Willyho kouzelný svět

• Česko Lunapark hrůzy (více)

Bezejmenný tulák přijme pozici uklízeče v uzavřeném zábavním parku. Všední práce se ale brzy změní v boj o holý život, když místní mechaničtí roboti ožijí a začnou lačnit po krvi. Přežít může jen jedna strana... (TV Prima)

MatyKavy

Kdo se na tento film chce dívat jako na film, který bude brát vážně, tak hodně štěstí s hodnocením, protože bych to viděl tak na 1/2 hvězdy. Pokud se na něj ale chcete podívat s kamarády a pít u toho pivo, vřele doporučuji. Tenhle snímek mě bavil nejvíce ze všech filmů tenhle rok. Samozřejmě na tom má zásluhu i pár piv a dobrá společnost, ale to k tomu patří. Ale abych měl být upřímný, tak Nicolas Cage hraje skvěle, i když toho moc nenamluvil... Musím také pochválit vizuál filmu, hlavně postavičky animatroniků a jejich souboje s hlavním protagonistou (který ani nedostal jméno). Ostatní postavy jsou nic moc, hlavně co se týče inteligence a humoru. Po tomhle všem nedokážu říct, jestli kvalitou si to těch 5 hvězdiček zaslouží, ale zábavou za mě určitě ano. Doporučuji, pokud od tohoto filmu čekáte hloupou zábavu. ()

Piscot

Dávám kontroverzních 5 hvězd, s nimiž mnoho lidí souhlasit určitě nebude, ale řekl bych že málokdo se na tenhle film dívá z pohledu co ten film má vlastně být. Je to volná "adaptace" hry Five nights at Freddys. A jako "herní" film to funguje skvěle - němý protagonista, který se vypořádá se všemi nepřáteli a přesně dodržuje instrukce. Myslím že zrovna Nickyho tahle role musela docela bavit. Hlavně si film na nic nehraje, je to prostě parodie na béčkové slashery a nesnaží se být nic chytřejšího. V příběhu nerušily žádné pitomé romance a podobná klišé, ani jsem nezaznamenal žádné vyloženě nucené, křečovité vtipy, je to prostě standartní oddechovka. Není to zrovna film pro širokou veřejnost, ale diváky si určitě najde a pokud člověk bude vědět přesně do čeho jde, zklamaný nebude! ()

yrwen odpad!

Na tomhle snímku nefunguje vůbec nic. Postavy jsou mizerné, nelogicky smýšlející. Po celou dobu mlčenlivý Nicolas Cage mě po chvíli začal děsně srát. Já se těšil na šílenou jízdu ve stylu Five Nights at Freddys, ale dostal jsem jen nudnou slátaninu, která nemá hlavu ani patu. Roboti zde nejsou vůbec strašidelní a kromě té víly a kreatury s jazykem mi přišli hrozně neohrabaní a snadno porazitelní. Příběh nudný, nezajímavý a k tomu Nic Cage, který zde hraje na úrovni Bruce Willise bez sebemenší snahy, dialogu a charakteru. Čekal jsem zábavnou sračku, ale dostal jsem jen sračku (tím myslím ten film). ()

Bohusu

K tomuto filmu mám smíšené pocity. Zároveň jsem si ho užil, ale zároveň jsem si říkal na co to sakra koukám.  Příběhová strana filmu se snaží být strašně originální, ale každý kdo se trošku orientuje na poli hororových her pozná že je tam jasná inspirace až zkopírování příběhu FNAF. Prakticky celý film je o drsném neznámém týpkovi hraný Nicolas Cage a ten potřebuje prachy tak jde makat do restaurace plný bobotů navlíknutých v molitanu, který mu jdou po krku. Příběh tohoto počinu je docela obstojný, ale kvůli příběhu bych se asi na tenhle film nepodíval. Zmínil jsem partu puberťáků co se snaží restaurant spálit? Ne? Tímhle se dostávám  k největšímu kamenů úrazu a to jsou postavy. Žádná s těch postav nemá příběh ani charisma a nedokážete si k nim udělat vztah a je vám úplně jedno jestli umřou. O postavě Cage nevíme vůbec nic po celý film. ( což u tohoto typu postavy nemusí být úplně špatně, protože to má být prostě člověk co se tam dostal náhodou) Víme jen že má nezdravou závislost na energy drinkech a rád hraje pinball. Navíc po prvním rozmláceným robotovy fakt o něj nemáte strach protože je terminátor co mlátí roboty násadou od smetáku. Narozdíl parta puberťáků ty tam jsou jen aby je tam zabil nějaký robot. Takže k postavám nemáte žádný vztah a jsou vám úplně jedno což není úplně dobrý stav.  Ale čert vem postavy dostaneme se k jednomu co film děla (podle mě) dobře. Cage tu roboty masakruje hlava nehlava. Nečekejte akci jako z Johna Wicka, ale když přelomí smeták na dvě půlky a s tím rozmlatí pštrosa tak je to docela sranda a bavilo mě to až na ty odlesky, které strašně ruší tu akci a jsou tam úplně zbytečně.  Film po technické stránce je docela dobře zmáknutý, samotný roboti jsou fakt dobře a uvěřitelně ztvárněný a kamera taky není k zahození. Většinou máme dost velký přehled co se děje. Takže za technický stav dávám palec nahoru. No co k tomu říct nakonec. U filmu jsem se dobře bavil, ale na tom nic nezmění to ze je to dost “béčkový” film. Asi bych ho doporučil lidem co se chtějí v sobotu večer podívat na něco u čeho chtějí vypnout a jen se bavit. ()

drobekOfMB

je to zábavný, akční a myslím, že všechny lasičky, aligátoři a gorily si budou ještě dlouho pamatovat, že by neměli srát na energiťácích závislého Nicolase Cage, který toho sice moc nenamluví, ale není to třeba, protože páteře trhající pěsti mluví za něj. Chápu proč to nemá moc úspěch, ale tohle se prostě nesmí brát vážně! Tohle je film, ke kterýmu jdete a odpočinete si u toho, co chcípá banda otravnejch robotů ()

Harry89

Naprosto dokonale, rozkošná, úchvatná blbost! Pecka! Nevím čím to ale když Cage drží zobák, tak je celkem stravitelný... ()

Ringo17

Willy je příběh, který bere volnou inspiraci z herní série FNAF. Hlavní hrdina v podání Nicholase Cage zde nepromluví ani jedno slovo, neohroženě poráží všechny animatroniky, ničeho se a ničeho se nezalekne. Tahle kombinace dodává nostalgický dojem 80. béčkovým akčních filmů. Cage předvádí na něj skutečně slušný výkon, kdy v hlavní roli jen pije energické drinky, mlátí animatroniky a hraje pinball. Zbytek hereckého obsazení podává přiměřené výkony, kterými nikoho neurazí. Největší předností filmu se už hned v prvních minutách stává hudba. Ta zde vyplňuje tiché mezery zapříčiněné nemluvností hlavní postavy. Ve finále je Willy's Wonderland super akční jízdou na pohodový páteční večer u kterého nebudete přemýšlet. Pokud jste přístupní bláznivějším projektům tento film vám padne do noty. ()

SMEKY88

Já se bavil i když je to krávovina. Willyho kouzelný svět je samozřejmě kopírka herní série Five Nights at Freddy's. Nic Cage tu hraje tuláka, kterej asi zapomněl mluvit co se jeho auto posralo na cestě. Ostatní herci tu jsou amatéři, kteří by i pro pár stovek zahráli všude. Cage tam ty stroje kosil jakoby byl terminátor a bylo mu všechno jedno co se stane ostatním. Vše tu je zakončeno divně. Ze závěrečného fightu mi bylo zle jak to tam vše svítilo a hovno bylo skoro vidět něco jako v osmé sérii ve třetím dílu ve Hře o Trůny. Nicolas Cage v posledních letech sice hraje v divných a špatných filmech a tenhle si mohl odpustit, ale pokud za to byli dobré peníze tak bych to taky natočil. Za mě 4/10 ()

ManiacJack

Skvělá odvazovka ve výborném stylu. Už dlouho jsem se takhle nebavil! Hlavní "hrdina" je absolutně netypický a sám hodně zvláštní. Reaguje podivně a jeho sociální schopnosti jsou hluboko pod úrovní Robocopa.  Nicméně svou práci odvede dokonale a to včetně nařízených přestávek:)    Je tu spousta chvilek kdy se zastavíte a řeknete si: co to dopr... Ale tím správným způsobem. Hodně jsem se nasmál a pobavil. Tohle béčko si na nic nehraje. Myslel jsem, že takovéhle filmy dneska už neumí natočit. ()

Kelinej

Nemůžu si pomoct, já jsem se skvěle bavil. A tvůrci, když tu kravinu dávali dohromady, nejspíš taky. Cage se pro role mimoňů snad narodil. Krátký film s trochou krve, ve kterém se toho moc nenamluví... ()

MrMartinTm

Jakožto relativně velký fanda Five Nights at Freddy's a jakožto obří fanoušek Nicolase Cage mě tenhle pokus o rip-off FNAF vlastně ani tolik neuráží. Určitě to není dobrý horror, ale o to se vlastně Willy's Wonderland ani nesnaží. Víc než strašidelný film je to spíš komedie o němém Cagovi, na kterýho skáče jeden animatronik za druhým a který je ničí na kaši. Doslova každá postava kromě Cage stojí za prd, film vizuálně vypadá minimálně podivně, obsahuje neskutečný přehršel světlic, které svítí divákovi do ksichtu snad v každým záběru, ale upřímně, je to dost solidní komedie, když se na ni dokážete naladit. A minimálně musím ocenit samotné animatroniky, kteří jsou velmi pěkně udělaní. Jako naprosto debilní zábava na večer asi fajn, ale stále doufám, že ten reálný FNAF film dopadne líp. 6/10 ()

bkf1

Námět naprosto skvělý - bezduché odpočinkové béčko. Ale právě i to se dá poutavě ztvárnit tak, jak to umí např. Rodriguez (který si samozřejmě bere částečně inspiračku i od svého velkého kámoše Tarantina, což je vidět kolikrát nejen ve scénářích). Za mě to chtělo mnohem více reality v reálných situacích (hlavně ohledně reálných lidských reakcí) a trochu více nereálnosti v těch nereálných situacích. Byly tam hodně dobré momenty, ale bohužel i ty hodně špatné, které to naprosto zbytečně degradovaly. A vůbec nejhorší byl jakýsi Nicolas Cage, který tam fungoval stylem "já tu jen hostujem, hej". No jak říkám, dalo se to zpracovat jako takové "marvel béčko" neboli "úžasné béčko" (neplést si s Marvelem, to je něco úplně jiného a dost podřadného, což se mimojiné konečně potvrzuje). Ohledně toho "marvel béčka" (ale trošku jinak) - jsem třeba nečekal, že je možné kvalitně zpracovat "zombie nesmysl", ale pak přišel Walking Dead. Všechno jde, když se UMÍ. ()

Somewheres

Film Lunapark hrůzy je spíše komedií či parodií. Za horor jej podle mě nelze vůbec považovat. Nicolas Cage velmi pěkně zahrál roli mlčícího chlapa, který vymlátil posedlé plyšové roboty ve starém a opuštěném lunaparku pro děti. Místo krve z robotů stříká olej a složí se i po obyčejné ráně pěstí. Zatímco se Cage snaží uklidit v zábavním parku, parta puberťáků se ho odtamtud snaží dostat a odpálit celý podnik. Při tom je plyšáci pěkně zmasakrují, aby nevypadali naprosto neschopní. A místní šerifka je pomatená stará ženská, která si myslí, že musí plyšáky krmit živými obětmi, aby neprovedli něco jejímu městu. Nápad o lunaparku úchylů a vrahů je zajímavý, ale ztvárnit ho tak, že duše vrahů při rituální sebevraždě posednou plyšové roboty mě osobně vůbec nezaujal. Film není děsivý, nejsou v něm žádné lekačky, postrádá děsivou atmosféru. Dávám jednu hvězdu za Nicolase Cage. ()