Willyho kouzelný svět

• Česko Lunapark hrůzy (více)

Bezejmenný tulák přijme pozici uklízeče v uzavřeném zábavním parku. Všední práce se ale brzy změní v boj o holý život, když místní mechaničtí roboti ožijí a začnou lačnit po krvi. Přežít může jen jedna strana... (TV Prima)

Johnny.ARN

Taký ten film pri ktorom vieme, že dvojka bude čisté hovno. Teen krvavý horor, prestrelený, so šialeným príbehom a strihom, v temných kulisách a s mlčiacim Cageom a sexy latinkou. Nič viac, nič menej. Presne toto chcete v piatok večer pozerať s kamošmi, chlastať pri tom a nič neriešiť. Ale inak Cage už berie snáď všetko. 2 z 5 ()

oveckaoa

Nicolas Cage atakuje své herecké dno a dává pomyslné ko Bruce Willisovi v tom kdo bude hrát ve větší sračce. Tak, že děj je zhruba takový Cage jede autem a najede na zastavovací hroty a zničí si kola najde ho mechanik a opraví mu to a chce prachy ale nebere kartu , kterou jedinou Cage má. Tak, že mu řekne že mu to zpraví, když mu udělá kšeft ten kšeft zpočívá v uklízení v zábavním centru. Tam jsou vraždící hračky (pštros, gorila, mexická želva, rytíř, chameleonka, víla, krokodýl a lasička), které po něm jdou. Za celý film promluví 4 slova konkrétně Platí, To šimrá a Kurva (je to zhruba v prvních 45 minutách) tak, že není pravda, že nemluví jinak je to v podstatě stupidní píčovina, která vypadá následovně. Cage uklízí zaútočí na něho hračka dá si energeťák zahraje si hru zabije hračku tak se to opakuje dokola pak si asi režisér řekl, že to lidi omrzí tak tam dal několik teenagerů jako obětí. Postavy jsou příšerné Cage se tváří jako největší drsňák na světě a vypadá přitom jak kdyby měl sračku a nepustily ho na záchod a o těch ostatních škoda mluvit a scénář ani nebyl jelikož postavy v jedné scéně říkají, že tam dochází k vraždám, aby o 5 minut později tam stejně šly. Ta 1 hvězda je za to, že je to o cosi lepší než předchozí Jiu Jitsu. Zajímavost ve filmu si zahrál český herec Jiří Staněk (dabuje lasičku Willyho) to se má čím chválit. ()

Yoshimitsu

Cagovi dochází prachy, nemá na opravu auta, tak vezme brigádu jako uklízeč v ujetém centru plném živých plyšáků. Z téhle ujeté debility se dala vytěžit aspoň zábavnost pro diváky, ale výsledkem je trapná nudnost s němým starcem. Dávám 20% ()

bizz_mjc odpad!

Boha, větší píčovinu - Nicolas rozmlátí pár plyšovejch robotů - jsem dlouho neviděl. Vtipný to není, napínavý to není, chybí i gore, herci za zlámanou grešli, no ty kokot, tohle vymejšlel totální debil. ()

Wade

Tohle byla opravdu sranda ! Mlčící Cage co si podává celou Willyho bandu až všude stříká olej na to se prostě skvěle kouká a navíc nemá problém během jedné ze svých pravidelných pauziček při hraní hry pintball vystřihnout perfektní a zábavný tanec. Cage se v téhle postavě mlčícího drsňáka fakt našel a ani jednoduchý příběh mi nezabrání dát tomu 4 hvězdy, já se bavil a to je přesně to co jsem chtěl.  80%  --- IMDb 8/10 ()

ZeroCZ1233

Naprosto dokonalá absurdita, ve které Nicholas Cage nevytírá jen podlahu, ale hlavně divákům vytírá zrak, jak si svou roli v téhle sebeuvědomělé jízdě naprosto užívá a dotahuje tím tento perfektní meme do konce. Zároveň také opovrženě plivu na všechny, co to pozérsky berou vážně a hejtí neduhy, které jsou očividným tvůrčím záměrem a fungují úplně naopak, než jak se zdá. A vám doporučuji si to pustit v co největší partě lidí na co největší možné obrazovce s co největším počtem alkoholu. Já tu možnost měl a nelituji. ()

drake31

Willy's Wonderland by bol jednoznačne jeden z najhorších filmov roku, ak nie ten najhorší ktorý som doposiaľ videl v 2021, ale keďže vo filme je Nicolas Cage, to mení celú prezentáciu, celý vibe, a všetko stupídne či vizuálne neprajné sa akoby lusknutím prsta mení na niečo magické, na film od ktorého som nedokázal odvrátiť zrak a moju pozornosť, a to je Cageova supersila. Tento rok, Nicolas Cage podal Oscarový výkon v Pig, film ktorý ma prekvapil a ja som si absolútne zamiloval, je to film v ktorom má Cage scénu(y) aké by som neváhal začleniť do mojich najobľúbenejších scén tohto filmového roku; a na druhej strane spektra máme Willy's Wonderland v ktorom Cage hovorí ešte menej a jeho výkon alebo lack thereof je o to viac fascinujúci a impozantný a nejakým zvláštným spôsobom je lepidlom ktoré drží tento film pohromade. Five Nights at Freddy's premisa je fajn a s vyšším rozpočtom a kvalitnejším... ehm... kvalitnejším absolútne všetkým, by to mohol byť úspešný horor ak nie celá séria, no práve ten nedostatok kvality, tá lacnosť Willy's Wonderland skombinová s Cageovou prítomnosťou robia tento film mojou osobnou príjmene-stupídnou klasikou. ()

Trustme

Král filmových bizarností Nicolas Cage si libuje v podivnostech. Prostě utrácí za mystické artefakty a nemovitosti desítky miliónů a tak musí brát kdejaký džob. Točit okolo šesti filmů ročně, by se mohlo zdát jako řádný záhul a měl by být docela za vodou. Jenže on si vybírá takové role a příběhy, které mají shodné parametry - jsou ujeté, divné, rádoby umělecky komponované a on se nemusí učit scénář, protože většinou jeho postavy nemluví a jeho herectví je ryze fyzické. Jenže tyhle filmy jsou alternativní amatérské pokusy začínajících nebo no name tvůrců a tudíž je rozpočet nízký. Není divu, že v období deseti posledních let má za sebou 45 filmů! Z nichž jsou všechny v modrých i černých ČSFD číslech (červené 2 filmy jsou dabing animovaných postav). Vrcholem jeho posledního úletu je Willy's Wonderland, což je ultimátní blábol, který nefunguje ani jako parodie, ani jako divnohorror. Jde spíše o studentské cvičení a nebo amatérský videofilm se snahou vyrobit co si v duchu osmdesátkových horůrků, kde zlobí drsnější Mupeti, kteří likvidují všechny lidi, co k nim přijdou do "zábavního baru". Jediný Nicolas Cage je však pozabíjí, protože pije...  ...Kolaloku! Tedy jakousi její moderní obdobu s názvem PUNCH /rána pěstí/ no a tak má sílu. Na obrázcích, fan artech vypadá tento filmík cool, výsledek je poop. Trička a plechovky jako merch možná aspoň z poloviny vrátí investici. Film pro Festival otrlého diváka nebo při požití většího množství, než je malé se bude vesele líbit. (jedna hvězdička za tu hudbu). ()

VanTom

Samozřejmě mi bylo sympatické tvůrčí nadšení i záměrná (gore) brakovost, na druhé straně ovšem stála realizační amatérština. Skvěle divný Nicolas Cage tak občas zábavně, spíš ale jednotvárně likvidoval zvrácené vraždící loutky, zatímco svědomitě uklízel a pod nohy se mu pletla dementní partička teenagerů. Přes několikeré úmorné vysvětlování nesmyslné zápletky jsme se ovšem o nemluvném bezejmenném údržbáři, ujíždějícím si na energeťácích, čistých trikách, pinballu a dodržování přestávek v práci, vůbec nic nedozvěděli, nějaká pointa vyloženě chyběla. ()

Jaro.Krafcik

Dosť rozporuplný film. Na jednej strane slabučký horor. Ktorý na prveho apríla zabaví. Ale na druhej strane celkom dobrý výkon Nicolasa Cagea. Aj keď je stále slušne povedané v hnoji, čo sa jeho obsadení týka. Tu ale zahral dobre. Ale to nestačí na to aby to zdvihol aspoň do priemeru. Rovnako podľa snímky je aj videohra. Five night and freddy. A presne tak by som ju aj ohodnotil, keď nie ešte menej. 2* ()

haluska11

Nádherně bizarní film s cíleně trashy estetikou. Nicolas Cage se dostane do zapadákova, kde obětují cizince duchům vrahů. Jeho role v tomto filmu? 1. prohodí jen jediné slovko; 2. stráví Five Nights at Freddy's jako paňmáma uklízečka; 3. je neskutečně badass; 4. postupně slupne pakl energeťáků (= picí hra pro otrlé); 5. má narozeniny. Upozornění: ten otravnej narozeninovej šlágr vám z hlavy jen tak nezmizí. ()

blackkocour

Five Nights at Nicola Cage's.. Ukecanějšího Cage, jsem ještě neviděl, takhle, beze srandy bych asi nikdy neřekl, že lepší film s Cagem jsem již za dlouho dobu neviděl, (uhni stranou Kick-Ass), a i když to většina z vás nepříjme, já budu nad tím jen spokojeně chrochtat nosem. Bezpohlavního píčuse jako je Cage, těžko v téhle filmové brandži najdete. Nevím, na co jste se koukali vy, ale já viděl Cage, coby Uklízečku (která dokáže jen zapomocí Sava a hadru utřít i ty nejmastnější opruziny), jak prcá plyšáky do prdele jen holýma rukama, jak sjetej dřevorubec, co prolíná třískamy sem a tam, dráty a konektory překouše svejma zubama, a nad závalem energy drinku z Lidlu, si dovrší svoje vítězství. Kybel s hovnama, odvedl lepší herecký výkon, než sexuchtivý přijebanec, xxxtentacion se šlapkou, kde jejich hekání a šťouchání připomnělo vypouštění gumy u kola. Ať se jedná o bůhvijaký sprostý plagiát Pět nocí u PedoFreda, pořád se u toho zastavit musím, páč takovou řezničinu by našel jen sám Ďábel, a já jsem s ním uzavřel smlouvu, aby mi takové píčoviny házel pod nos, a řekl něco ve smyslu: "Žer, kocoure, a nech svoje mozkové buňky vomrdat na maximum!" Nové náboženství do kterého by vstoupil jen debil, takže jen já. Asi začnu fakt dávat pozor, do čeho se zase pustí náš Nikolas. Moje pošahaná fantazie by ho naflek obsadila do antropoidního čokla, co bude slintat dalším psům rozkroky, nebo pokladního ve Walmartu, jakou cosi tajnou vepřovou sekanou, co dělá kungfu. ()

sedm.1

Dámy a pánové, to co se již dlouhou dobu dalo očekávat, a možná to bylo i neodvratné, konečně nastalo. Ano, správně, Cageovi už opravdu definitivně hráblo a natočil svůj doposud největší bizár, kterému bude už jen těžko co konkurovat, neboť tohle kdo neuvidí, tak prostě neuvěří. Aneb, zajímalo by mě, zdali si Nick v době své největší slávy, tedy před nějakými těmi pětadvaceti lety, říkal, že jednou natočí šílený „céčko“, ve kterém nebude muset mluvit, když mu zazvoní budík, vychlastá spoustu energiťáku, přitom bude hrát na hracím automatu, u kterého si sem tam hodí i nějaký ten taneček a jen tak mimochodem mezi tím vším doslova rozcupuje bandu vraždících plišáků, respektive abych byl přesný, mechanických robotů. Kde skončila kariéra této herecké megastar je prostě až neskutečně, nicméně já jsem za to opravdu rád, neboť tyhle úlety fakt jako můžu a pokud v nich navíc figuruje borec právě jako Cage, nemám co řešit, jenže problém je, že zrovna přímo tahle šílenost není jednak zrovna dvakrát zábavná, jednak až na tradičně fantasticky přehrávajícího Nicka tu jsou ostatní přítomní úplně k hovnu a jednak, a to především, krom úchvatně ulítlé ústřední myšlenky již Willy´s Wonderland nic jiného nenabízí, zpracování této podívané je ve všech ohledech nudné a nezáživné, atmosféra je totálně nefunkční, hororových prvků je minimum a spíš než k nějakému regulérnímu, vážněji pojatému snímku, to má blíž k jakési skoro až parodii, akorát že bez vtipu. Já zkrátka sice mám velmi rád Cage, mám rád úlety, jsem všemu otevřený divák, vítající netradiční šílenosti, nicméně i když tím vším tento film disponuje, tak já se přesto překvapivě nebavil, za mě tomu totiž chyběli ještě větší koule, pak i výraznější scény a v jistých momentech možná naopak více soudnosti. Za mě tedy zklamání, každopádně ale, Nicolasi Cagi, neboj se toho, žeru tě a bavíš mě, a tento tvůj extrémní kariérní směr ti naprosto schvaluji! ()

Melios

[SPOILERY] Willyho kouzelný svět je najhorší film roka 2021, ktorý nutne potrebujete vidieť. Dej pojednáva o nemennom hrdinovi, hraného Nicolasom Cageom (za celý film nepovie ani jedno slovo), ktorý sa za zvláštnych okolností pripletie k práci upratovača v uzavretej reštaurácii, v ktorej ako maskoti účinkujú animatronickí roboti na čele s lasicou Willy. Ako to už tak pri podobných filmoch býva, nič nie je tak krásne ako sa môže na prvý pohľad zdať a roboti sa začnú chovať neadekvátne svojmu programu. Ako ste si už mohli povšimnúť, projekt bol inšpirovaný (v tomto prípade skôr nápadne vykradol) hernou hororovou sériou Five Nights at Freddy's (do češtiny z nejakého dôvodu preložené ako Pět večerů u Freda) od dizajnéra Scotta Cawthona. Podľa týchto špecifikácii by ste určite čakali nejaký napätý horor, však? "Honimíre, máš naprostou pravdu! Akorát že vůbec.." Nenechajte sa zmiasť, rado sa to identifikuje ako horor, no je to posraná komédia. Celá zápletka je postavená na troch veciach: Cage pije "nemenovaný" energy drink, hrá pinball a následne ak ho nejaký animatronik naserie, tak ho skántri s takou gráciou, že by réžiou týchto bojových scén by sa mohol inšpirovať samotný Quentin Tarantino. Keď si to zoberiete ako výsledný produkt, až potom zistíte aký bizár sa vám naskytol. Film je sám o sebe strašný podpriemer, s neskutočne lacnou produkciou, hereckými výkonmi na úrovni amatérskeho avantgardneho divadla s cringe, nevtipnými hláškami, no zato s úžasnými bojovými scénami a drsnými kreáciami Nicolasa Cagea, ktoré tieto film robia ako-tak pozerateľnými. Aby som to teda zhrnul, budem citovať užívateľa Mafiapau: "Je to tak kreténsky špatný, až je to dobrý. Bohužel to nemá název Scary Movie 2021 ani to nemá v žánru že je to komedie.. Takže objektivní hodnocení je: odpad. Subjektivně 4* jelikož jak už jsem psal.. je to tak debilní až je to dobrý." V mojom prípade to, ale prilieha na 5/5 za svoju geniálnu demenciu. Na rovinu môžem povedať, že film neodporúčam, no zároveň aj áno. Záleží aký máte postoj k zlým filmom a či ich radi vyhľadávate. Ak by sa vám naskytla príležitosť, že by vám na oslave s alkoholom došiel program a hľadali by ste nejaký nenáročný podmas, potom môžem Willyho Wonderland odporučiť ak ste už do seba nejaké to promile dostali. Ak radi pozeráte braky, nech sa páči, potom je to pre vás must see film. Stopáž 88 minút vám utečie ako voda, odpustíte tomu nejaké značné nekonzistentnosti a na Netflixe to má aj český dabing, takže sa nemusíte ani snažiť, aby ste filmu vôbec porozumeli. Pre tých ostatných je, ale táto recenzia úplne zbytočná. Po kritickej stránke sa jedná o totálnu sračku, ktorá nestojí za vašu pozornosť. Hádam, že prekvapenie roka 2021... ()

sQelle

Nemluvící Nic Cage, kterého si fakt nechce vzít na úklid čehokoli. Jestli uklízí takhle i u sebe doma, že šmudlá všechno možný, a pak znova a znova. Tak to je děsivější než tenhle film. ()

Han22

Tak tohle byla megašílenost. Umím si představit 5* stejně jako odpad, ostatně jsem se sám dlouho nemohl rozhodnout. Willyho kouzelný svět je restaurace, kde řádí robozvířátka posedlá duchy a kuchají lidi na krvavou kaši. Aby se jich město zbavilo, čas od čas tam zavřou nějakého nešťastníka pod záminkou nočního úklidu. K jejich smůle je tím posledním naprosto šílený Cage. Ten nepromluví ani slovo, chlastá jeden energeťák za druhým, dodržuje instrukce tj. uklízí a dává si přestávky. A mezitím cupuje vraždící zvířátka na kusy ve slasheru naruby. Tohle se prostě musí vidět. Naprosto dětinské loutky, naprosto pošahaný Cage, potoky krve i motorového oleje, neskutečné bitky, pár zbytečných obětí na porážku a celý film rozpolcenost. Člověk ví, že sleduje naprosto děsivou sračku, ale naprosto skvěle se baví. Tohle by mohl být jednou kult jako kdysi Vesmírní kanibalové nebo Braindead. ()

Mafiapau

Je to tak kreténsky špatný, až je to dobrý. Bohužel to nemá název Scary Movie 2021 ani to nemá v žánru že je to komedie.. Takže objektivní hodnocení je: odpad. Subjektivně 4* jelikož jak už jsem psal.. je to tak debilní až je to dobrý XD. ()