Epizody(6)

Drama rekonstrukce jednoho z nejznámějších zločinů britské historie, jehož pravděpodobný pachatel je stále ve vězení a svou vinu popírá. Šestidílná minisérie o vyvraždění rodiny Whiteů rekapituluje události, které se v roce 1985 odehrály na venkově v britském Essexu, když Colin Caffell přivezl šestiletá dvojčata na prázdniny k prarodičům. Zločin na statku ukazuje tragicky neprofesionální policejní vyšetřování případu, který šokoval celou Británii, pečlivě pracuje s dobovou atmosférou a na základě známých informací uvěřitelně buduje klíčové charaktery. Jako každý dobře zpracovaný true crime titul je Zločin na statku nejen průvodcem tragickou historií jedné rodiny, ale celou výsečí britské společnosti v 80. letech. (Serial Killer)

Recenze uživatele filmmovier k tomuto seriálu (1)

Zločin na statku (2020)

Další povedená detektivní britská minisérie, o které jsem až do její premiéry netušil, že existuje. A bylo by škoda, kdybych o ní netušil dál. Tenhle seriál, tentokrát od ITV a podle skutečné události (o které jsem taky nic netušil, ale u které je pachatel jasný už od začátku) je skutečně povedený. Zpracování, obsazení, scénář... zklamání prostě není možné. Jistě, existují i lepší seriály a minisérie tohoto typu, tvůrci White House Farm se ale nemají za co stydět, protože i tohle je povedená dramatická podívaná. Velmi zajímavá a dostatečně napínavá a přitažlivá. Za mě spokojenost. 75%. ()