Středoškolák Justin Pendleton, velmi inteligentní, ale samotářský student a jeho spolužák, bohatý a sebevědomý Richard Haywood, jsou kamarádi a připravují dokonale promyšlenou vraždu. Jejich obětí se stane náhodně vybraná mladá žena, jejíž mrtvé tělo policie objeví v lese. Případ vyšetřuje energická a velmi neústupná Cassie a její mladý kolega Sam Kennedy. Richard tajně sleduje vyšetřovatelku a Justin přesně předvídá všechny kroky policie při vyhodnocování podstrčených důkazů. Cassie sice instinktivně Richardovi nevěří, její nadřízený jí však zakáže bohatého mladíka dál sledovat. Nastražené stopy usvědčují z vraždy školníka Raye, který údajně spáchal sebevraždu. Přestože nesmí pokračovat ve vyšetřování již uzavřeného případu, přesvědčí kolegu, aby jí pomohl. Na základě dalších stop donutí nadřízeného, aby souhlasil s jejich zadržením. Když už se zdá, že se vyslýchaní mladíci přiznají, objeví se Richardův právník a policie je musí oba propustit. Díky své inteligenci je pro chlapce velkou hrozbou a brzy zjistí, že ve svém dokonalém plánu měli přece jen jednu malou trhlinu. (TV Nova)

hous.enka

Vzorec pro vraždu je takový ten film, kdy od začátku víte, kdo zabil zahradníka, ale vlastně pořád čekáte, až celá ta pravda vyjde najevo. Což je možná trochu škoda, protože mám raději překvapivé momenty a těch tu zas tolik není. Ale zas jde o jeden z lepších detektivních filmů (říkejme tomu thriller), který se pokouší analyzovat lidské chování a mysl nejen prostředictvím esejů ve školní lavici. Bonusem za hvězdu navíc je hvězdné obsazení: Sandře Bullock tyhle vážnější role fakt sednou (ty a pak role romantické, kde mi sedí ještě líp) a skoromladistvému Ryanu Goslingovi to tady taky sluší, to je bez debat. ()

Krt.Ek

Tady se někdo očividně inspiroval Hitchcockovým "Rope". Inu, proč ne? Vražda pro vraždu (akt panské vůle, vládnoucího vědomí; srov. Nietzsche a Hegelovu dialektiku pána a raba), to se nikdy neokouká - jen houšť a větší kapky. "Vzorec pro vraždu" by pravděpodobně taktéž nevznikl, nesetkali-li by Arthur s Paulem (Justin, mnou stále oblíbenějšího, M. Pitta by chtěl být Rimbaudem; kdo by taky nechtěl?). V pořádku, posud nic proti ničemu, opisování není zas tak vážný přečin. Co by se však nemělo, na stopu pachateli by kriminalist(k)u nemělo navést, že nevěří frajírkům (či je dokonce nemá rád(a)), protože s jedním z nich má nešťastnou zkušenost (fucking generalizace). Odkdy se sakra (píšu sice "sakra", ale myslím "k***a do p**i) zločiny rozřešují neléčenými traumaty?! Chcete sakra (analogická situace) naznačit, že jinak než intuitivně aka hystericky by to to DĚVČE nevyřešilo (ale jděte, chlapci si o odhalení od půlky koledovali)?!! Bleskurychle zase udělejte z hollywoodských krimi thrillerů arény pro souboj geniálních mozků (Sedm, Mlčení jehňátek). Btw. na to, jak se "Vzorec pro vraždu" přiživuje na Rimbaudovi, je málo homosexuální. Mezi Pittem a Goslingem to mělo jiskřit daleko víc, čímž pány nechci shazovat, kvůli těmto dvěma jsem tenhle film dokoukal. 50% ()

jondzavid

Meno Barbet Schroeder začína byť pre mňa synonymom priemernosti. Videl som jeho posledných 5 filmov a ani jeden ma nezaujal aspoň trochu výraznejším nápadom, príbehom, scenárom, proste čímkoľvek. Jeho filmy nemajú zlé nápady (Virgen de los Sicarios, La či Before and after), lenže ich realizácia sa utápa v naprosto neinovatívnom štýle plnom absolútnych hollywoodskych klišé. Viniť hercov je zbytočné (ak máte vo filme Nicolasa Cagea a Samuela L.Jacksona a vznikne taká nuda ako Kiss of death, ak máte Liama Neesona a Meryl Streep, a vznikne Predtým a potom). Čo má potom vzniknúť keď máte nehercov (Virgen) alebo Sandru Bullock (výberom jej filmov posledných rokov som teda véĺmi nadšený neni, ale zase nemá nejaký herecký potenciál (viď žalostný výkon v 28 days). Pravdou však je, že by potrebovala poriadny hit typu Speed alebo aspoň nejakú sladko znesiteľnú romantiku ala Kým si spal (a druhá Miss Congeniality to asi nebude)) Zvaliť vinu Schroederových filmov na scenáristickú nemohúcnosť (veď zvládol aj výborný Reversal of fortune) je možné, ale prečo si stále vyberá také nevýraznosti ako Bozk smrti či Desperate measures. A ambiciózny Virgen de los sicarios neobohatil absolútne žiadnym pôsobivým nápadom, rovnako ma nenapadá žiadna silná scéna z ktoréhokoľvek z ostatných štyroch kúskov. Proste mi z toho vyplýva, že Schroeder je senilne sterilný a nedokáže nič zaujímavé nakrútiť. A čo teda k Murder by Numbers. Opäť nezáživný film (2 1/2*). Tentokrát však s nevýrazným hereckým ansámblom na čele s absolútne trápnou Sandrou Bullock ( tú policajtku som jej neveril ani ako Jennifer Lopez v uspávanke Angel eyes). Ďalej Ben Chaplin (to je absolútny uspávač hadov). Tak nevýrazný herec sa len tak nevidí. Ryan Gosling zvládol teenagerského vychcálka snáď najlepšie, ale chlapec má naviac (viď grandiózny výkon v Svatý boj - každý, kto to nevidel a dal minimálne 4* Kultu hákového kríža nech ihneď zháňa tento skvelý kúsok). Ryanovi niet príliš čo vyčítať, proste v tomto filme nemá čo hrať. Jeho teenie kolega so šialeným čírom ala J.Schwartzman nie je tiež najhorší, ale čo už s takým filmom, ktorý je jednoznačne predvídateľný a ukončený tak smutne nevydareným finále. No nič, dáme 2* a snáď už tento ďalší pokus bude vydarenejší Death Instinct ()

jajinka

Vcelku zajímavý, napínavý film, postavy docela dobře propracované, děj má aspoň halvu a patu, což poslední dobou není třeba u nových filmů. ()

Remedy

Hodně nadprůměrná kriminálka s výbornou Sandrou Bullock v hlavní roli a dokonale slizkým Ryanem Goslingem. Největším plusem "Murder by Numbers" je propracovaný scénář, který se celkem úspěšně odprostil od typických žánrových klišé a poměrně slušně si pohrál i s dialogy. Zbývá jen doporučit. 85% ()

ja.rebel

Z hereckých výkonů Sandry Bullock bývám většinou na rozpacích. Ani tohle krimi mne nepřesvědčilo o tom, že je to dobrá herečka. Přesto se dá říct, že roli policajtky pohrdající svými kolegy a tvrdošíjně hledající vrahy mladé dívky, zvládla o trochu lépe než ty ostatní. Celkovým dojmem mne tenhle thriller rozhodně nezklamal. ()

Eldrick

Upřímně řečeno, Bull(d)ocková mě moc nezajímala. Lepší bylo sledovat vyvýjející se vztahy mezi oběma vrahy. Gosling je pro mě nový herecký objev Hollywoodu. ()

rakovnik

Dobrá kriminálka s neotřelou zápletkou, kterou zdobí výkony mladých herců. Dokonce i Sandra Bullock je zde "normální" a nevadí mi, jako v mnoha jiných rolích. Trochu váhám mezi 3 a 4 *, ale...závěr filmu je překombinovaný, takže ponechávám hodnocení na lehkém nadprůměru. ()

Martin741

Slusny, ale iba priemerny film so Sandrou Bullock v hlavnej ulohe, pricom scenar riesi krimi zapletky ...... Reziser Schroeder dokazal natocit slusny, aj ked iba priemerny film, ktory ma kvalitny dej, sympatacku v podobe Sandry Bullock a obcas aj herecke vykony sa najdu. 65 % ()

peiton

Rafinovano spracovaný krimi thriller kde Sandra Bullock dokázala,že vie zahrať viac ako len prihlúple,laciné a múdro sa tváriace postavy žien s vtipným žargonom.Uveriteľný výkon,vážna úloha detektívky jej moc svedčala..Dokázala by som si ju kľudne predstaviť v nejakom fajnovom krimi seriály,kde by si strihla hlavnú postavu..A Ryan Gosling mal docela obstojný rozjazd na ceste za hereckou kariérou.V tomto prípade sa nemá za čo stideť... ()

Vyhy

Výtečný thriller, kde začínající mladičký Ryan Gosling bravúrně zahrál svoji roli. Oni ji vlastně zahráli všichni. Až na jeden detail, který dle mého Justin mohl předvídat, se jedná o skvělý film. ()

ad

Úvodní zajímavý nápad je rozvíjen nezvykle nudným způsobem. Oba mladí hoši jsou zajímaví,a le problémy všech jsou velmi vykonstruované a prvoplánové, navíc mezi Benem Chaplinem a Bullockovou to nezajiskří ani na minutu a jejich scény jsou střídavě nudné, nebo trapné. Navíc pointa je neuvěřitelným způsobem vykonstruovaná a stupidní a závěrečný záběr vyloženě směšný a zbytečný... Nakonec se divím, proč dávám ty tři hvězdy... Asikvůli těm dvou mlaďochům, přičemž Gosling je sviňa jak má být ... ()

starbrejkr

Musím říct, že jsem dost příjemně překvapen. Film na mě zapůsobil dost silně. Už jen námět byl dost originální, zpracování se povedlo a závěr byl poměrně překvapující. Taky bych řek, že se až nečekaně dobře povedlo napsat a zahrát role těch teenagerů, což se dnes až tolik nevidí. Kvalitní práce. ()

Flynn

Taková klasická, dá se řící TV podívaná. Sandra Bullock není špatná, ale taky není nijak oslnivá, či v této roli zapamatovatelná. Ryan Gosling hraje namyšleného teenagera skvěle. Člověk si až myslí, že je takový ve skutečnosti, ale co my víme, že? Jinak nápad poměrně lákavý, ikdyž mi to něco připomínalo, jen nevím co.... Ryan Gosling si zahrál i na opačné straně barikády u téměř dokonalého zločinu s mistrem Hopkinsem jako sokem, ten film se mi líbil daleko více. Ovšem i Vzorec Pro Vraždu se dá, ale najdou se desítky lepších filmů... ()

campix

Dva studenti z nichž je jeden velmi chytrý a ten druhý opravdu ctižádostivý. Nebezpečná kombinace. Kluci se tedy rozhodnou, že spáchají dokonalý zločin. Na kloub se všemu snaží přijít ex slečna drsňák Sandra Bulloct. Díky tomu, že od začátku víme kdo je vrahem, příběh postrádá určité napětí (snad krom finále, které se v rámci mezí povedlo). Normální kriminálka na pozdní noční hodiny. ()

Juto

Film je po väčšinu svojej dĺžky vierohodný, a je predvídateľný a trošku ťažkopádny. Jeho najsilnejšou devízou sú jeho aktéri. 6/10 ()