Filmový producent Max má za sebou obrovský propadák a na krku naštvaného mafiána, který mu na něj půjčil peníze. Tenkrát ve zlatých časech Hollywoodu si ale producenti věděli se vším rady a Max díky šťastné nehodě dostane nápad. Na vlastní oči vidí, jak jeden odporně slavný a protivný herec uklouzne, spadne ze střechy a je na místě tuhý. Rozhodne se vydělat balík peněz vysokou pojistkou na svou vlastní hlavní hvězdu a tu přímo v akci nenápadně odpravit během kaskadérského kousku. Geniálně jednoduché! Max vytáhne zaprášený scénář, druhořadý štáb, stárnoucí hereckou legendu a jde se na věc, za dva dny by mělo být po něm a po všem. Z nastražené nehody ale jeho tučně pojištěná hvězda vyjde živá, a další léčce se díky permanentní opilosti rovnou vyhne. Max přidává další nebezpečné scény a klade do nich pasti, ale toho zatracenýho chlapa je prostě nemožné zabít! Mafie si zas jednou bude muset poradit sama a bez zbytečných okolků... (Bontonfilm)

silentname

"The Comeback Trail" v jadre nie je zlým filmom. Myslím si, že nápad to má, a rovnako to má aj postavy, ktoré sú dostatočne zaujímavé na to, aby som povedal, že to stojí minimálne za jedno pozretie. No mám tak trošku pocit, že George Gallo akosi nevedel nájsť pre film ten správny tón a rozhodol sa to urobiť čiastočne ako komédiu, čiastočne ako drámu, čiastočne ako akčný film a čiastočne ako klasický hollywoodsky film so svojimi klišé. Výsledok? Je ťažké si nájsť správne rozpoloženie pre film, pretože tón je neustále iný. A najmä vďaka tomu niekedy vôbec neviem či mám byť zdesený, alebo či sa mám smiať. Ideálny príklad je práve pri konci filmu, kde Tommy Lee Jones znovu skĺzne do svojich úvodných tendencií. A potom nám povie svoje veľké tajomstvo. A má mi byť vtipné, že je z neho opäť ten skrachovanec z úvodu, alebo mi ho má byť ľúto? Myslím si, že tento film mal rovnako aj niekoľko fórov, ktoré pôsobili ako nezvládnuté ťahy na bránku, lebo brankár chytal príliš dobre. Je tu niekoľko situácií, kde som si myslel, že pôjde o komediálne zlato, no potom fór nevyužil úplne svoj potenciál. Myslím si, že najlepšie je zvládnutá smrť toho "odporne slávneho a protivného herca". To bol teda nápad. Plus Morgan Freeman na konci má pár dobrých hlášok. No myslím si, že hlavným ťahúňom je pre mňa asi Robert De Niro. Snaží sa veľmi predať svoje hlášky a celkový ten koncept. A je vidieť, že robí maximum čo môže. A niekedy skutočne pobaví. Ale myslím si, že tento film mal byť o niečo vtipnejší a mohol lepšie využiť svoje nápady. Potenciál tu bol, ale niekde ostal nevyužitý. Hodnotenie: C+ ()

MontyBrogan

Niektoré vtipy sú tu prvoplánové a neoriginálne. Ale mne úplne stačilo, že keď príbeh ponúkol situácie, aby sa Robert De Niro, Morgan Freeman a Tommy Lee Jones spolu rozprávali o filmoch, splní sa to vrchovate. Hlavne slovné prestrelky prvých dvoch menovaných sú toho dôkazom. Čiže priemer strieda splnený sen cinefila. Ani Zach Braff a Emile Hirsch nezaostávali. Prvý svojou dôverčivosťou, druhý aroganciou, predstavovali zrýchlenú dobu novej generácie. Ak sa teraz dozviem, že ide o vykrádačku Once Upon a Time in Hollywood, poviem si, v takomto prevedení dobrý nápad. Keď už som pri Tarantinovi, De Nirov Barber mal podobne impulzívne sklony ako v Jackie Brown a Duke Montana sa celý život v podstate honil za svojou Pam Grier. ()

Arsenal83

Keď vidíte v popiske filmu legendy ako De Niro, Freeman, či Lee Jones, tak máte automaticky veľké očakávania. Navyše po prečítaní obsahu mi to prišlo ako nápadité, originálne a ako skvelý námet na komédiu. Ja osobne som očakával toho vtipného viac, lebo všetko to humorné sa nakoniec točilo okolo jednej kravy a neschopnosti De Nira odpratať Lee Jonesa z tohto sveta. Chýbal mi širší príbeh. Celkovo to nebol zlý film, ale ani ničím výnimočný. ()

majo0007

Z mosta do prosta (doslova - v tom ľanovom, cez 100m priepasť) - v trailery uvidíte 2 popravy Tommyho, v celom filme 4... Kebyže sa film drží v slapsticku, bola by to pecka. Najviac mi to pripomínalo odpadový miž-maž medzi Leslie Nielsenom & Montym Pythonom v dobrom slova zmysle. Bavil som sa, ale zo scenára by sa dalo vyťažiť "za kopec mordov" viac! Otázka znie - mal by film úspech v kinách? Odpoveď - vlažný! ()

M.i.k.e

skvěle obsazené,leč žánrově těžko zařaditelné.Na akční film je to málo akční,na drama málo dramatické a na komedii málo vtipné.Celou dobu to pluje někde mezi tím vším a na dálku to smrdí nevyužitým potenciálem.Buď to mělo být vážnější a nebo naopak (což bych uvítal víc) nadsazenější.Pak by to byl jeden z těch polozapadlých klenotů,který se časem stane kultovkou.Bohužel ale není a za pár dní si na něj nevzpomenu a to je škoda...60% ()

• Natáčení začalo na začátku června 2019. Film se natáčel v Albuquerque (Nové Mexiko, USA) a Cincinnati (Ohio, USA). (fanda124)