Středoškolák Justin Pendleton, velmi inteligentní, ale samotářský student a jeho spolužák, bohatý a sebevědomý Richard Haywood, jsou kamarádi a připravují dokonale promyšlenou vraždu. Jejich obětí se stane náhodně vybraná mladá žena, jejíž mrtvé tělo policie objeví v lese. Případ vyšetřuje energická a velmi neústupná Cassie a její mladý kolega Sam Kennedy. Richard tajně sleduje vyšetřovatelku a Justin přesně předvídá všechny kroky policie při vyhodnocování podstrčených důkazů. Cassie sice instinktivně Richardovi nevěří, její nadřízený jí však zakáže bohatého mladíka dál sledovat. Nastražené stopy usvědčují z vraždy školníka Raye, který údajně spáchal sebevraždu. Přestože nesmí pokračovat ve vyšetřování již uzavřeného případu, přesvědčí kolegu, aby jí pomohl. Na základě dalších stop donutí nadřízeného, aby souhlasil s jejich zadržením. Když už se zdá, že se vyslýchaní mladíci přiznají, objeví se Richardův právník a policie je musí oba propustit. Díky své inteligenci je pro chlapce velkou hrozbou a brzy zjistí, že ve svém dokonalém plánu měli přece jen jednu malou trhlinu. (TV Nova)

M.I.K.E.

Průměrná krimi, která je zabalena do zajímavého obalu, bohužel kromě skvělého výkonu Ryana Goslinga nepřináší nic nového. V závěru se snaží režisér diváka co nejvíc ohromit a překvapit pár zvraty, ale výsledek působí poněkud překombinovaně. ()

kapibara

Trošku směšné krimi, ale opravdu nad běžnou úroveň přesahuje herectví Michaela Pitta. Závěr, kdy "holka od vedle" Sandra Bullock visí na jedné ruce z okraje spadlé terasy nad širým oceánem při kýčovitém západu slunce, je skutečně famózní. Jediné s čím se dá srovnat jsou snad Šťastní medvídci (jestli si teda pamatujete ten animovanej seriál). ()

AIMÉE

Jelikož jsem se nenudila, Sandra Bullock mě příjemně překvapila ve vážné roli a duo 'bad boys' M. Pitt + R. Gosling bylo velmi dobré (Gosling zaexceloval), takže lepší průměr. ()

LBsmoke

ryan gosling a michael pitt ideální kombinace.. oba dva sou naprosto skvělí a výkony nadstandartní.. sandra bullock mi tu nevadí tak jak vždycky.. ale raděj bych se vyprdl na ten její těžký bla bla bla životní příběh bla bla.. nechal bych tam klidně menší pohled z té strany detektivů, ale jen co se týká vrahů.. a těm bych dal hlavní lano.. a nejvíc by mě nadchlo kdyby na konci měl pitt na goslinga vymyslenou kličku, aby se z toho vyhákl.. i když naopak to taky nebylo špatné akorát pitt nemusel na konci ztratit tvář fňukáním .. ()

chessbeer

Dva chytří kluci Justin a Richard (kterého hraje báječný Ryan) naplánují geniální vraždu, kterou hodí na někoho jiného. Vyšetřování se ujme policejní tým – muž a psychicky labilní žena. Všechny důkazy vcelku jasně ukazují na obětního beránka, případ uzavřen, film končí. Počkat – máme ve vyšetřovacím týmu ženu, které je hned samozřejmě jasné, že vraždu spáchal někdo jiný a dokonce tuší kdo (bez nějakých důkazů). A tak začíná nahánění dvou domnělých vrahů. Policajtku jsem už skoro i začínal mít rád a to až do chvíle, kdy v noci odmítne Richarda (Ryana), který ji u jejího auta svádí. Hloupá ženská. Ke konci kluci uvěří, že i přes slib mlčenlivosti, se navzájem zradili a začnou mluvit. Vše dovršuje dojemná scéna v chalupě na útesu, kde se oba chtějí zastřelit. Samozřejmě je vyruší policajtka, která pronásleduje Richarda až na balkon, který je nebezpečně zchátralý a přímo nad útesem. Zde ji Richard zpacifikuje, přitlačí k zábradlí a začne škrtit. Po 5 minutovém škrcení, když se konečně uspokojila a málem omdlela, tak ho bez větších problému háže dolů. Poté se s ní balkon utrhne, ona se však udrží na jedné ruce a za pomoci Justina se dostává zpět. Za ubohý závěr, avšak zájímavý námět a především za Ryana 4*. ()

alenka

pohodova detektivka, ktera se da videt jednou, ale uz ne vickrat, obzvlaste diky tradicnim americkym "intelektualnim" vyrostkum, neznajicim slitovani. sandra bullock jako vzdy neohrozena zena zakona uz se mi zacia zajidat. ale furt lepsi nez slecna drsnak 2... btw ryan gosling se tady jeste nezda, ale v zapisniku jedne lasky - dalsi film, co nam pousteli v autobuse - je to fesak!) ()

majec4

Celkom obstojne krimi. Bullock si ide svoje, aj ked ma silneho protivnika. Gosling to aj za mlada riadne daval. Sem tam sa mi to zdalo dost prekombinovane. Ale neodspaval som, takze zlaty stred. ()

petikacka

Mimořádně dobrá krimi, kdy se neustále mění názor diváka kdo je vlastně who?...Sandra tady podává umírněný výkon, který ji sluší a hlavně tenkrát neznámý Ryan Gosling, kterého jsem si okamžitě zařadila do šuplíku velký talent...Napínavé jak kšandy až do konce a to já mám ráda...Za mě 88% ()

kaze

Sandra Bullock ma v tomto filme úplne prekvapila svojou rolou. Scénar stál tiež za to...veľmi dobrý film až na niektoré detaily ()

deathka

Nevím proč, ale nějak jsem tu roli S. Bullockové nevěřil a vyloženě mi dojem z jinak pěkného filmu pokazila. Nebýt jí, dal bych 4 hvězdičky... ()

Mat21

Pro středoškolským životem znuděné přátele, inteligentního a o skutečné svobodě člověka filozofujícího Justina a movitého lamače ženských srdcí Richarda, se zdá být jediným východiskem vražda. Důkladně do všech detailů promyšlená a předvídající standardní kriminalistické postupy, aby mohla být přišita místnímu školníkovi. Ovšem případu se ujímá jako hlavní vyšetřovatelka pochybující Cassie (Sandra Bullock) a záhy začíná objevovat v bezchybném plánu trhliny, stejně tak do pouta psychologicky diametrálně odlišné dvojice studentů, tichošlápka a světoběžníka. ● Detektivka Vzorec pro vraždu se odvíjí dle předem nastíněného i divákovi prozrazeného vzorce, bohužel bez špetky napětí, akce či dokonce překvapení. Sandra Bullock jako by se stávala pohřebním rubášem jakýchkoliv filmů, ve kterých se v poslední době objevila. I zde jako Cassie hrající ambiciózní, avšak psychicky narušenou policistku, mě nepřesvědčila o svých nadprůměrných hereckých schopnostech, s úsměvem na tváři ji strčil do kapsy Richard. ║28.3.2009║ ()

KOZEL84

Tenhle film by byl poloviční kdyby neměl to obsazení co má.Pitt a hlavně Gosling.Nápad na příběh ale taky není tak zlý. ()

KosiR_ksr

Líbilo se mi skvělé vykreslení postav obou chlapců – opravdu dobře odehrané postavy. Poměrně zajímavý a bezesporu napínavý děj. Řekl bych i docela nadprůměrný film (70%). Bohužel mě docela zklamal závěr, takže mě převod hodnocení z procent na 3 hvězdičky mrzet nebude. Pokud se chystáte se na film teprve podívat, raději nečtěte můj komentář dál. Vražda promyšlená do nejmenších detailů a nenapadlo by je sundat si prsten?? Mám rád překvapivý závěr, ale nesmí to být za každou cenu. ()

Bozvav

Slušná kriminálka s mladičkým Goslingem. Žádný kinematografický klenot, ale jna edno shlédnutí v životě v pohodě. Za mne 50%. ()

zelda82

Fajnova detektivka, ktera misty sice trosku skripe, ale jako celek je to napinave a zabavne. A sandra je porad kus, i kdyz by skoro mohla byt moji mati:) ()

Kolssteyn

Zpracováním celkem průměrně zdařilý film se slabší zápletkou a atmosférou; čtvrtou hvězdičku jen za herecké výkony, které z toho vyvstávaly. ()

Hapretor

Sandra Buldog nic moc, Ben Chaplin zbytečnej, Ryan Gosling protivnej a Michael Pitt jako zfetovanej. K tomu nudný děj a debilní závěr. Díky, už ne! ()

Akana

Slušný krimi-thriller, který těží hlavně z výborně zvoleného obsazení. Bullocková, Chaplin, Pitt i Gosling podávají nadstandardní výkony v rámci standardního modelu. Film, který nebourá konvence, ale potěší zvládnutým řemeslem. 70% ()