Reklama

Reklama

Pán tygrů

(TV seriál)
  • USA Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Epizody(8)

Obsahy(1)

Dokumentární seriál o chovu velkých koček a jeho podivném podsvětí obývaném výstředními postavami, které prostě musíte vidět. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (156)

Slasher 

všechny recenze uživatele

Další skvělá příležitost k prozkoumání hrdý "walmarťácký" white trash Ameriky - precizně naservírovaný WTF příběh, série bizarních sebestředných postaviček a jejich malicherných ojebávaček, tvrdý sousto pro všechny zastánce práv zvířat. Esenciální zvlášť pro vděčný publikum redneckých věcí jako The Wild and Wonderful Whites of West Virginia, Jerry Springer Show, Joe Dirt, Eastbound & Down atd., ale řekl bych, že zábavná a zajímavá (a fakt top zpracovaná) kulturní sonda i pro širší veřejnost. Zvlášť účast snad všech všelijak znesvářených účinkujících pak zpětně na stoličce je tu chvályhodná, Netflix zatím králem dokumentárních mini-sérií, tohle je instantní cult-classic. “F*ck the feds.” ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Ten typ dokumentu, u kterého jste v úžasu, jak zákulisní a intimní materiály dokázali tvůrci nasbírat a jak dlouhou real-life dobu jimi pokrývají. A že z toho poskládali skutečný příběh několika lidských osudů, který detailně rozebírá hlavní postavy a má dramatický vývoj s nečekanými zvraty jako v hraném bijáku. Nemluvě o tom, jak lišácky se proplétá mezi rozdílnými pohledy zůčastněných na záhadné události, v poslední stádiu vedoucí až k vešetřování FBI. Jen je potřeba být divácky odolný vůči koukání na dokumentované bytosti, kterých myšlení a fungování je natolik bizardní, že si po pěti hodinách v jejich společnosti musíte provětrat hlavu lahví ginu. ()

Reklama

Dadel 

všechny recenze uživatele

Dokument o partě teplých vidláků a jejich ZOO s tygry, natažený na neúnosnou délku. Dokoukal jsem to, jen protože bylo na samém začátku prozrazeno, že ten vrchní vidlák skončí ve vězení, a přál jsem si vidět, jak trpí. Ač jsem velmi milý a mírumilovný člověk, po celých šest hodin jsem mu přál, aby ho některý z jeho tygrů rozsápal na cucky, což se bohužel nestalo. Obsah dokumentu není nezajímavý, ale kdyby se vybralo "best of" do 90timinutového filmu, bylo by to mnohem lepší. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Mohlo by to být podobně komplexní jako O.J.: Made in America, očividně se to ten dokument pokouší emulovat. Je to ale šíleně povrchní, informace jsou hodně špatně kurátorované - upřímně řečeno si myslím, že to s bulvární kýčovité estetikou nejen pracuje, ale plně ji to využívá. Tvůrci můžou říct, že to je míněno ironicky, ale já tomu nevěřím. Podle mě to je prostě jen zábavný bizár, který je řízen povrchními emocemi a zábavností. Ano, je místy zábavný, ale to je na ten mamutí prostor celkem málo. Na konci se to dokonale rozplizne a ukáže se, že ta emocionální jízda nikam nevedla a tvůrci nemají co říct. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Hello all you cool cats and kittens. Kriminální dokusérie jsou v posledních letech ztělesněním "to nevymyslíš". O této v hlavní roli s excentrickými egomaniakálními pokryteckými rednecky ve sváru, kteří nadevše milují pozornost, prachy, účesy "vpředu byznys, vzadu párty", otřesné country odrhovačky, zbraně a velké kočky, to pak platí dvojnásob. Pouze to mohlo (a mělo) být vměstnáno do o jednu či dvě epizody kratšího rozsahu. Místy to totiž poněkud ztrácí tah na bránu. Témat je však hodně; chov velkých koček v zajetí, jejich podmínky, finanční byznys z toho plynoucí, týpek co byl předlohou pro Tony Montanu (ve kterém jiném díle by takový charakter byl ten nejméně zajímavý?), mnoho(ženství/mužství), budování komuny/kultu se vším všudy, miliónové dědictví, kandidatura na prezidenta, kvanta perníku a především postupně eskalující kočkování a vrážení si kudel do zad všech zúčastněných "kolotočářů"; a to až po nějakou tu objednávku vraždy apod. Nikdy to tedy neztrácí na zajímavosti. Což bezpečně poznáte dle toho, že z neustálého kroucení hlavou nad vším tím "to nevymyslíš" a "to snad ne" pekelně bolí za krkem. Možná by se ovšem slušelo ještě s tím posečkat rok dva, protože i "po konci" se toho v těch kauzách nemálo echt zajímavého stále ještě děje a dít bude. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (5)

Reklama

Reklama