• NinadeL

Škoda, jednička dávala materiál k lepšímu pokračování. Nevím, co je tragičtější, jestli "role" Stelly Májové, Václava Trégla... případně disko Veškrnová nebo Kopecký nahrazený Sovákem.(5.3.2009)

nějak mi to nepřišlo horší ani lepší, než bylo Zítra to roztočíme, drahoušku... obsazení skvělý, děj trochu přiblblej, prostě úsměvná ptákovina, která se jednou za čas dá vidět... ale ne moc často. 60%(1.9.2009)

Je to staré, je to místy už mimo, ale na mne ten film pořád funguje. A pak ty herecké výkony.. Film 1.část: http://www.youtube.com/watch?v=mP_WR1nv-WQ(17.2.2009)

• Tosim

Občas si říkám, že kdyby se z filmů Petra Schulhoffa vybralo těch pár smrtících fórků a daly se do jednoho snímku, vznikla by jedna z nejlepších českých komedií.(21.5.2003)

• Frajer42

Pokračování už se ani tolik netočí kolem samotných sousedských sporů, každý jede na svůj účet a snaží se rychle zbohatnout. V důsledku toho je evidentní pokles vtipnosti. Nicméně stále se jedná o koukatelnou záležitost. Lepší 2*.(14.10.2012)

• - Podvod postavený na tom, že každý Novák zašle pět korun na připravovaný sraz Nováků, by ve skutečnosti vynesl mnohem více. V ČR je 34 tisíc držitelů tohota jména, žen Nováková pak stejně. Scenárista se tak držel při zemi, protože hlavní postavy vybrali 10 tisíc, což je příspěvěk od 2 tisíc Nováků.. (sator)

• - Luděk Sobota tady nemohl moc improvizovat, režisér trval na přesných pokynech. (cariada)

• - Když doveze pošťačka Novákům pytle s dopisy, ve kterých jsou pětikoruny, vynáší je z auta, aniž by vyvíjela větší námahu. Vzhledem k jejich obsahu by jí měla jejich váha minimálně způsobit problém. (TheDave)