Reklama

Reklama

Jako v bavlnce

  • Velká Británie I Care a Lot
Trailer 1

Soudem jmenovaná zákonná zástupkyně podvádí svoje klienty, a místo aby o ně pečovala, získává nad nimi absolutní moc. Její nejnovější oběť má ale v rukávu nečekané eso. (Netflix)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (570)

POMO 

všechny recenze uživatele

Tohle je moje Promising Adult Woman! Neotřelý námět s moderní definicí postav, chytrý souboj skalně silných eg, kde nikdo není anděl a každý zaslouží dostat přes hubu. Thriller i gangsterka, kterou ženská postava vede stejně suverénně jako Clint Eastwood Leoneho westerny, a zároveň trefné zrcadlo americké společnosti s autorským vložením. Rosamund Pike zde podává nejlepší ženský herecký výkon v anglicky mluveném filmu za poslední dobu - ne hloubkou, za kterou se udělují ceny, ale šperkováním každé scény chirurgicky přesnou mimikou. To ona je páteří tohoto odvážně pojmutého mixu žánrových prvků. Obsazení Petera Dinklageho působí nejdříve bizarně, ale postupně perfektně zapadne do karikaturistického konceptu filmu. Film, který mohl dopadnout jako ptákovina, ale díky skvělé režii a Pike se z něj vyklubal malý postmodernistický klenot. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

No vida. I v té netflusácké stoce přitroublých povrchních pomejí se sem tam objeví něco komplexního, co má všech deset prstů a je bez rozštěpu, ale hlavně brutálně rozjitřuje emoce. A v tomto případě navíc velmi rozporuplné. Celý film totiž zdravý heteroseksuální divák se zatnutými zuby i pěstmi rozčíleně bojuje s dilematem, jestli chce paní Štikovou, byť zpizděnou odporným mikádem, raději živočišně ošukat, nebo ji pěkně pomalu a dlouze sadisticky mučit. Rozhodně spíše převládalo za b). Tu bezskrupulózní svini si střihla tak dokonale, že místy jeden úplně ignoroval celé to její apelování, přičemž by za bezkonkurenčně nejuspokojivější průběh filmu považoval to, kdyby ji tak v půlce ten, rovněž úžasný, trůnovitý trpajzlík chytil, a až do konce ji trpělivě po kouscích škvařil letlampou. A protože k tomu ne a ne dojít a voda nechtěla vařit, nasraně jsem zuřil až do poslední minuty, plival odpady a chystal se to prohlásit za žluklý poševní šlem nějaké šeredné, přeemancipované velkobritské lesby. Zaplaťsatan se však v úplném závěru alespoň nějaká katarze dostavila, vlepila tomu punc scénáristické dokonalosti, a já, ač s notně pocuchanými nervy a neodolatelnou chutí preventivně přimrdat loktem první štěrbině, na kterou ráno narazím, jsem nakonec usínal klidný a vůbec se mi nezdálo o kníratých misandrických babochlapech s ostnatými dildy v otylých rukách. ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Výbornej, cynickej, přechcávací thriller o souboji dvou sviní. Rosamund Pike si tu skvostně vychutnává fakt odpornou bytost zneužívající bezbranné důchodce, až se jednoho dne zaplete s důchodkyní, která má ... značně nebezpečné přátele. Je to svižně natočené, výborně zahrané, velmi zábavné a bohužel o něco méně skvostně napsané. V závěrečné třetině se to rozjede možná až příliš, když se scénář začne spolíhat na nepravděpodobné náhody. To ale v hodnocení rád přehlídnu, protože úplnej závěr potěšil. Celkově zkrátka velká spokojenost. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Rosamund tady hraje takovou asociální bezcharekterní píču, schopnou kvůli bohatsví čehokoli, že se až divím, že není v české politice, nebo že už rovnou není naší premiérkou či prezidentko . No nic, přejdu k filmu, který mě opravdu bavil , měl neskutečný sexy šmrnc, takový laškovní napětíčko, kdy každej chvilku tahá pilku a jak to vlastně celý dopadne mě opravdu zajímalo, ten před konec mě trošku zklamal, ale úplný závěr až na tu úplnou finální scénku, kteoru si mohli tvůrci odpusit mě zase nadchl. Rosamund su svou svini náležitě vychutnová a opravdu baví. Nádherný dvě hodinky. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Samozřejmě jsem rád, že to dopadlo, jak to dopadlo …. ale skončit to o pár minut dřív, tak smekám pomyslný klobouček, protože na film s tak velkými cynickými koulemi by se vzpomínalo ještě za několik let. Blakeson prostě vyměkl, ale nevadí, moje idealistická dušička si oddychla, a tak aspoň posílám pusu Rosamundě, ty její zlomyslně ironicky pokrčené rty přesně ve správnou chvíli, ta hra očí, to byl herecký koncert. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (9)

  • Části tohoto filmu byly natočeny ve Washingtonské restauraci Wellesley Smith & Wollensky. (M. Caine)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Přichází den, kdy se každoročně obracíme na nejoblíbenější uživatele, aby se nám svěřili se svými topkami 3 filmů (a případně 3 seriálů) uplynulého roku. Od loňska je navíc doplňují i vybraní… (více)

Netflix letos utratí za obsah 17 miliard dolarů

Netflix letos utratí za obsah 17 miliard dolarů

21.04.2021

Streamovací gigant Netflix pokračuje v trendu obřího utrácení za nový obsah. Nově bylo odhaleno, že služba hodlá v letošním roce zase vypláznout neuvěřitelných 17 miliard dolarů. Tedy stejně tomu… (více)

Byly uděleny Zlaté glóby

Byly uděleny Zlaté glóby

01.03.2021

V noci z neděle na pondělí proběhl 78. ročník udílení cen Zlatý glóbus a celý ceremoniál se z důvodu pandemie odehrával ve velmi úsporném duchu s minimem přítomných diváků a ze dvou lokací najednou.… (více)

Reklama

Reklama