Ywec

Docela povedená satira na typickou českou vlastnost - závist, ve které každý šidí každého. Největší mrcha je ale stejně tetička z Ameriky:) ()

McIron

Kvalitní pokračování, ani změna Kopecký/Sovák nevadí, protože oba patří do herecké extraligy a každý dal svému Novákovi jiný šmrnc. Dobrá Májová, která po letech skutečně odjela do Ameriky a provdala se tam (mnoho let po natočení této komedie), nedávno bohužel zemřela. Fascinující minikreace bývalého ministra kultury Slávka Jandáka a Jana Krause coby dvou zaplacených výrostků... ()

St@B

Skvělí čeští herci v jedné z nejblbějších a nejtrapnějších "komedií" o české malosti a ubohosti v dobách socialismu. Přiznám se, že pronudit se až k závěrečným titulkům mi dalo docela práci. ()

cachanell

S přibývajícími léty se mi film čím dál víc líbí. Scéna pokusu o píseň Telegram od Ivy Janžurové mě vždy postaví do úžasu nad jejím zpěvem a tanečním výkonem - ale samozřejmě v dobrém. ()

LukasCL

Pokračování už není tak dobré díky absenci Miloše Kopeckého. Nic proti Jiřímu Sovákovi, ale Kopecký je Kopecký. Naschvály už nejsou to co bývaly a vše ukazuje na typickou povahu českého občana- hamižnost a kradení. Přesto ale dávám 4 hvězdičky, protože jsem se pobavil a účel tedy film splnil. Oproti novodobým českým komediím je toto pecka. ()

Kathykat

Některé hlášky jsou nesmrtelné, je to docela sranda, ale je pravda, že film stačí vidět jednou a dost. Škoda pana Sováka, který ve filmu hraje úplného blbce. Jinak to ostatní zahráli docela dobře. 3* ()

Ruffus83

Tenhle díl příliš nezaostal za svým předchůdcem, za největší ´slabinu´ považuji nahrazení pana Kopeckého panem Sovákem - na roli Nováka to už není ono. Jinak dobré a i dnes vtipné nápady (aspoň ve většině případů). Kájo, večeře! Hodnotím 3,5 hvězdami a zaokrouhluji nahoru... ()

Duston_Movie

Tento film mi pripomína, pre mňa neznáme časy... Celkom ma bavili niektoré fóry, a to ako hrozne chceli všetci valutu :D Originalita nechýbala, no Zajtra to roztočíme, miláčku ! to neprekonalo.. Film odporúčam , ak si chce niekto pozrieť pohodový film zo starého režimu. ()

PORTER44

O malinko slabší než první díl ale i přesto jsem se dobře bavil,opět nechybí šťouchanice mezi Novákovci a Bartáčkovci,Novákovi zařizují sjezd všech Nováků a Bartáčkovi chtějí oškubat svou tetu z Ameriky.Humorné scény už nemají takové bavičské grády jako v jedničce ale herecké obsazení bylo výtečné takže dobrá oddechovka. ()

Monicina

Ďalšie zdarilé pokračovanie vzájomnej závisti a škodolibosti medzi susedmi. I keď mi viac sadla dvojica Zázvorková s Kopeckým než tu so Sovákom. ()

Rade

Oproti prvnímu dílu o dvě třídy slabší. Jednotlivé postavy, ještě jakžtakž uvěřitelné v prvním díle, se propadly do naprosté obskurnosti. Schulhoff prostě neměl svůj den... ()

topol999

tohle bylo už dost mimo. Bohužel. Ať si každý říká, co chce, ale Jirka Sovák na Miloše Kopeckého neměl ani omylem a působil vyčpěle. Velká škoda jeho absence. 60% ()