Eliášův oheň

St. Elmo's Fire

Drama / Romantický

USA, 1985, 110 min

Partička mladých herců (tzv. Brat Pack) z nichž 3 se sešli už v "Breakfast Club" úspěšně odpromovali a vrhli se do skutečného života. Jako téměř každý film z Shumachrem v "kokpitu" i tento snímek "jede dobře" a vcelku příjemně se na ty mlaďochy dívá. Zaujali mě především tito: Ally Sheedy jako neskutečně milá a sympatická kost (She´s Hot!), Judd Nelson, který mi tak trochu připomínal mladého Al Pacina, Rob Lowe jako rošťák a sympaťák a jako vždycky Demi jako protivná ludra. Estevez dostal tak malý prostor, že byl ostatníma tak trochu šoupnutej do kouta.(26.3.2015)

Klasické mladistvé osmdesátky, které oproti ostatním Breakfast Clubům těží hlavně dobrou a velkou partou. I tak mám radši surovější styl Coppola/Dillon s Rumble Fish/Outsiders. Na druhou stranu, jednou za čas si dát romantickou a hlavně pohodovější obměnu s popíkovym soundtrackem rozhodně neuškodí. John Parr - Man in Motion je supr pecka, sjíždim stále dokola. Zvláštní, jak si z Brat packu prakticky nikdo neudržel kariéru nebo vůbec dál neprosadil. -"You're being arrested for drunk driving." -"Drunk definitely, I don't know if you could call it driving."(9.10.2012)

Partička Brat pack mě opět nezklamala. Sice je to taková ta lehce povrchní i hloupoučká sonda do života bandy kamarádů, co se navzájem podváděj a hledaj svý místo v životě po škole, ale herecká sestava a 80s styl to tahaj nahoru. Nejsympatičtější mi byla Ally Sheedy, ale ostatní za ní moc nezaostávali, jen mě trochu zarazilo, že to je ze stejnýho roku jako Breakfast Club, ale herci tu vypadaj tak o 5-10 let starší. Každopádně je to spíš film pro fanoušky týhle skvadry herců, jinak pro ostatní spíš takovej normální průměr.(7.10.2013)

Nie je to az taka ultimativna pecka ako Breakfast Club, pretoze kvôli väcsiemu mnozstvu postav film nejde az tak do hlbky a je viac epizodny, ale stale sa jedna o velmi prijemnu a inteligentnu sondu do zivota mladych ludi akych bolo v 80tych rokoch ako šafránu, takze je celkom pochopitelne, že sa tento film stal v USA kultom.(11.2.2011)

Panejo, to už je let, co jsem tenhle film poprvé viděla. Dnes je těm, kteří v něm začínali, a o kterých ještě svět netušil, že to jednou bude herecká elita (a že někteří z nich budou mít vrchol a po něm pád....), o dvacet víc. Je to dojemné srovnání a podle mého se tenhle film Joelovi moc povedl a přesto, že to vlastně taková nezávazná léžerní srandička, neubráníte se tomu, aby jste se s některým z aktérů neidentifikovali.(26.1.2005)

• - Eliášův, Elmský nebo Hellénský oheň je akustický a optický jev vyvolaný vybitím statické elektřiny při silných bouřích. Dochází k němu na vyvýšených místech a projevuje se modrým světélkováním objektu, kde dochází k vybití statické elektřiny. (Olík)

• - Blake Clark v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)