Parta ne zrovna úspěšných broadwayských herců rozvíří poklidný život městečka v Indianě, když se zastane studentky, která chce jenom vyrazit na ples se svojí přítelkyní. (Netflix)

Trailer 1

T2

Krásne dúhový gýč ako hovado. Už fakt nevedia kam by sa asi mali posunúť, ako najlepšie zhovadiť dnešnú praštenú dobu. Som dúfal že príde nejaký normálny pohodový muzikál ale toto je neskutočne príšerne otravné. Režisér Ryan Murphy je už tak preplácaný, že už je úplne mimo misu znesiteľnosti. A to prv ako tak dobre solil z nejakým tým nadhľadom v seriály GLEE. /20%/ ()

pepo

The Prom je príjemný darček pre fanúšikov žánru. Aj napriek usadeniu príbehu na strednú školu netreba mať obavy z teroru z ranku prvých dvoch častí High School Musical. Je remeselne kvalitne ošetrený, z drtivej väčšiny dobre zahratý a má aj spoločenský presah na niekoľkých úrovniach. Celý čas ale cítiť, že sa tvorcovia snažili povedať až príliš a často sa im ich dielo rozpadá. Je to proste taký pekný gýč na rozveselenie počas zlých časov a naladenie sa na vianočnú náladu. To síce nie je málo, ale potenciál bol omnoho väčší. Alebo som sa iba príliš tešil. 6/10 ()

novoten

Limonáda z nejsladších. Jenže právě o těch hodnotách, které tak rád zastávám, takže mi úsměv v oněch tuplovaně optimistických chvílích neslezl z tváře. Vzhledem k tématu, distributorovi a režisérovi samozřejmě zdejším slušnočechům mohou rupnout cévky ve velkém, přitom se nejedná o nic jiného než přes dvě hodiny nataženou epizodu Glee. S perfektní choreografií, neuvěřitelným obsazením hostů z Broadwaye a s žánrově odpovídajícími rychlozvraty. Zpívejte nebo nechte být. ()

EvilPhoEniX

Od Ryana Murphyho jsem čekal asi větší odvaz, ale jinak celkem v pořádku. Muzikály příliš nesleduji, ale tady mě zaujal cásting. Nicole Kidman je pořád neskutečně sexy a Keegan bohužel nehrál svou typickou vtipnou roli, což mě trochu zklamalo. LGBT zápletka asi hodně lidi odradí, ale kdo se přes to dokáže přenést čeká jej barevný, zábavný a hezký muzikál ze střední. Prom večírek byl solidní a taneční čísla mě bavily nejvíc. Ústřední song taky povedený, ale škoda té stopáže a humorných vložek bylo minimum bohužel. Za mě strávitelná trojka a fanoušci muzikálů by mohli být spokojení o něco víc. Příběh***, Akce>Ne, Humor**, Násilí>Ne, Zábavnost***, Hudba****, Vizuál****, Atmosféra***, Napětí*. 6/10. ()

filmfanouch

Ryan Murphy- Úspěšný seriálový tvůrce, scénárista a režisér, který má na kontě seriály jako Glee, American Horror Story, American Crime Story, Feud nebo nedávnou Ratched. Murphy měl ovšem sem tam i příležitost natočit celovečerní film, přičemž naposledy se to stalo v roce 2010 se snímkem Jíst, milovat, milovat, který byl víceméně fajn, Murphy se ale od té doby věnoval především seriálové tvorbě, jehož seriály se dali poznat podle podobného tónu, vypravěčských postupů, práce s vizuálem (především barvami) a faktem, že jakožto homosexuál se ve svých seriálech snaží o propagaci LGBTQ+. Po dekádě tedy Murphy natočil další celovečerák a to tentokrát muzikál The Prom, který vznikl dle stejnojmenného divadelního muzikálu a v hlavních rolí se objeví například Meryl Streep, Nicole Kidman nebo Keegan-Michael Key. Na standardy Ryana Murphyho jde ale ve finále o příliš poklidný muzikálový dýchánek, který ve finále rozhodně nebude řadit mezi nejvýraznější filmy roku. A to je na Ryana Murphyho prostě škoda. Seriál Glee mě nikdy kdovíjak nechytl (některá hudební čísla jsou ovšem opravdu paráda), právě seriály American Horror Story, American Crime Story či Feud ale z Murphyho udělali mého nejoblíbenějšího seriálového tvůrce, jehož antologické seriály fungovali jako někdy napínavá, někdy historický poučná, především ale vždy řemeslně zajímavá a především byli skutečně vtahující. Dalo by se polemizovat nad tím, že Murphy možná někdy šel až přes čáru, právě v tom ale tkvělo jeho kouzlo a třeba právě seriál American Horror Story již dekádu těží z toho, že nadále dokáže překvapovat i přesto, že můžete žít v dojmu, že již máte celý seriál prokouknutý. Možná i proto jsem od The Prom nečekal klasický muzikál a především vidím problém v tom, že bych velmi snadno uvěřil tomu, že tenhle film vlastně Murphy nedělal. V muzikálových škatulkách je totiž vlastně až příliš obyčejný. Některým číslům nechybí živelná taneční choreografie, některé písně zase mají skutečně chytlavý text. Ve finále ale žádná píseň jednoduše v hlavě neutkví a nepomůže ani to, že Meryl Streep nebo Nicole Kidman již mají s filmovým muzikálem své zkušenosti (Moulin Rouge, Mamma Mia) a své schopné hlasivky od té doby neztratili. Ani oni dvě a celkově velmi solidní casting (debutující Jo Ellen Pelman v sobě nemá určitě má), který čítá i Keegana-Michaela Keye v pro něj velmi netradiční poloze, klasicky nevýraznou Kerry Washington nebo až příliš výrazného Jamese Cordena nezachrání fakt, že je tenhle muzikál vlastně velmi snadno zapomenutelná záležitost a víceméně praštěná věc až trochu příliš. Dává ovšem smysl, proč právě tento muzikál tolik sedl Murphymu. Muzikál totiž pojednává o Coming outu a Murphy, který si tak kdysi prošel stejnou věcí tak tohle téma dokáže věrohodně zpracovat do filmové podoby. Díky faktu, že si najmul schopného kameramana Matthewa Libatiquea navíc tento film vypadá krásně, opět se tu neskutečně vyhrává s barvami a je to dost možná nejpestřejší film roku. To samotné ale ve finále stejně nestačí. Ve finále je jedno jestli si Libatique vyhrává s pozadím, nasvícením nebo kamerovými průlety, když ve vás stejně neprobudí pocit, že koukáte na muzikálovou filmovou událost roku. Nebo alespoň muzikál, který byste byli ochotni zkouknout kdykoliv znova. Na to je možná až příliš dlouhý (délka lehce přes 2 hodiny působí jako věčnost) a především mu víceméně po první velmi zábavné půlce (úvodní číslo naláká solidně) dojde dech. Tenhle muzikál navíc nemá kdovíjak zajímavé charaktery a těch postav je navíc možná tak moc, že jich je až příliš. A především vám snad skutečně krom první písně žádná neutkví v hlavě, což beru jako hlavní problém. Má to solidní vizuální stránku, choreografie je fajn, herci se snaží. Jenomže to celé je dohromady tak přepálené, že to nefunguje dohromady a především ten film nemá kdovíjak pamětihodné písně a ve finále ani samotné hudební pasáže. Chvílemi je to skutečně potěšujícím způsobem praštěné, ve finále je ale tenhle muzikál možná až příliš ukázněný a skutečně se na něj snadno zapomene. Netflix a HBO Max (Let Them All Talk) v jednom týdnu nasadili oba jeden film s Meryl Streep, HBO Max v tomhle ohledu vyhrálo a přesto tenhle muzikál bude pravděpodobně na Netflixu větší hit než Mank. To je prostě v prd...! ()

• Natáčení bylo zahájeno 11. prosince 2019 v Los Angeles. Avšak 12. března 2020 byla výroba pozastavena kvůli pandemii COVID-19. Výroba filmu byla poté obnovena 23. července 2020. (PamPero 1)
  • Barry (James Corden) v jedné scéně říká, že Dee Dee (Meryl Streep) si již tak svou pošramocenou image poškodila svým hysterickým výstupem v divadle Longacre. Právě v tomto divadle si odbyla originální broadwayská produkce muzikálu „The Prom“ svou premiéru a hrála se zde až do derniéry. (jezurka42)
  • Postavy Emminy babičky (Mary Kay Place) a Barryho matky (Tracey Ullman) byly napsány pro filmovou verzi. V původní Broadwayské hře se ani jedna nevyskytuje. (Streeper)

Související novinky

Netflix ovládl nominace na Zlaté glóby

Netflix ovládl nominace na Zlaté glóby

03.02.2021

Dnes odpoledne byl zveřejněn kompletní seznam nominací pro 78. ročník Zlatých glóbů. A stále výrazněji se ukazuje, že streamovací služby v těchto oceněních upevňují svou pozici. Netflix si letos…