Pán tygrů

• USA Tiger King: Murder, Mayhem and Madness
Trailer

VOD (1)

Série(2) / Epizody(13)

Dokumentární seriál o chovu velkých koček a jeho podivném podsvětí obývaném výstředními postavami, které prostě musíte vidět. (Netflix)

Trailer

Gothar

Keď tento príbeh raz niekto sfilmuje, tak tomu ľudia nebudú veriť. Totálny bizár plný zvratov a intríg. Nie je tu ani jedna kladná postava a napriek tomu sa to veľmi dobre pozerá. Niekto to volá White Trash Game of Thrones a dá sa s tým len súhlasiť. Výborne to vo svojom komentári zhrnul uzívateľ DaViD´82. ()

Nach

Šílený detailní pohled do šíleného světa amerických soukromých ZOO, které se chvástají ochranou zvířat, aby ale veškeré své prostředky investovali na boj proti sobě a propagaci své image. Takže ve výsledku filmu, stejně jako ve skutečnosti je i tento dokumentem náhledu do boje a duší lidí, kteří se postupně, minutu za minutou více a více propadají do temnoty. Joe Exotic je toho zářným příkladem, ale není sám. Je to exhibice odpadní stoky v níž se tu a tam objeví ostrovy normálnosti. Lépe to popsat nejde. Dokument je navíc velice detailní v zobrazování toho, co chce divákovi sdělit a za to si zaslouží pochvalu. Doporučuji ke zhlédnutí i těm, kteří nemusí přírodovědné dokumenty, protože o zvířatech to není. Naopak nedoporučuji snímek pro ty jedince, kteří od toho právě přírodovědný prvek čekají. Ne, nedostanete ho. Dostanete sobce kteří dělají ostudu lidskému druhu. 80% ()

Mackoun

Něco na těch ohlasech asi bude, říkal jsem si... a bylo. Nemám mainstream zrovna v oblibě, ale tohle by mě dřív nebo později mrzelo nevidět. S prvním dílem si v rámci zvědavosti namočíte čistý fusekle do tygří loužičky a berete to jako něco, s čím jste do toho rizika šli. Z louže se však postupně stává hutná bažina a nakonec se mácháte po krk v žumpě, aniž by vás zpočátku nevinná loužička před něčím takovým jakkoliv varovala. V rámci doku-sérií tu chtě nechtě máme novou kultovku. ()

erased

Joe Exotic makes good TV, makes good news. Even if it's a trainwreck you can't help but look. Bavil jsem se, a ne málo. Problém je snad jen ten, že největší dojem zanechají making-a-murderer epizody, takže namísto ulítlého zmapování kočkami nezdravě posedlého lidského bizáru Tiger King často působí nepříjemně moc jako další z řady senzacechtivých "krimi" dokumentů. Trendující hashtagy jsou toho ukázkovým důkazem. ()

Remedy

Bizarní přehlídka obskurních chovatelů zvířat, která má v určitých momentech mnohem blíže k hodně špatné gangsterské historce z prostředí rednecků než k prostému dokumentu o zvířecích chovatelích. Joe je samozřejmě v centru veškerého dění a i přes má veškerá přezíravá hodnocení jeho osoby nelze upřít této personě velké charisma a vytrvalou schopnost vybruslit (téměř) ze všech problémů. Tiger King je v jistém ohledu smutnou výpovědí dnešní doby, kdy podobně nechvalně proslulí lidé ve velké míře těží z benefitů sociálních médií a dávají často naprosto nezřízeným způsobem průchod svým exhibicionistickým choutkám, které často útočí na ty nejnižší pudy. Netflix si každopádně zaslouží poklonu za toto věru monstrózní dílo, které je z hlediska svých produkčních hodnot a úrovně dramaturgie zatraceně promakanou záležitostí. ()

• Ve skutečnosti se v žádném videoklipu nejedná o vlastní hudbu od Joe Exotic. Jedná se o předělávky písní vancouverské kapely The Clinton Johnson Band. (Kuzmik)

Související novinky

Netflix vyhodil zásadní manažerku

Netflix vyhodil zásadní manažerku

02.04.2023

Netflix stále prochází reorganizací s cílem ušetřit a zajistit, že u něj budou vznikat co nejsledovanější tituly. Posledním kolem těchto změn neprošla Lisa Nishimura, která ve firmě pracovala už od… (více)

Pokračování Pána tygrů oficiálně potvrzeno

Pokračování Pána tygrů oficiálně potvrzeno

23.09.2021

Poté, co streamovací služba Netflix na jaře loňského roku vydala Pána tygrů, dokumentární minisérii o výstředních chovatelích kočkovitých šelem, kteří se pro svou vášeň a obživu nebojí porušit… (více)

Nicolas Cage opouští roli Joa Exotica

Nicolas Cage opouští roli Joa Exotica

14.07.2021

Když na jaře loňského roku vypustil Netflix do světa dokumentární minisérii Pán tygrů o excentrických chovatelích kočkovitých šelem, zaznamenal s ní obří úspěch díky dramaticky bohaté „true crime“… (více)