovi, který se šest epizod zabýval psychologií postav a kul vztahy mezi nimi, že se závěr neobešel bez jisté míry patosu. Pro většinu Evropanů a ateistů obvzlášť, bude závěrečný "funeral song of flaming heads" trochu navíc, ale nakonec se dá jistě konstatovat, že výsledný dojem z celého seriálu závěr nepokazil. Konec byl nevyhnutelný, každý dostal, co si zasloužil a protože to není pohádka...tak i ti, kteří si to nezasloužili. Ano, The Haunting se mi líbilo víc, ale i tak velká spokojenost. Flanagan je pro mě jeden z mála tvůrců, jejichž tvorbu budu sledovat. Rozpačité recenze ale chápu, protože ne každý má "náboženské plky" rád a tady jich nebylo vůbec málo. A pokud to někdo sledoval s titulky...tak se nedivím už vůbec. Těch dialogů je tam tolik, že polovinu času neuvidíte, co se děje. Takže pro ty, kteří nemají fakt dobrou angličtinu, výjimečně doporučuji zvolit dabing...je opravdu povedený. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama