• noriaki

Nepodařený pokud o crazy komedii, stojící a padající na výkonech všech zúčastněných. Obsazení je jediná silná stránka prvního dílu šéfovské pentalogie. Elán s jakým se herci zhostili svých postav občas přehlušil zoufale nefunkční atmosféru a hluchá místa ve scénáři. Scénky jsou spíš zajímavé než vtipné, což ostatně platí i o pointě. Dokázal bych si celý projekt představit jako odlehčenou kriminálku. Jako prvoplánová zábava je ale zcela podprůměrný.(7.1.2013)

• pytlik...

Film znamenající naprostý převrat v naší kinematografii. Zatímco ostatní snímky se snažily divákům namluvit, že lidé se zásadně rozmnožují cudným ležením vedle sebe, že si totiž večer vykají a ráno se probudí vedle sebe v posteli (ti největší nemravové si pak dokonce tykají), zde zazní slovo gruppensex i s českým překladem a dokonce se do podrobna rozebírají jeho nevýhody. Neuvěřitelné.(28.10.2015)

Z prvního dílu "Šéfů" jsem si pamatoval jen závěr, v němž se VB snaží vyndat Karla Heřmánka z renaulta a Petr Nárožný čelí svatební mafii. O to více mě dnes překvapilo, co se děje předtím. Jsou to takové nenáročné, příjemně vtipné historky z pražského podsvětí, ze kterých vyčnívají obzvlášť ty s odnášením koberce a s dohazováním "sestry".(12.9.2015)

No dobře, není to žádné veledílo, ale pořád mi to přijde tisíckrát záživnější a vtipnější, než kdejaká současná TV tvorba a to i přes všechny otisky socialismu, které v tom jsou. V celé sérii je pro mě nejvýraznější postavou Jára v podání Karla Heřmánka. Ten umí toho blbce tak dokonale, že konkurovat mu může snad jen Ondra Vetchý. Ty dva vedle sebe v rolích pitomců, to by byla smrtelná kombinace, alespoň pro mě. I když samozřejmě nevím, jestli pan Heřmánek už věkem neztratil tu autenticitu, kterou disponoval tady.(9.8.2016)

"Pepíček pojede bez tlučení. Že jo? Byt máme, svatbu popoženeme. To podvodnictví ti taky vyženeme z hlavy." Být přistiženým sňatkovým podvodníkem není žádná sranda, ale tohle poměrně slušná zábava je. Veksluje se, podvádí se, kradou se koberce z porad, auta, vábí se, probíhají konfrontace s úspěšnějšími podvodníky a šéf to má všechno "pod kontrolou". Používá totiž mozek a proto všechno ví, všechno zná a umí najít nejlepší cestu zpět za soudruhy bachaři. Tak to, Pepane, rozjeď.(3.7.2016)

• - Filmovanie prebiehalo v Prahe, presnejšie v častiach Dejvice, Vinohrady a Staré Město. (dyfur)

• - Natáčelo se i v obci Bělušice a v Praze Vokovicích. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)