Jako v bavlnce

I Care a Lot

Krimi / Drama / Thriller

USA / Velká Británie, 2020, 118 min

Rosamund tady hraje takovou asociální bezcharekterní píču, schopnou kvůli bohatsví čehokoli, že se až divím, že není v české politice, nebo že už rovnou není naší premiérkou či prezidentko . No nic, přejdu k filmu, který mě opravdu bavil , měl neskutečný sexy šmrnc, takový laškovní napětíčko, kdy každej chvilku tahá pilku a jak to vlastně celý dopadne mě opravdu zajímalo, ten před konec mě trošku zklamal, ale úplný závěr až na tu úplnou finální scénku, kteoru si mohli tvůrci odpusit mě zase nadchl. Rosamund su svou svini náležitě vychutnová a opravdu baví. Nádherný dvě hodinky.(19.2.2021)

Omlouvám se, musím zcela souhlasit s Enšpíglem - nepamatuji si, zda jsem si někdy od první minuty filmu přál, aby hlavní hrdinka co nejdříve zhebla. Taková chladná a odtažitá píča, protože jinak se to opravdu nedá nazvat, se jen tak nevidí. Rosamund Pike má snad Oscara jasnýho, protože to co doufám pouze hraje, dělá s naprostou grácií a umem. Ostatní postavy ji pouze sekundovaly. A ve výsledku to vlastně končí happyendem. :)(19.2.2021)

Výborná je predovšetkým úvodná tretina, ukazujúca na prepracovaný systém inštitucionalizovaného cynizmu vo vzťahu k starým ľuďom. Stávajú sa z nich len schránky na ťahanie peňazí a majetku. Schránky slúžiace profesionálnym podnikateľom vo sfére sociálnej pomoci, kde na prvý pohľad niet veľmi na čom zarobiť. Na skutočné sociálne a spoločenské potreby dožívajúcich nehľadí takmer nik. Po sľubnom úvode sa film preklopí do viac-menej štandardného súboja, kde sa dvaja dravci snažia tromfnúť jeden druhého v súťaži, kto má väčšie gule. Záver ukazuje typické riešenie: najväčšie gule má ten, kto pochopí, že podstata úspechu tkvie v integrácii, nie v neustálych, nezmyselných a energiu i životy vyčerpávajúcich šarvátkach. Nuž a úplný záver sa, našťastie vracia späť k začiatku. Dávajte si preto, milí sociálni dravci a úplatní páni doktori, pozor na cynické manipulovanie a vyciciavanie starčekov a stareniek, lebo sa Vám to môže niekedy aj veľmi škaredo vypomstiť. Aspoň teda vo filme - ako správnej rozprávkovej ilúzii, že.(20.2.2021)

Dobře natočená, ale scénáristicky poněkud přestřelená báchorka o tom, kterak jedna bezskrupulózní zlodějská supersvině (bravo Rosamundo!) spolu s několika dalšími menšími sviněmi narazí na hodně nepravděpodobnou buňku ruské mafie, šéfovanou trpaslíkem a tvořenou neschopnými břídily. Víc bez spoilerování prozradit nelze, takže si jen postesknu, že ani pitomcům a už vůbec ne sviním mi nešlo držet palce, takže mi i bylo celkem šumák, kdo na koho vyzraje a jak to celé dopadne. Trochu temnější notu, věrohodnějšího bosse než je Dinklage a mohl to být parádní krimithriller, takhle bohužel zůstalo "jen" u krimipohádky.(21.2.2021)

• Mamlas

Začalo to jako nudná komedie, pak se z toho vyvrbilo drámíčko o dvou asociálních lesbách a jejich bezohledné cestě za bohatstvím. Námět byl zajímavý, realizace nudná a zdlouhavá. Klidně to mohlo být o půlhodinku kratší vynecháním lesbické idylky, mnoha zbytečných scén a žvatlání mimo dějovou linku. S přetáčením šlo dokoukat a závěr byl aspoň částečně uspokojivý. Ačkoli já bych upřednostnil, kdyby to skončilo dřív, ideálně na tom place před továrnou s pytlíkem na hlavě nebo něčím i výrazně krvavějším. (43%)(23.2.2021)

• - Části tohoto filmu byly natočeny ve Washingtonské restauraci Wellesley Smith & Wollensky. (Carl_Johnson)