pekko

Pretvarka, zavist, loz, smelina, zast, vyvysovanie sa, malomestiactvo. Obcas rozmyslam, kde sa ich v nasich ceskych a slovenskych narodoch tolko berie. Pozrel som si tento skoro 40-rocny film a pochopil, ze sme mali dobry zaklad a nevela sa za ten cas zmenilo. ()

ZHODNOTITEL

Stará oblíbená klasika. I přesto, že je to socialistická propaganda, kde správný komunista s kapitalistou pořádně zatočí. ()

MT_Y

Myslím si, že oba dva díly mají svůj potenciál. První díl byl o něco málo lepší, ale byl to původní a druhé díly ve většině případě bývají lehce slabší. Nicméně jak jsem řekl potenciál má i tento díl. Každopádně já jsem spokojený a dívám se na oba filmy od mala. Takže 4 hvězdy a to jen proto že, je slabší než první, ale furt skvělý. ()

honzic

Klasika, která potěší, zejména díky kvalitním hercům. Schullhoff se nebál trochu experimentovat a podařilo se, i když to není žádný filmařský zázrak. Hodnocení: 65 % ()

Nerajohn

Oproti prvnímu dílu veliká slabota. A ta poslední scéna, jak banda Nováků zmlátí Bartáčkovi a Novákovi na ulici a Zázvorková leze na klepadlo, aby se na úplném konci schýbl Sovák pro korunu na chodník považuji za jednu z nejtrapnějších scén českého filmu vůbec. ()

Bugiii

Myslím, že tenhle český film je jeden z těch míň povedených. Ale některé situace jsou vážně vtipné:-) ()

PenelopaW

Jakožto volné pokračování skvělé komedie o sousedských naschválech mě film zklamal. Chybí mi humor prvního dílu, herecký koncert, k němuž výraznou měrou přispíval Kopecký (zde nahrazený Sovákem - také výborný herec, ale není to ono...) a přijde mi, že snímek je spíše než komedií smutnou sondou o normalizační maloměšťácké vypočitavosti a hrabivosti. Na myšlence jak okrást lidi s příjmením Novák neshledávám nic vtipného a spíše mě mrzí, že na konci na frak nedostal syn René, který se Svazem Nováků přišel. ()

Aidina

Üsměvná komedie o sousedských vztazích Nováků a Bartáčků. Je to radost mít takové sousedy. „Nechcete strašidýlko? Jsou z dovozu a nebudou…“. To jejich vzájemné soupeření a předhánění, kdo se bude mít lépe. Takové ze života. ()

MEGAJOHN

Po několika-stém shlédnutí (no dobrá, to jsem trošku nadsadil, i když je snímek stejně starý jako já...) nakonec jednu hvězdičku srážím po zamyšlení se nad charakterovými odchylkami jednotlivých postav oproti minulému dílu. Tak např. Bartáčková byla v prvním díle o mnoho jednodušší člověk, který ani nechodí do divadla. Tady najednou dokáže perfektně zahrát jak stařenku, vyzvídající okolo domu dědy Nováka, tak chudou příbuznou tetičky z Ameriky. Jinak je to ale fajn komedie na kterou se, čas od času, znovu rád podívám. ()

jjjerry

Skvělé herecké obsazení. Velmi dobrý scénář. Místy možná trochu přehnané. Ale určitě hodnocením zde podceněný snímek. ()

Lojz@

Upřímně řečeno, mně Sovák sedí lépe jak Kopecký, má takovej větší šarm, nebo říz nebo jak to říct. Na tohle koukáme s bráchou často. 5* ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()