No dobře, není to žádné veledílo, ale pořád mi to přijde tisíckrát záživnější a vtipnější, než kdejaká současná TV tvorba a to i přes všechny otisky socialismu, které v tom jsou. V celé sérii je pro mě nejvýraznější postavou Jára v podání Karla Heřmánka. Ten umí toho blbce tak dokonale, že konkurovat mu může snad jen Ondra Vetchý. Ty dva vedle sebe v rolích pitomců, to by byla smrtelná kombinace, alespoň pro mě. I když samozřejmě nevím, jestli pan Heřmánek už věkem neztratil tu autenticitu, kterou disponoval tady.(9.8.2016)

Poněkud tupý Jára (Karel Heřmánek) si cvičí text na přepadovou akci: "Tak takhle je to, já to věděl, ty gaunere, ty sičáku, já tě zabiju... doprčic, pořád to říkám obráceně". To je asi nejsilnější moment... následně si zhmoždí kotník. Průměrně průměrná televizní komedie z 80ek, 3 hvězdičky za to, že Karel Heřmánek a Petr Nárožný jsou opravdu skvělí. Pouze proto a právě proto uvítám, když to občas česká televize znovu odvysílá.(9.7.2013)

Šéfe, kdyby takto vypadal každý televizní film, to by byla paráda! Na jednu stranu je na filmu vidět, že se točil za malé peníze, ale na druhou stranu zakládá na vynikajícím výkonu herců, kde na Petru Nárožném a Karlu Heřmánkovi je vidět, že si role opravdu užívají. Říkam si, proč už dnes nevznikají takové filmy, možná proto, že už nejsou tak velcí herci jako dříve. Příběh sňatkového podvodníka a zloděje aut, kteří se rozhodnou změnit předmět svých zlodějen je opravdu parádní. Parádně promyšlené akce, které se postupem času zvrknou a dopadne to jak dopadne. A už dlouho jsem se nenasmál při závěru filmu jako právě u tohoto. Rodinka "mafiánů" ´byla geniální. Celkově hodnotím film jako velice povedenou oddechovou komedii. Moje hodnocení 75%(3.7.2011)

Na to v jaké době to vzniklo, musíme všichni sklopit oči a uznat tento film jako "majsterštik". Petr Nárožný je opravdu skvělý herec, mám ho nesmírně rád a strašně mě mrzí, že tu nebude navždy a nebude svůj humor produkovat dále. Karel Heřmánek si zaslouží velký aplaus, protože tuto roli zahrál neskutečně důvěryhodně a člověka to až evokuje na názor, že je blbý jak tágo, paradoxně zase u Bohdalky mě to evokuje, že je to zlá baba, která je vychcaná a obecně v tom filmu ji vůbec nepřeju. Jako poslední bych zmínil Pepanovu povedenou rodinku....všichni skvělí a pan Srstka, klobouk dolů za ty jeho svaly.(13.8.2013)

V dětství jsem tohle miloval ... Nárožný válí jako o život a jeho sňatkový podvodník je borec. Když to vždycky rozjede na nějakou ženskou, válím se smíchy po zemi. To samé, když si na Pepana došlápne agromafie z Moravy. S překvapením tedy zjišťuji, že tahle letitá normalizační blbost pořád funguje. Neuvěřitelné ...(6.12.2017)

• - Filmovanie prebiehalo v Prahe, presnejšie v častiach Dejvice, Vinohrady a Staré Město. (dyfur)

• - Natáčelo se i v obci Bělušice a v Praze Vokovicích. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)