Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když v roce 1985 režisér Joel Schumacher natočil tento film, dal v něm příležitost mladým nadějným hercům, mezi nimiž byli Emilio Estevez, Rob Lowe, Demi Moore, Ally Sheedy a další. Příběh sedmi spolužáků, kteří spolu chodili na univerzitu v Georgetownu, vypráví o jejich hledání místa ve skutečném světě. Leslie a Alex se snaží zachránit svůj milostný vztah. Wendy čeká na lásku Billyho, který je ženatý a má dítě. Kevin je cynický spisovatel, který tak dlouho opovrhuje city, až zjistí, že se zamiloval do dívky svého nejlepšího přítele. Kirbo má slabost pro starší ženy a neurotička Jules žije jako by měla zítra zemřít. Přesto navzdory všem problémům zůstávají blízkými přáteli. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (28)

corpsy 

všechny recenze uživatele

Vzorková predajňa charakterov, ktoré sú aktuálne v každej dobe. A vzorková predajňa skvelo natočeného osemdesiatkového bijáku pre mládež, film ktorý rozhodne nezostarne, aj keď dnešným juniorom bude zrejme vadiť absencia dnešného sociálno sieťového šialenstva a to, že sa ľudia ešte zvykli stretávať z očí do očí a riešili problémy starosvetským spôsobom. Som rád, že som tento film zhliadol, pretože je to len ďalší dôkaz toho, že kedysi sa žilo. Dnes už nie. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Nie je to az taka ultimativna pecka ako Breakfast Club, pretoze kvôli väcsiemu mnozstvu postav film nejde az tak do hlbky a je viac epizodny, ale stale sa jedna o velmi prijemnu a inteligentnu sondu do zivota mladych ludi akych bolo v 80tych rokoch ako šafránu, takze je celkom pochopitelne, že sa tento film stal v USA kultom. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Nerad bych opětovně nechal řádit své vnitřní démony při nejšílenější životní zkoušce - přestupu z rodiči podporovaného polehávání ve školních lavicích do sféry odpovědnosti, samostatnosti a pracovního procesu. To se radši mrknu na to, jak se s tím vypořádali jiní. A tahle skupinka s nikotinem v plících, alkoholem v játrech, koksem v nosu, citovou nevyrovnaností v srdcích a hrdě vztyčeným přirozením ve spodním prádle rozhodně nebyla špatnou volbou. Jen se obávám, že mi v paměti brzy nezůstane víc, než Billyho saxofonový nářez. ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Panejo, to už je let, co jsem tenhle film poprvé viděla. Dnes je těm, kteří v něm začínali, a o kterých ještě svět netušil, že to jednou bude herecká elita (a že někteří z nich budou mít vrchol a po něm pád....), o dvacet víc. Je to dojemné srovnání a podle mého se tenhle film Joelovi moc povedl a přesto, že to vlastně taková nezávazná léžerní srandička, neubráníte se tomu, aby jste se s některým z aktérů neidentifikovali. ()

aLPaC 

všechny recenze uživatele

Příjemný film o vztazích mezi pár kamarády. Takových je hodně, ale díky skvělému hereckému obsazení z generace "Brat Pack" (Estevez, Lowe, Moore, Ringwald, Nelson, Sheedy, Dillon, Penn, Howel a další) je to přeci jen o něco lepší než ostatní žánrové odrůdy. Na druhou stranu třeba na takový Snídaňový klub to nemá a proto čtyři body nedám. ()

Galerie (46)

Zajímavosti (5)

  • Ve filmu hrála Demi Moore drogově závislou a tyto problémy měla i v soukromém životě. (Duoscop)
  • Blake Clark v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)
  • Eliášův, Elmský nebo Hellénský oheň je akustický a optický jev vyvolaný vybitím statické elektřiny při silných bouřích. Dochází k němu na vyvýšených místech a projevuje se modrým světélkováním objektu, kde dochází k vybití statické elektřiny. (Olík)

Reklama

Reklama