The Watch (TV seriál)

Drama / Fantasy

Velká Británie, 2021, 5 h 39 min (Minutáž: 42–43 min)

Hneď na úvod poviem, že Pratcheta som nečítal. Videl som všetky tri filmy (Barva kouzel, Otec prasátek a Zaslaná pošta), z ktorých je mojim najobľúbenejším Barva kouzel. Nuž takto... Tento seriál hneď na úvod zaujme svojim cyberpunkovým vizuálom. Vizuálne je spravený veľmi pekne a nieje mu čo vytknúť, je na to proste radosť pozerať. Obsadenie je veľmi sympatické, u mňa vyhráva Richard Dormer ako kapitán Sam Elánius, Marama Corlett ako Angua a samozrejme Jane de Wet ako malá vrahyňa, ktorej pohľad vás bude ešte dlho desiť. A teraz príbeh. Ten ma trochu sklamal svojim záverom, keďže končí otvoreným koncom. Uzavrie sa len hlavná dejová linka, no tie bočné zostávajú otvorené. Tvorcovia sa až príliš spoliehali na to, že bude aj druhá séria. Aby som to teda zhrnul - Ak nieste fanúšikom Pratchetových kníh a zaujal vás tento seriál aspoň vizuálne z obázkov a trailerov, tak isto neobanujete. Je plný dobrého humoru a aj keď je tam viacej žien, gejov, transexuálov a černochov ako pôvodne Pratchet zamýšľal, až tak to nevadilo, keďže všetci herci sú fakt kvalitný a ako hovorím aj sympatický.(25.3.2021)

• Hlas Boží

Proč? Proč se někdo píše s knížkou, vystaví příběh, vykreslí postavy, když to nějaký jelito z nudy vezme a udělá z toho takový šunt.  Karotka a Angua jsou snad jediní, proti, kterým nemám výhrady, Ale Elánius,(pitvořící se blbeček, který se v průběhu děje moc nemění) Pleskot Řitka( proboha proč z ni udělali vysokého trpaslíka?), lady Berankinová ( čert vezmi, že ji změnili rasu, ale proč plochý prkno bez osobnosti?) a Vetinari? Z toho udělali ženu, to bych ještě přežil, ale Prattchetův Vetinari je vysoký, hubený, absolvovent školy Cechu vrahů. Proč je to tu takový, ke vší uctě k představitelce, medvídek? A nakonec Karcer. Tohle že je zločinec? Tomu mám věřit, že bez mrknutí někoho ukončí pro zábavu?  Celý špatně a tenhle pokus se nepovedl.(28.4.2021)

• Bakllazaan

Na chvíli dáme stranou, že jde o vzdálenou inspiraci Zeměplochou. Vlastně by mi nový pohled na Pratchettovy knihy nevadil, ale muselo by to bý napsáno s jinou grácií. Medvědí službu tu prokazují jakžtakž fantasy kulisy a zajímavě vypadající postavy, které odvádí pozornost. Podotýkám, že jde pouze o vzhled. Interakce mezi postavami nefunguje, každá hraje jako z jiného seriálu, a vše tomu dává za uši příšerný scénář s nudnou televizní kamerou. Není v tom vůbec žádná šťáva a velmi chybí lidský humor z knih. Je to zkrátka Frankensteina monstrum, které mohlo být s trochou snahy zajímavé, ale Frankenstein neměl žádný originální nápad.(23.2.2021)

Já do toho šel naprosto nepolíbenej Terry Pratchettem a jeho Zeměplochou a proto to asi budu posuzovat jen z pohledu normoš diváka, co našel seriál a pustil si ho. Vtípků je tam víc než dost, Richard Dormer jede na vlně parádně sjetýho velitele, Marama je neodolatelná a celý to působí parádně našláple. Postupem času se to drobet pohorší a ke konci se to zase nakopne. Rozhodně se musím podívat na původní smysl Zeměplochy, jak tu píšete, ale takhle, jako nezasvěcenej jsem spokojenej. Za mě slušný 3* a DOPORUČUJU(7.3.2021)

I když jde o inspiraci, tak duch T.P. tu je. Jeho typické figurky, a vrstevnatý děj, který vyžaduje velkou představivost, se tady představuje ve zdařilé vizualizaci se solidním hereckým ansámblem. Bohužel všemu, co je tady dobré, podkopává nohy "punk", který způsobuje více chaosu, než lze zvládnout. Méně kreativity by určitě neuškodilo.(20.2.2021)