Parta ne zrovna úspěšných broadwayských herců rozvíří poklidný život městečka v Indianě, když se zastane studentky, která chce jenom vyrazit na ples se svojí přítelkyní. (Netflix)

EvilPhoEniX

Od Ryana Murphyho jsem čekal asi větší odvaz, ale jinak celkem v pořádku. Muzikály příliš nesleduji, ale tady mě zaujal cásting. Nicole Kidman je pořád neskutečně sexy a Keegan bohužel nehrál svou typickou vtipnou roli, což mě trochu zklamalo. LGBT zápletka asi hodně lidi odradí, ale kdo se přes to dokáže přenést čeká jej barevný, zábavný a hezký muzikál ze střední. Prom večírek byl solidní a taneční čísla mě bavily nejvíc. Ústřední song taky povedený, ale škoda té stopáže a humorných vložek bylo minimum bohužel. Za mě strávitelná trojka a fanoušci muzikálů by mohli být spokojení o něco víc. Příběh***, Akce>Ne, Humor**, Násilí>Ne, Zábavnost***, Hudba****, Vizuál****, Atmosféra***, Napětí*. 6/10. ()

silentname

"The Prom" síce je americký muzikálový gýč, a má príbeh tak mimo realitu, že rozoberať to ani nemá zmysel. Alebo to tvrdenie poupravím. Nehovorím, že to čo sa tu udeje je nereálne. Ale záver filmu je ako vystrihnutý z americkej príručky, ktorá hovorí ako všetko potrebuje svoj magický happyend a ako sa postavy zázračne a jednoducho zmenia. Takže už len v tom je film mimo realitu. Na druhú stranu ale nemôžem povedať, že by som v tomto smere očakával niečo iné. Je to moderný americký muzikál. A príde to samozrejme s veľmi zjednodušeným príbehom a absolútnou teatrálnosťou. To k tomu proste patrí. A kvôli tomu sa na to občas asi všetci pozeráme. Ale uznávam, gýčovitosť je tu skutočne na vysokom leveli. Film si však u mňa zaslúži kritiku z trošku inej strany. Úprimne som po dopozeraní zhodnotil, že nechápem akú rolu tu má postava Nicole Kidman. Dalo sa ju jednoducho vytiahnuť z filmu a dokopy by sa nezmenilo absolútne nič. Je mi jasné, že mať vo filme meno ako Nicole Kidman film urobí na pohľad zaujímavejším, ale keď dokopy má absolútne zbytočnú rolu, ostane človek na konci iba sklamaný. No a teraz poďme na to ostatné. Hudobné čísla sú podľa mňa zvládnuté dobre. Tie tanečné čísla vyzerajú skvele a rozhodne do nich išla veľká dávka energie. To musím filmu uznať. Spevy pravdepodobne boli trošku upravované, aby tam neboli nejaké falošné tóny, ale znie to počúvateľne. Príbeh je síce veľmi jednoduchý a chýba mu realistickosť, ale to mi v tomto smere nevadí, lebo som to od neho ani neočakával. Ak máte radi filmové muzikály, tak si to podľa mňa užijete. Možno budete miestami z tej gýčovitosti a teatrálnosti otrávený, ale s tým nič nespravíme. Hodnotenie: B- ()

novoten

Limonáda z nejsladších. Jenže právě o těch hodnotách, které tak rád zastávám, takže mi úsměv v oněch tuplovaně optimistických chvílích neslezl z tváře. Vzhledem k tématu, distributorovi a režisérovi samozřejmě zdejším slušnočechům mohou rupnout cévky ve velkém, přitom se nejedná o nic jiného než přes dvě hodiny nataženou epizodu Glee. S perfektní choreografií, neuvěřitelným obsazením hostů z Broadwaye a s žánrově odpovídajícími rychlozvraty. Zpívejte nebo nechte být. ()

T2

Krásne dúhový gýč ako hovado. Už fakt nevedia kam by sa asi mali posunúť, ako najlepšie zhovadiť dnešnú praštenú dobu. Som dúfal že príde nejaký normálny pohodový muzikál ale toto je neskutočne príšerne otravné. Režisér Ryan Murphy je už tak preplácaný, že už je úplne mimo misu znesiteľnosti. A to prv ako tak dobre solil z nejakým tým nadhľadom v seriály GLEE. /20%/ ()

pepo

The Prom je príjemný darček pre fanúšikov žánru. Aj napriek usadeniu príbehu na strednú školu netreba mať obavy z teroru z ranku prvých dvoch častí High School Musical. Je remeselne kvalitne ošetrený, z drtivej väčšiny dobre zahratý a má aj spoločenský presah na niekoľkých úrovniach. Celý čas ale cítiť, že sa tvorcovia snažili povedať až príliš a často sa im ich dielo rozpadá. Je to proste taký pekný gýč na rozveselenie počas zlých časov a naladenie sa na vianočnú náladu. To síce nie je málo, ale potenciál bol omnoho väčší. Alebo som sa iba príliš tešil. 6/10 ()

• Barry (James Corden) v jedné scéně říká, že Dee Dee (Meryl Streep) si již tak svou pošramocenou image poškodila svým hysterickým výstupem v divadle Longacre. Právě v tomto divadle si odbyla originální broadwayská produkce muzikálu „The Prom“ svou premiéru a hrála se zde až do derniéry. (jezurka42)
  • V jedné scéně si Barry (James Corden) stěžuje, že ještě nedokázal získat jedinou cenu Tony (nejvýznamnější divadelní cena), a že je unavený z neustálého nezdaru. James Corden, představitel Barryho, je přitom jediným z ansámblu, který ve skutečnosti cenu Tony vyhrál. (jezurka42)
  • Natáčení bylo zahájeno 11. prosince 2019 v Los Angeles. Avšak 12. března 2020 byla výroba pozastavena kvůli pandemii COVID-19. Výroba filmu byla poté obnovena 23. července 2020. (PamPero 1)