S jizvami na duši, které si přivezl z Vietnamu, pracuje samotář Travis jako taxikář na nočním Manhattanu. Všude kolem se to hemží přátelstvím, jen Travisovi se nedaří s kýmkoliv sblížit. Rande s Betsy (Cybill Shepherdová) nedopadne dobře, protože jí vezme do porno kina. Snaží se zachránit dvanáctiletou prostitutku Iris (Jodie Foster) od jejího pasáka Sporta (Harvey Keitel), ta ale o záchranu nestojí. Travisův zadržovaný hněv a problém s loajalitou propukne v záchvat násilí a odplaty. (Cinemax)

TheSpearCZ

Jedna velká newyorská depkařina, která se hodně táhne a má jednu z nejotravnějších hlavních písní, ale zároveň přináší ovoce v podobě skvělého De Nira, jehož scéna před zrcadlem je vrcholem jakéhokoli herectví. A do toho samozřejmě vycházející hvězda Jodie Foster s pěknou Cybill Shepherd ve vedlejších rolích. Škoda konce, který jsem čekal drsnější. Lepší 3* ()

blazir1 odpad!

Nechápu proč to má 82%. Dyť to byla cypovina na entou. Ikdyž se Robert snaží a hraje jako vždy výborně, blbej film s blbým scénářem o pošukovi to prostě nezachrání. Scorsese umí dobré filmy, no tohle se mistrovi fakt nepovedlo. ()

Tomislav

Ponuré, emocionálně podmanivé. Nálada filmu se vám dostane pod kůži, ať se bráníte, jak se bráníte. Určitě se ve filmu najde několik nudných pasáží, ale to bych přičítal spíše dnešnímu zrychlenému pohledu na věc. Nic to nemění na tom, že výkon Roberta de Nira je perfektní! ()

Siriuss

Mertin Scorsese je jeden z mých nejoblíbenějších režisérů, který když je podepsán pod nějakým filmem tak je to pro mě záruka, že se budu dobře bavit. Taxikář je boužel zrovna vyjimka co potvrzuje pravidlo. Vcelku jsem byl překvapen, když jsem viděl hodnocení ostatních uživatelů a umístění filmu v nej. 200 CSFD. Znám mnohem více lepších filmů. ()

JohnFarst

Taxikár zaručene je spolu so Zúriacim Býkom najlepší film dvojice Scorsese-DeNiro. V obidvoch je ľudská psychika vystavená podrobnej analýze až kým divák ich zmýšľaniu nepochopí a nezačne s nimi súcitiť. Ale zatiaľ čo LaMotta dokázal svoje depresie vybiť v ringu, Bickle ich musí v sebe dusiť a tým sám seba trízniť. Jeho samota v ňom vyvoláva pocit bezmocnosti, akoby bol ihlou v kope hnoja. Áno práve ako hnoj vidí Travis svet okolo seba a nie je tažké mu to uveriť. Nočný New York je tu zobrazený ako bezútešné a nebezpečné miesto pre život hlavne vďaka vinikajúcej pomalej kamere, ktorá sa väčšinou len plíži aby nám ukázala ako pomaly ten čas ubieha keď sme sami. Väčšinu času sa Schrader vo svojom scénari venoval drobnokresbe Travisovej osobnosti a jeho vnútorným monológom z ktorých mnoho doslova skultovelo. DeNiro podáva svoj životný výkon a aj vďaka jeho hereckému koncertu som mal pocit, že by som konal podobne byť v jeho situácii. Bickle sa síce snaží svoje traumy prekonať spoznaním Betsy, pri ktorej ale tuší, že ju nemôže mať. Každý sú na opačnej strane barikády a tá je na prelezenie až príliž vysoká. Preto sa aspoň pokúsi pomôcť mladej Iris (vynikajúca Jodie Foster) v ktorej vidí sám seba a nechce aby dopadla tak ako on. Ďalší výnimočný prvok filmu je nezabudnuteľná Herrmanova hudba, ktorej tóny sa nám až vryjú pod kožu. Záverečná polhodina filmu je geniálna a postupne sa napätie stupňuje k nezvratnému skratu na ktorý nás film celý čas pripravoval. Taxikár je povinná klasika a moj TOP 10 film. Akýsi "Občan Kane" výnimočného Martina Scorseseho. ()

Boomstick

Vizualne provokativna obsahovo depresivna sonda do duse cloveka zniceneho vojnou a prostredim v ktorom zije.Velmi efektivny a deprimujuci zazitok. ()

grerar

Nějakou dobu na mne Taxikář působil podobně jako Leon (chronologicky asi opačně, že jo...), jenže: Tam, kam se Taxikář rozjel, tak trochu nestíhám. no. Řekněme, že je to takový mix - pokus o psychologii (a tu odkaz na podle mne mnohem povedenějšího Leona) a zároveň pokus o Tarantina (viz Gauneři). Tož, vezmeme-li jak moc mi nesedí styl Gaunerů a naopak sedí styl Leona, musí z toho vyjít pěkné, však nikoli stoprocentní hodnocení. Tu to máte 4*. ()

Pidzey

Je to dobrý film,ale já nevím,celou dobu jsem na něco čekal,na něco co by mě totálně dostalo,uzemnilo nebo nechalo zírat s nevysloveným „CO??“ ,ale to se nedostavilo.Film dělá především tradičně výborný Robert a kvalitní režie.Čekal jsem však něco víc,proto tak nízké hodnocení. ()

joudas

Ach jo, zase ta přehnaná očekávání... Řekl bych, že celkem realistický a syrový pohled na noční velkoměsto očima ne úplně psychicky zdravého (anti)hrdiny, který se po nějakém čase rozhodne jednat. Což o to, nezní to špatně, jen kdyby to nebyla taková nuda. Původně jsem měl sice v plánu dát tomu maximálně dvě hvězdy, ale trochu se mi to v hlavě rozleželo a dávám tři. ()

fisus

Dokonalost sama.Kdybych s de Nirem viděl jen tenhle film,i tak by se pro mě stal nesmrtelnou hereckou legendou.Scorsese a de Niro pohromadě znamená vždy naprostou pecku a kultovní dílo. ()

Aere

Robert De Niro v naprosto strhujícím výkonu pod taktovkou Martina Scorseseho. Ve Špinavých ulicích si tento styl osahali, tady už jedou na plné obrátky. Minirole Scorseseho jako žárlivého manžela na sedlale De Nirova taxíku a jejich společný výstup byl famózní. A samozřejmě... You're talking to me? ()

Helldo

Sofistikovanost, působivost a hlavně De Niro a 14letá Jodie (která se snad od té doby nijak nezměnila) dokáží velice silně zapůsobit, mj. John Hinckley by mohl vyprávět :). Velice se mi tento film připodobňuje k Volného pádu a to i kvalitou tak zvoleným tématem. ()

ASSBURGER

Martin Scorsese. Jeden z jeho prvých filmov a hneť taký perfektný. Vážne taxikára som videl pár krát no ale vždy sa oplatilo to pozerať niečo také sa ťažko hľadá. No ale ten film fakt dej ktorý snad za niečo stál. Kto to videl vie o čom hovorím. Ked som prvý krát ten film chcel vidieť tak som ho nemohol nájsť. No ale ešte v ten deň som ho našiel a poviem vám pravdu bol taký ako som si prve myslel dokonca ešte lepšie ako som si myslel. Vážne si to pozrite oplatí sa to. Martin Scorsese ma moju poklonu.Takých dobrých režisérov ktorý vedia spraviť dej ako má byť je fakt málo a to je chyba. Scorsese klobúk dole ,dávam ti päť hviezd. Ja viem že ti to nijak nepomôže ale nevadí. Spravil si to výborne vydal si zo seba to čo si mohol. ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

Joker dostane vlastní film