poster

Eliášův oheň

 • anglický

  St. Elmo's Fire

Drama / Romantický

USA, 1985, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Indiana
  ****

  Partička Brat pack mě opět nezklamala. Sice je to taková ta lehce povrchní i hloupoučká sonda do života bandy kamarádů, co se navzájem podváděj a hledaj svý místo v životě po škole, ale herecká sestava a 80s styl to tahaj nahoru. Nejsympatičtější mi byla Ally Sheedy, ale ostatní za ní moc nezaostávali, jen mě trochu zarazilo, že to je ze stejnýho roku jako Breakfast Club, ale herci tu vypadaj tak o 5-10 let starší. Každopádně je to spíš film pro fanoušky týhle skvadry herců, jinak pro ostatní spíš takovej normální průměr.(7.10.2013)

 • Joe321
  ****

  Klasické mladistvé osmdesátky, které oproti ostatním Breakfast Clubům těží hlavně dobrou a velkou partou. I tak mám radši surovější styl Coppola/Dillon s Rumble Fish/Outsiders. Na druhou stranu, jednou za čas si dát romantickou a hlavně pohodovější obměnu s popíkovym soundtrackem rozhodně neuškodí. John Parr - Man in Motion je supr pecka, sjíždim stále dokola. Zvláštní, jak si z Brat packu prakticky nikdo neudržel kariéru nebo vůbec dál neprosadil. -"You're being arrested for drunk driving." -"Drunk definitely, I don't know if you could call it driving."(9.10.2012)

 • kleopatra
  ****

  Panejo, to už je let, co jsem tenhle film poprvé viděla. Dnes je těm, kteří v něm začínali, a o kterých ještě svět netušil, že to jednou bude herecká elita (a že někteří z nich budou mít vrchol a po něm pád....), o dvacet víc. Je to dojemné srovnání a podle mého se tenhle film Joelovi moc povedl a přesto, že to vlastně taková nezávazná léžerní srandička, neubráníte se tomu, aby jste se s některým z aktérů neidentifikovali.(26.1.2005)

 • Othello
  *****

  [komentář napsaný v přestávce mezi psaním milostné poezie o Ally Sheedy] Schumacher zde zachycuje krátké specifické období mezi promocemi a okamžikem, kdy dospělost zčistajasna udeří se vší silou. Celkem zdatně se mu daří ukočírovat 7 postav a tedy 7 zápletek, které se povětšinou nezabývají bilancováním ztraceného mládí, nýbrž doháněním jeho posledních restů, logicky tak odsouzených k neúspěchu. Na jeho základě pak protagonisté uzavírají dobrovolně nejsvobodnější kapitolu svého života a vrhnou se do víru dospělosti. Konec se tak sice snaží vyznívat jako happy end, nicméně je to ve skutečnosti smutné loučení s tím, čím hrdinové byli. Na to, co je dále čeká, se pak nijak zvlášť neteší, ale jsou s tím smířeni. Což je ten první důležitý krok k tomu stát se právě dospělým. Nutná poznámka ohledně fantastických herců a výborně napsaných dialogů. Z toho filmu neuvěřitelně tryská souznění mezi režisérem a štábem(9.12.2019)

 • aLPaC
  ***

  Příjemný film o vztazích mezi pár kamarády. Takových je hodně, ale díky skvělému hereckému obsazení z generace "Brat Pack" (Estevez, Lowe, Moore, Ringwald, Nelson, Sheedy, Dillon, Penn, Howel a další) je to přeci jen o něco lepší než ostatní žánrové odrůdy. Na druhou stranu třeba na takový Snídaňový klub to nemá a proto čtyři body nedám.(14.8.2012)

 • - Blake Clark v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

 • - Ve filmu hrála Demi Moore drogově závislou a tyto problémy měla i v soukromém životě. (Duoscop)

 • - Eliášův, Elmský nebo Hellénský oheň je akustický a optický jev vyvolaný vybitím statické elektřiny při silných bouřích. Dochází k němu na vyvýšených místech a projevuje se modrým světélkováním objektu, kde dochází k vybití statické elektřiny. (Olík)