Hlavní postava Klára umí být ve čtyřiceti pořád stejně nejistá a zmatená jako v osmnácti, jenom už to nevypadá tak roztomile. Její manželství ze dne na den skončí a ona se znovu ocitne v nepředvídatelném světě randění a seznamovacích trapasů. Do toho vychovává dvě dcery, snaží se přežít životní styl své excentrické mámy a navíc jí začne radit úžasná vztahová koučka a influencerka. Do téhle chvíle měla svůj život celkem naplánovaný, ale teď se z ní stal samouk. (Bontonfilm)

gogo77

7/10 ... velmi pekna decentna komedia s mojou laskou Simonou Babcakovou ktora veru nesklamala   a mala zase vyborne hlasky a vie robit neskutocne ksichty ... ale aj hlavne postavy boli fajn a presvedcive ... manzelstvo 40tnikov sa po 15 rokoch manzelstva rozpada a ocinko si kupi motorku a narazi mladu babenku ... no co manzelka? ... starostlivost o deti si rozdelia a tak aj ona ma kopec casu na "randenie/tindrovanie/ a matku ... skvelu Zuzanu Kronerovu .... potom co stretne na zoznamke jednorozca a absolvuje rande a kurevnikom a nasledne aj s oteckom ziarliveho dievcatka.... zisti co naozaj v zivote potrebuje .... je predsa uplne normalne byt obcas nenormalny ...ze? ()

tosastava odpad!

České komédie posledných rokov mi pripomínajú zdochyňajúceho koňa. Síce ešte kope, ale jeho koniec sa neodvratne blíži. O slovenských komédiách(filmoch všeobecne) je zbytočne sa vyjadrovať, ten kôň už dávno zdochol ()

Annaroz

Tak kdybych to viděla v kině, tak bych asi dala tři hvězdy. Ale do tv je to docela vtipná oddechovka a opravdu ze života. Přesně takhle dopadají dnešní vztahy, reakce dětí na rozchod rodičů, dcery uzurpující si tatínky atd. Možná nejsou časté takto ulítlé matky, ale určitě i takové se najdou. ()

Grázl83

Když jsem viděl zdejší hodnocení 54%, čekal jsem další českou blbost, ale ono to bylo dobré. Film překvapivě vtipné a skvělé herecké obsazení. Lepší 3* ()

Kekik

Před čtyřmi lety jsem přečetla knižní předlohu, ale pamatovala jsem si z toho jen jednu scénu. Za což jsem ráda. Více jsem si to užívala. Trochu mi vadí ztvárnění šéfredaktora, který je homosexuál. Před filmem Život pro samouka jsem shlédla Přání k narozeninám, kde byly dvě z postav gayové. Ovšem normální gayové. Pak je totiž druhý způsob ztvárnění homosexuála, který nesnáším. Přihřátý hlas, gesta, pohyby, grimasy. No přímo to z něho prýští. Hrůza. Předchozí film byl lepší. Když tohoto exota pominu, tak Život pro samouka je příjemnou podívanou, u které jsem se i pobavila. Simona Babčáková mě dnes podruhé pobavila. Jak zde, tak již ve zmiňovaném Přáním k narozeninám. Komické role ji fakt sednou. Super. ()

quokam

Jo, koukat se na to urcite dalo. VN vykouzlil (opet) prvotridniho d*blka, LP jednorozce a DŠ podpantoflaka, tito tri herci v mensich rolich stoji jiste minimalne za tuto malou zminku. 6/10. ()

karelkilian

Po dlouhé době česká komedie, u které bych nelitoval peněz za vstupenky do kina. A to fakt neříkám často. Pro někoho možná specifický humor, ale nám sedl naprosto dokonale. Usmíval jsem se prakticky celý film a několikrát jsem se i zasmál. K tomu docela dobré herecké obsazení, včetně Vyorálkova štěku v roli školníka. Pokud se chcete příjemně pobavit, tak určitě doporučuji! ()

Caslavka

Svěží, vtipná oddychovka, dobré herecké výkony, mně to sedlo, dobře jsem se bavila, na český film nadprůměr:) ()

Zuzina

Byla by to celkem pohodová komedie (spíš pro ženy), nebýt role koučky....trapné,  ubohé... Tato role celý film zkazila. ()

AdinaMan38 odpad!

Ztráta času. Autorka knižní předlohy se vypořádává s vlastními běžnými problémy na  stránkách povrchní knihy a stejně jako kniha je zbytečný i film, který dokonale zapadne mezi české přihlouplé rádobykomedie z poslední doby.  Nedoporučuji ani jako volbu mezi: budu se dívat do zdi/budu se dívat na film. ()

techmufko1

Mám rád české komédie a filmy celkovo.Ale toto bolo teda dosť podpriemerné!!!Ani herecké obsadenie nebolo nič moc.Hlavná hrdinka podala celkom dobrý výkon ale bola jediná z celého filmu.Ato určite nestačí aby jeden herec ťahal celý film.A Jaroslav Pleso tak to bola úplná pohroma! ()

Dr.Marek

Jak tenhle film ze života, u kterýho jsem se fakt pobavil mohl dostat jen 54%??? Nemám Plodkovou moc rád, ale tady díky režii byla skvělá! Ježíši lidi kam jste dali hlavu když americkejm srágorám tipu "(Ne) obyčejný kluk" dáte přes 80% a tomuhle 54. Achjo. ()

Korpy22

Průměrná česká komedie, pro vyplnění nezajímavého vysílacího času. Námět je neoriginální a scénář statický. Je to takový ten film o Plodkové a Pleslovi po 151. ()