Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když v roce 1985 režisér Joel Schumacher natočil tento film, dal v něm příležitost mladým nadějným hercům, mezi nimiž byli Emilio Estevez, Rob Lowe, Demi Moore, Ally Sheedy a další. Příběh sedmi spolužáků, kteří spolu chodili na univerzitu v Georgetownu, vypráví o jejich hledání místa ve skutečném světě. Leslie a Alex se snaží zachránit svůj milostný vztah. Wendy čeká na lásku Billyho, který je ženatý a má dítě. Kevin je cynický spisovatel, který tak dlouho opovrhuje city, až zjistí, že se zamiloval do dívky svého nejlepšího přítele. Kirbo má slabost pro starší ženy a neurotička Jules žije jako by měla zítra zemřít. Přesto navzdory všem problémům zůstávají blízkými přáteli. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (25)

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Panejo, to už je let, co jsem tenhle film poprvé viděla. Dnes je těm, kteří v něm začínali, a o kterých ještě svět netušil, že to jednou bude herecká elita (a že někteří z nich budou mít vrchol a po něm pád....), o dvacet víc. Je to dojemné srovnání a podle mého se tenhle film Joelovi moc povedl a přesto, že to vlastně taková nezávazná léžerní srandička, neubráníte se tomu, aby jste se s některým z aktérů neidentifikovali. ()

Tommy987 

všechny recenze uživatele

Tento film vznikol v čase, keď boli zhruba vo veku hlavných postáv moji rodičia. Napriek tomu ma táto generačná výpoveď zasiahla dosť výrazne, oveľa výraznejšie, ako som čakal. Zaujímavý a rôznorodý kolorit postáv, ktoré sú (napriek tomu, že ich je dosť veľa) relatívne dobre prekreslené, dáva divákom slušný priestor s niektorou z nich sa identifikovať a "fandiť" jej, pričom v konečnom dôsledku sú sympatické vlastne všetky. Nemyslel som si, že z Brat pack záležitostí bude mať niečo šancu prekonať Hughesov The Breakfast Club, ale St. Elmo's Fire má k tomu veľmi blízko a minimálne sa dostal na rovnakú úroveň (a to v hereckej zostave chýbajú moji dvaja obľúbenci - Molly Ringwald a Anthony Michael Hall). ()

Reklama

Othello 

všechny recenze uživatele

[komentář napsaný v přestávce mezi psaním milostné poezie o Ally Sheedy] Schumacher zde zachycuje krátké specifické období mezi promocemi a okamžikem, kdy dospělost zčistajasna udeří se vší silou. Celkem zdatně se mu daří ukočírovat 7 postav a tedy 7 zápletek, které se povětšinou nezabývají bilancováním ztraceného mládí, nýbrž doháněním jeho posledních restů, logicky tak odsouzených k neúspěchu. Na jeho základě pak protagonisté uzavírají dobrovolně nejsvobodnější kapitolu svého života a vrhnou se do víru dospělosti. Konec se tak sice snaží vyznívat jako happy end, nicméně je to ve skutečnosti smutné loučení s tím, čím hrdinové byli. Na to, co je dále čeká, se pak nijak zvlášť neteší, ale jsou s tím smířeni. Což je ten první důležitý krok k tomu stát se právě dospělým. Nutná poznámka ohledně fantastických herců a výborně napsaných dialogů. Z toho filmu neuvěřitelně tryská souznění mezi režisérem a štábem ()

Indiana 

všechny recenze uživatele

Partička Brat pack mě opět nezklamala. Sice je to taková ta lehce povrchní i hloupoučká sonda do života bandy kamarádů, co se navzájem podváděj a hledaj svý místo v životě po škole, ale herecká sestava a 80s styl to tahaj nahoru. Nejsympatičtější mi byla Ally Sheedy, ale ostatní za ní moc nezaostávali, jen mě trochu zarazilo, že to je ze stejnýho roku jako Breakfast Club, ale herci tu vypadaj tak o 5-10 let starší. Každopádně je to spíš film pro fanoušky týhle skvadry herců, jinak pro ostatní spíš takovej normální průměr. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Nerad bych opětovně nechal řádit své vnitřní démony při nejšílenější životní zkoušce - přestupu z rodiči podporovaného polehávání ve školních lavicích do sféry odpovědnosti, samostatnosti a pracovního procesu. To se radši mrknu na to, jak se s tím vypořádali jiní. A tahle skupinka s nikotinem v plících, alkoholem v játrech, koksem v nosu, citovou nevyrovnaností v srdcích a hrdě vztyčeným přirozením ve spodním prádle rozhodně nebyla špatnou volbou. Jen se obávám, že mi v paměti brzy nezůstane víc, než Billyho saxofonový nářez. ()

Galerie (46)

Zajímavosti (5)

  • Ve filmu hrála Demi Moore drogově závislou a tyto problémy měla i v soukromém životě. (Duoscop)
  • Blake Clark v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)
  • Eliášův, Elmský nebo Hellénský oheň je akustický a optický jev vyvolaný vybitím statické elektřiny při silných bouřích. Dochází k němu na vyvýšených místech a projevuje se modrým světélkováním objektu, kde dochází k vybití statické elektřiny. (Olík)

Reklama

Reklama