Šokující nález utlučeného těla dívky přivede detektivy k podezření na syna místní pediatričky (Streepová) a jejího umělecky založeného manžela (Neeson). Zatímco se vyděšení rodiče snaží ze všech sil odhalit pravdu, musí čelit stupňujícímu se nepřátelství města přesvědčeného, že jejich syn je vinen. Film plný nečekaných událostí vás ohromí tím, jak se může v jediném okamžiku změnit život jedné rodiny... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Joeey

Nemám, co vytknout. Zazněla tu řada naléhavých myšlenek, herci byli přesvědčiví; nechápu, jak to někoho mohlo nudit... ()

tranquill

Byl jsem zvědavý, jak scénář vybruslí z takovéhoto mravního dilema, a musím uznat, že se povedlo se ctí. Nemusím ta biblická přirovnání, zde šlo o nám známý "vyšší mravní princip", ale myslím, že "vnitřní rodinný boj" se situací byl zobrazen kvalitně i reálně. ()

shifter

Mierne podpriemerna rodinna drama s trochu nestastne zvolenym obsadenim. Chvilami ma clovek pocit akoby Meryl Streep hrala matku Liama Neesona, nie jeho manzelku. Edward Furlong v ulohe introvertneho syna posobi priam znudene. Nanestastie pre tvorcov tohto filmu sa nudi aj divak.. ()

joelly01

Prumerne rodinne dramo ktere nenadchne ani neurazi. Jen tak na okraj: Edward Furlong byl drive roztomilym chlapcem na ktereho me oko ranneho tynejdzra vzdy spocinulo s prevelikym zalibenim a nyni je to takovy nepekny tucek. Skoda ho! ()

Ukrizku

Zklamání. Jako rodiče se mne to dotklo víc, než rodiče filmové. Přitom Streepová i Neeson mne neodradili výrazem - tedy banální scénář? Dramatická byla bohužel jen moje představa předloženého tématu. ()

Franki69

Velmi koukatelné rodinné drama, vnesené do dobře situované středostavovské rodiny kdesi v USA. Po dvaceti letech od natočení jeho poselství nezestárlo ani o hodinu. Nebudu spoilerovat, takže asi takhle. Jde o příběh obyčejných lidí, vystavených nečekané a tvrdé životní zkoušce, je o tom, jak se s ní vypořádají a jak morálně jako jednotlivci i rodina obstojí. Film táhnou Liam Neeson (otec) a Meryl Streep (matka). Velmi výrazní v ději a také předvedeným výkonem jsou Edward Furlong (syn) a Alfred Molina (obhájce). Doporučuji nestudovat zápletku předem. A pokud patříte mezi diváky, kteří ocení film, aniž by se v něm muselo střílet, schovávat se před roboty a nosit superhrdinské kostýmy... podívejte se. A sami si pak řekněte, jak byste na místě rodičů jednali vy sami. Dávám 80%..jasný nadprůměr, který u mě pro tento film získala opravdu neuvěřitelně dobrá Meryl Streep..je úžasná. ()

xander

AJ kedˇ má tento film dobré herecké výkony, scenár je dosť slabý. Táto rodinná dráma má dosť vela prázdnych miest a ani hviezdy ako Meryl Streepová, Liam Neeson, Edward Furlong a Alfred Molina, svojou dobrou prácou nevymanili snímok z priemernosti a tak ostanem pri 3 hviezdičkach. ()

lineker

Psychologické drama, které až tolik neřeší vinu či nevinu jako takovou,ale spíš touhu a umění se s jedním či druhým vyrovnat. Interně směřovaný film do rodiny, která toto vše musí podstoupit. Díky výkonům Meryl Streep a Liam Neesona lze film řadit k tomu lepšímu co v daném žánru vzniklo. ()

KalimeroI

Zkrátka všechny hvězdy (Furlong, Neeson, Streepová i můj drahý Alfred) odvedly svou práci v ceně šeku, který obdržely. Nic víc, nic míň. Na vině je plytký scénář a přerývané tempo, to prostě odradí...a přitom námět super... Jo a ve scéně, kdy advokát (A. Molina) poprvé představuje svou konstrukci obhajoby, je chyba. Pořád baští sendvič se salátem, který má buď před sebou na papíře, vedle fotek zavražděné dívky, nebo v rukou, když ho jí. Stále, kromě jednoho záběru, kdy ho nemá ani v rukou, ani na stole, ačkoliv v následujícím záběru se na stole nachází... ()

PanIncognito

Film Předtím a potom je dle mého dlouhý a pomalý, ovšem příběh to trochu zachraňuje. Skvělý jsou tak především herci. Meryl Streepová je emocionální a smyslná, Liam Neeson naopak bezohledný a energický. Oba hrají inteligentně a nebýt jejich výkonů, tak snímek není příliš zajímavý. :-/ (viděno s 1. dabingem - TV a 2. dabingem) ()