Středoškolák Justin Pendleton, velmi inteligentní, ale samotářský student a jeho spolužák, bohatý a sebevědomý Richard Haywood, jsou kamarádi a připravují dokonale promyšlenou vraždu. Jejich obětí se stane náhodně vybraná mladá žena, jejíž mrtvé tělo policie objeví v lese. Případ vyšetřuje energická a velmi neústupná Cassie a její mladý kolega Sam Kennedy. Richard tajně sleduje vyšetřovatelku a Justin přesně předvídá všechny kroky policie při vyhodnocování podstrčených důkazů. Cassie sice instinktivně Richardovi nevěří, její nadřízený jí však zakáže bohatého mladíka dál sledovat. Nastražené stopy usvědčují z vraždy školníka Raye, který údajně spáchal sebevraždu. Přestože nesmí pokračovat ve vyšetřování již uzavřeného případu, přesvědčí kolegu, aby jí pomohl. Na základě dalších stop donutí nadřízeného, aby souhlasil s jejich zadržením. Když už se zdá, že se vyslýchaní mladíci přiznají, objeví se Richardův právník a policie je musí oba propustit. Díky své inteligenci je pro chlapce velkou hrozbou a brzy zjistí, že ve svém dokonalém plánu měli přece jen jednu malou trhlinu. (TV Nova)

campix

Dva studenti z nichž je jeden velmi chytrý a ten druhý opravdu ctižádostivý. Nebezpečná kombinace. Kluci se tedy rozhodnou, že spáchají dokonalý zločin. Na kloub se všemu snaží přijít ex slečna drsňák Sandra Bulloct. Díky tomu, že od začátku víme kdo je vrahem, příběh postrádá určité napětí (snad krom finále, které se v rámci mezí povedlo). Normální kriminálka na pozdní noční hodiny. ()

Copacabana

Young & talented - Pitt & Gosling, bez nich by som pravdepodobne nehodnotila tak vysoko, a pravdepodobne by sa ani nevyhupol do mojej top 10, no v tejto konštelácii moja srdcovka, viem dookola pozerať. Jednoznačne dominujú herecké výkony (Gosling pri scénach keď balí Bullock a tiež v tej telocvični keď vyšetrujú tie topánky nemal chybu) téma naozaj pútavá - dá sa spáchať dokonalá vražda? Veľký plusový bod má u mňa aj hausboat, so cool. However - guilty pleasure. ()

SniperG1

Průměrná kriminálka s průměrných scénářem o promyšlené až téměř dokonalé vraždě! Téměř... Michael Pitt vypadal jak jasný psychopat, ale vše není tak jak vypadá! Ryan Gosling jako nový objev se konečně ukázal a zahrál roli rozmazleného spratka precizně !! Parádní výkon a proto musím dát o hvězdičku navíc... 75% ()

Sfinkter

Kluci v hlavních rolích jsou výborní. Zápletka je vlastně jasná, ale průběžně odhalenými detaily se divák víc a víc dostává do děje, který je poměrně inteligentně promyšlen a celé dvě hodiny má skvělé tempo. ()

Týnkaa

Slabší tři... škoda toho konce... kdyby se totiž ukázalo, že to byl vážně ten co zůstal na živu a že to celý tak vymyslel sám... mohl být film lepší :D ale to se mi to kecá, když do toho nedělám, co? :D:D ()

lennyd

Malým městečkem otřásne brutální vražda mladé ženy. Na místo se hned vydává vyšetřovatelka Cassie Mayweather (Sandra Bullock) a její kolega Sam Kennedy (Ben Chaplin). Oba je zarazí rafinovanost, se kterou byl celý čin proveden - jako by si s nimi někdo jen hrál. Všechny důkazy ukazují na dvojici mladíků Richarda Haywooda (Ryan Gosling) a Justina Pendletona (Michael Pitt), nicméně oba mají neotřesitelné alibi ... Na první podívání jsem byl z filmu naprosto nadšený, něčím mi připomínal i skvělou Insomnii. Ale teďka jsem se k filmu dostal znovu, a bohužel tím, že člověk zná celou zápletku, film kompletně ztratil jakoukoliv zajímavost. Vztah mezi hlavními vyšetřovateli je tak trošku k smíchu - navíc Ben Chaplin je celkově takovej nemastnej, neslanej. Sice to částečně vynahrazuje genialita (i herecká) obou mladých představitelů - jak "raubíře" Ryana Goslinga tak i ušlápnutého Michaella Pitta. ()

Pavlínka9

Mladí, bohatí, sebejistí, drzí a unudění k smrti. Dva zcela rozliční studenti, kteří vymyslí "dokonalý" plán, jak vykonat vraždu, aniž by se přišlo na to, kdo je vrah. Dlouho si dvojice myslí, že má všechny trumfy v ruce, ale divák stále čeká, až se objeví ta malinká chybička, kterou udělali a oni mohli být usvědčeni. Do filmu byli obsazeni výborní herci, z nichž někteří už svou hlavní slávu mají za sebou ;) ale i takoví, které teprve čeká ;) ()

venison

Béčková, ale velmi pěkně vydařená detektivka.. Sandra Bullock i oba mladiství hrají moc pěkně (asi první role Ryana Goslinga, kde jsem ho viděla).. Škoda, že se moc řeší bubáci ve skříni hlavní vyšetřovatelky a menší zřetel je na dva pomatené studenty.. Ale i po těch letech nenudí a má to grády.. ()

OHI

Film by mohl být lepší, kdyby se režisér pořád nesnažil strhávat pozornost na hlavní hvězdu filmu Bullockovou. Diváky by rozhodně více zajímal vlastní příběh obou mladých "maniaků", než "temná událost" ze života policistky. ()

Master19

Já zase naopak dávám 4. hvězdičku právě kvůli Sandře Bullock. V žádném filmu mě totiž zatím nezaujala, právě naopak. Na její charakteristický obličej a iritující culík jsem spíše alergický. Ale sem jako by patřila. I mě se zdá nápad jako vykradený z nějakého chytrého krimi seriálu typu Colombo. Potenciál tohoto nápadu byl využit tak na 60%, závěr je mizerný, ale za herce to tentokrát na 4* bude. ()

dANo

Kriminálka, ktorá je od začiatku postavená do pozície "nudná, priehľadná a priemerná". Sranda Bullock je v celku vážna a tvári sa celý čas strašne dôležito, čo pridalo filmu na vážnosti, ale o nejakom thrilleri nemôže byť ani reči! Záver je priam Colombovský (ako správne poznamenal Jalu:). ()

Natabar

Tuctové. Film, kde docela zajímavou zápletku úplně pohřbívá dvojice detektivů, takže výsledek končí v mírném rozladění z pachuti, která člověku zůstala v ústach snažíce se nenadávat sám sobě při snaze nevidět stále se vracející otázku, co jsem vlastně od Sandry Bullock čekal? ()

pursulus

Vzorec pro dobrou detektivku.¬         Všichni známe přísloví, že kdo umí, ten umí; jeho druhá polovina však ve filmovém průmyslu už tak docela neplatí: spousta podnikavců zaplavila trh svými "produkty" tak, že filmoví fajnšmekři nejen na CSFd nestačí odplivovat, ale protože konzumní trh je dnes obrovsky rozsáhlý, leckdo si v něm může založiti docela úspěšnou zahrádku. Pro tuto skutečnost si dnes více než dříve vážím každého filmového díla, které není třeba zvlášť nápadité, obzvláštní, něčím jedinečné, ale je prostě dobré. Výjimečných děl je ne mnoho, navíc se taková díla často ani nehodí pro "odpočinkové" shlédnutí třeba na konci náročného dne, neboť k jejich vstřebání nemíváme v tyto dny náladu a ani sílu.¬                 Netuctový a dobře propracovaný scénář; velice dobře a přesvědčivě hrající a spolu ladící ústřední dvojice herců (S. Bullocková s B. Chaplinem, M. Pitt s R. Goslingem); šikovná kamera; kvalitní hudba C. Mansella; v ne poslední řadě pak technicky dobré, ale i citlivé vedení režiséra B. Schroedera: to vše jsou příznaky snímku "Vzorec pro vraždu", na němž jsem nenalezl zřejmou vadu, znehodnocující kaz. Děj se nevleče, je řádně odstupňován a tak je i napínavým pro všechny ty, kdož nejsou posedlí luštěním rébusů, ale za to chtějí — a umějí to — vychutnati si dobrou detektivku. ()

Vertigo666

NO, že by to byla nějaká zábava, to zas ne, spíš podprůměrný film, s lehce nadprůměrným scénařem, ale špatnou režií a Sandra Bullock taky nebyla zrovna šťastná volba. ()

KASUGI

Nesnáším, když vás popisek filmu navnadí na sliby, které pak nedodrží. Údajně to má být kriminálka o dvou geniálních mladících, kteří spáchají dokonalou vraždu a o ještě geniálnější policajtce, co vraždu odhalí. Jinými slovy - taková filmová Columbovka/Poirotovka. Takže jsem se těšil. No, jenže ona geniálnost obou mladíků spočívá v tom, že jako jednu z nejdůležitějších zaváděcích stop použijí vlastní botu, kterou jim jakože někdo ukradl a použil při zločinu? Jako fakt? Ty vole, vrazi v Columbovkách to mají ztěžené tím, že se vždycky nějak motají kolem oběti. Jsou to většinou rodinní příslušníci, nebo spolupracovníci, tedy je nesporné, že je po zločinu navštíví policie a začne se vyptávat a třeba i koumat motiv. Tady ti dva nýmandi mají výhodu, že bez motivu zabijí neznámou holku a oni k sobě nechají cíleně přilákat policii? Tak jsem se nervózně nadechl a vydechl a těšil se na nějaký detail, kterého si všimne ta geniální policajtka. No její genialita pro změnu spočívá v její intuici, to znamená, že mladíka podezírá automaticky. Prostě jen tak. "Nelíbí se mi takové typy, on to udělal." Tady už přišel facepalm. Ten detail, který mladíci přehlédli a na který jsem se těšil, byly zbytky kaviáru, které vyšetřovatelku sice už najisto přivedly k mladíkům, z nichž jeden do restaurace chodí a kaviár si ten večer dal, ale bez oné intuice (a bez boty) by jí taková stopa byla úplně k hovnu. Tady jsem už skončil se sledováním a věnoval se již pouze zdobení stromečku. Druhý den si spravil chuť Poirotem, který je v tv běžně. Jedna hvězda za Iron Maiden. ()

codeman

Podle mě je zde pěkně vidět, jak lze ze zajímavého nápadu vytřískat jen průměrný film s typickou americkou moralizující příchutí. Absence dějových zvratů a málo uvěřitelná "drsná holka" v podání Sandry Bullock. ()

Madlene

No.... Sandru Bullock není a asi nikdy nebude mou favoritkou, byť si tímhle trochu šplhla, protože je docela drsoňka s koulema jak hyena skvrnitá...ale ani to samo o sobě nestačí... ()