První díl z pětidílné série Šéfové začíná Pepanovým propuštěním z vězení, kde si odpykával trest za sňatkové podvody. Před bránou ho čekají jeho kumpáni Jára s Marcelou, kteří pro něj přijeli kradeným auťákem. Pepan se rozhodne skončit s oblbováním ženských a Járovi zakáže krást auta. Má totiž jiné plány, jak si opatřit peníze, aby na něj a jeho partu "Cliftóni" nepřišli. Miluju ty jeho bláznivé a přitom na chlup vychytané podvody, Pepanova smůla je však v tom, že ho potom vždycky obalamutí a okrade někdo jiný. V tomto případě vychytralý starožitník (Miloslav Štibich), nebo kapesní zloděj (Karel Augusta). Nakonec se vrátí ke svému starému řemeslu, avšak narazí na bandu moravských chlapíků v čele s rázným tatíkem, kteří ho odvážejí na Moravu, aby ho oženili s Anežkou, na které chtěl vymáhat peníze klasickým podvodnickým způsobem. Pepanova parta ho bude muset v dalším díle z nečekaně prekérní situace šikovně vymanit.(13.7.2019)

Sefe,to je vec je prvy diel o troch podvodnikoch,ktorym sa nechce pracovat a tak si privyrabaju roznymi sposobmi,ktore prekracuju zakon,najvacsim plusom tejto komedie je herecke trio na cele s Petrom Naroznym,ktory je uzasny,dalej pribeh a rozne vtipne situacie,cela tato seria ma pat casti a vsetky si zasluzia velku pochvalu,parada...:-)(28.7.2019)

V dětství jsem tohle miloval ... Nárožný válí jako o život a jeho sňatkový podvodník je borec. Když to vždycky rozjede na nějakou ženskou, válím se smíchy po zemi. To samé, když si na Pepana došlápne agromafie z Moravy. S překvapením tedy zjišťuji, že tahle letitá normalizační blbost pořád funguje. Neuvěřitelné ...(6.12.2017)

• pytlik...

Film znamenající naprostý převrat v naší kinematografii. Zatímco ostatní snímky se snažily divákům namluvit, že lidé se zásadně rozmnožují cudným ležením vedle sebe, že si totiž večer vykají a ráno se probudí vedle sebe v posteli (ti největší nemravové si pak dokonce tykají), zde zazní slovo gruppensex i s českým překladem a dokonce se do podrobna rozebírají jeho nevýhody. Neuvěřitelné.(28.10.2015)

První díl skvělé série šéfovských komedií o malých českých podvodnících. Ve všech dílech excelují Šéf P. Nárožný a znamenitý K. Heřmánek alias natvrdlý Jaroslav Jára. Tento díl popisuje snahu Šéfa a jeho party o změnu druhu kriminální činnosti, aby, řečeno jeho slovy, zmátli kliftony, což se daří pouze s kolísavými úspěchy. Ve vedlejších rolích se představí mnoho známých českých herců, jejichž komické kreace spolehlivě diváka pobaví. V tomto díle byl výborný fiktivně opilý K. Augusta a zejména moravská rodina hromotluků v čele s V. Hrubým, které bych se nechtěl dostat do rukou. Netroufám si tvrdit, zda se jedná o nejlepší díl ze všech či nikoliv, ale rozhodně jde o vtipnou oddechovou komedii s vynikajicími hereckými výkony.(23.8.2012)

• - Filmovanie prebiehalo v Prahe, presnejšie v častiach Dejvice, Vinohrady a Staré Město. (dyfur)

• - Natáčelo se i v obci Bělušice a v Praze Vokovicích. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)