Přesně tak, švec se má držet svého kopyta. Pokud se ho nedrží, dopadne to přesně takhle. Jediný, kdo z celé povedené partičky za něco stojí je Petr Nárožný. Taky na to pěkně dojel. Karel Heřmánek hraje takového blbečka, který používá mozek ve špatnou dobu. Šlapku Marcelu jsem Nadě Konvalinkové vůbec nevěřila. Byla falešná jako pětník. Je to taková jednoduchoučká zábava, která neuškodí.(5.6.2011)

• noriaki

Nepodařený pokud o crazy komedii, stojící a padající na výkonech všech zúčastněných. Obsazení je jediná silná stránka prvního dílu šéfovské pentalogie. Elán s jakým se herci zhostili svých postav občas přehlušil zoufale nefunkční atmosféru a hluchá místa ve scénáři. Scénky jsou spíš zajímavé než vtipné, což ostatně platí i o pointě. Dokázal bych si celý projekt představit jako odlehčenou kriminálku. Jako prvoplánová zábava je ale zcela podprůměrný.(7.1.2013)

První díl skvělé série šéfovských komedií o malých českých podvodnících. Ve všech dílech excelují Šéf P. Nárožný a znamenitý K. Heřmánek alias natvrdlý Jaroslav Jára. Tento díl popisuje snahu Šéfa a jeho party o změnu druhu kriminální činnosti, aby, řečeno jeho slovy, zmátli kliftony, což se daří pouze s kolísavými úspěchy. Ve vedlejších rolích se představí mnoho známých českých herců, jejichž komické kreace spolehlivě diváka pobaví. V tomto díle byl výborný fiktivně opilý K. Augusta a zejména moravská rodina hromotluků v čele s V. Hrubým, které bych se nechtěl dostat do rukou. Netroufám si tvrdit, zda se jedná o nejlepší díl ze všech či nikoliv, ale rozhodně jde o vtipnou oddechovou komedii s vynikajicími hereckými výkony.(23.8.2012)

Na to v jaké době to vzniklo, musíme všichni sklopit oči a uznat tento film jako "majsterštik". Petr Nárožný je opravdu skvělý herec, mám ho nesmírně rád a strašně mě mrzí, že tu nebude navždy a nebude svůj humor produkovat dále. Karel Heřmánek si zaslouží velký aplaus, protože tuto roli zahrál neskutečně důvěryhodně a člověka to až evokuje na názor, že je blbý jak tágo, paradoxně zase u Bohdalky mě to evokuje, že je to zlá baba, která je vychcaná a obecně v tom filmu ji vůbec nepřeju. Jako poslední bych zmínil Pepanovu povedenou rodinku....všichni skvělí a pan Srstka, klobouk dolů za ty jeho svaly.(13.8.2013)

Víte, já mám k téhle šéfovské sérii tak trochu ambivalentní vztah. Na jedné straně samozřejmě nejsem slepý a vidím v ní všechny ty filmařské nedostatky, dobu vzniku i třeba to, že Naďa Konvalinková se nehodí pro roli oprsklé prostitutky. Jenže na straně druhé - herci se do toho pustili s tak evidentní chutí, scénáře nejsou až na drobné výkyvy špatné a všechny ty finty i charakterově velmi vyhraněné komediální postavy... prostě se mi to líbí.(23.5.2003)

• - Filmovanie prebiehalo v Prahe, presnejšie v častiach Dejvice, Vinohrady a Staré Město. (dyfur)

• - Natáčelo se i v obci Bělušice a v Praze Vokovicích. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)