Reklama

Reklama

Pán tygrů

(TV seriál)
  • USA Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Epizody(8)

Obsahy(1)

Dokumentární seriál o chovu velkých koček a jeho podivném podsvětí obývaném výstředními postavami, které prostě musíte vidět. (Netflix)

Recenze (155)

POMO 

všechny recenze uživatele

Ten typ dokumentu, u kterého jste v úžasu, jak zákulisní a intimní materiály dokázali tvůrci nasbírat a jak dlouhou real-life dobu jimi pokrývají. A že z toho poskládali skutečný příběh několika lidských osudů, který detailně rozebírá hlavní postavy a má dramatický vývoj s nečekanými zvraty jako v hraném bijáku. Nemluvě o tom, jak lišácky se proplétá mezi rozdílnými pohledy zůčastněných na záhadné události, v poslední stádiu vedoucí až k vešetřování FBI. Jen je potřeba být divácky odolný vůči koukání na dokumentované bytosti, kterých myšlení a fungování je natolik bizardní, že si po pěti hodinách v jejich společnosti musíte provětrat hlavu lahví ginu. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Hello all you cool cats and kittens. Kriminální dokusérie jsou v posledních letech ztělesněním "to nevymyslíš". O této v hlavní roli s excentrickými egomaniakálními pokryteckými rednecky ve sváru, kteří nadevše milují pozornost, prachy, účesy "vpředu byznys, vzadu párty", otřesné country odrhovačky, zbraně a velké kočky, to pak platí dvojnásob. Pouze to mohlo (a mělo) být vměstnáno do o jednu či dvě epizody kratšího rozsahu. Místy to totiž poněkud ztrácí tah na bránu. Témat je však hodně; chov velkých koček v zajetí, jejich podmínky, finanční byznys z toho plynoucí, týpek co byl předlohou pro Tony Montanu (ve kterém jiném díle by takový charakter byl ten nejméně zajímavý?), mnoho(ženství/mužství), budování komuny/kultu se vším všudy, miliónové dědictví, kandidatura na prezidenta, kvanta perníku a především postupně eskalující kočkování a vrážení si kudel do zad všech zúčastněných "kolotočářů"; a to až po nějakou tu objednávku vraždy apod. Nikdy to tedy neztrácí na zajímavosti. Což bezpečně poznáte dle toho, že z neustálého kroucení hlavou nad vším tím "to nevymyslíš" a "to snad ne" pekelně bolí za krkem. Možná by se ovšem slušelo ještě s tím posečkat rok dva, protože i "po konci" se toho v těch kauzách nemálo echt zajímavého stále ještě děje a dít bude. ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Sledovat ty lidský zrůdy, jak proti sobě kujou pikle a neustále si vrážej kudly do zad je opravdu zábava. Slovy to nejde moc popsat, to se musí vidět. Kdo má rád americký burany, ten si přijde na svý. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Další skvělá příležitost k prozkoumání hrdý "walmarťácký" white trash Ameriky - precizně naservírovaný WTF příběh, série bizarních sebestředných postaviček a jejich malicherných ojebávaček, tvrdý sousto pro všechny zastánce práv zvířat. Esenciální zvlášť pro vděčný publikum redneckých věcí jako The Wild and Wonderful Whites of West Virginia, Jerry Springer Show, Joe Dirt, Eastbound & Down atd., ale řekl bych, že zábavná a zajímavá (a fakt top zpracovaná) kulturní sonda i pro širší veřejnost. Zvlášť účast snad všech všelijak znesvářených účinkujících pak zpětně na stoličce je tu chvályhodná, Netflix zatím králem dokumentárních mini-sérií, tohle je instantní cult-classic. “F*ck the feds.” ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Mohlo by to být podobně komplexní jako O.J.: Made in America, očividně se to ten dokument pokouší emulovat. Je to ale šíleně povrchní, informace jsou hodně špatně kurátorované - upřímně řečeno si myslím, že to s bulvární kýčovité estetikou nejen pracuje, ale plně ji to využívá. Tvůrci můžou říct, že to je míněno ironicky, ale já tomu nevěřím. Podle mě to je prostě jen zábavný bizár, který je řízen povrchními emocemi a zábavností. Ano, je místy zábavný, ale to je na ten mamutí prostor celkem málo. Na konci se to dokonale rozplizne a ukáže se, že ta emocionální jízda nikam nevedla a tvůrci nemají co říct. ()

Dadel 

všechny recenze uživatele

Dokument o partě teplých vidláků a jejich ZOO s tygry, natažený na neúnosnou délku. Dokoukal jsem to, jen protože bylo na samém začátku prozrazeno, že ten vrchní vidlák skončí ve vězení, a přál jsem si vidět, jak trpí. Ač jsem velmi milý a mírumilovný člověk, po celých šest hodin jsem mu přál, aby ho některý z jeho tygrů rozsápal na cucky, což se bohužel nestalo. Obsah dokumentu není nezajímavý, ale kdyby se vybralo "best of" do 90timinutového filmu, bylo by to mnohem lepší. ()

Djoker 

všechny recenze uživatele

Netflix trefil jackpot. Freak show táhnou a zatím žádná nedosahuje úrovně Tiger Kinga. Původně se mělo těžit ožehavé téma chovu velkých koček v jejich nepřirozeném prostředí, ale ukázalo se, že lidé, kteří tam působí, jsou ještě zajímavější. Homo redneck s dvěma hetero manželi, sektářský bigamista, skutečný Tony Montana a vysmátá black widow. To je sestava, která dokáže rozjet peklo, ve kterém jde o krk lidem i zvířatům. Ve vedlejších rolích ještě září alkoholici, feťáci, podvodníci a trestanci. Všemu v závěru nasadí korunu Joel McHale, který s humorem jemu vlastním odmoderuje setkání přátel Tiger Kinga přímo z obýváku. ()

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele

Těžkej a s každou další epizodou stále nechutnější bizár. Skutečná buranská reality show, roztažená do pěti šílených let, ve které nakonec prohráli všichni hlavní aktéři svou lidskost (jestli ji vůbec kdy měli). Rozumím, proč se rychle pozornost tvůrců přesunula na tyhle lidské karikatury a kreatury, ale v pozdější fázi jsem si přál, aby se tak moc nezapomínalo na ty ubohé, nádherné, majestátní tygry a další zvířata, které z toho všeho vycházejí jako největší oběti. Americký sen v reálu. ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Těžko uvěřit že jde o skutečnost a ne nějakou bizarní reality show. Vidlácká Zoo, kde se zabíjejí zvířata i lidi a plánují vraždy ukazuje pravou tvář amerického snu. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Trošku mě mrzí, že jsem do tohoto pandemického fenoménu nenaskočil hned na jaře, ale alespoň jsem to stihl do konce roku. A musím jen suše konstatovat, že se skutečně jedná o dechberoucí a zároveň strašně znepokojující dokument. A musím říct, že mě bavil i speciál s Joelem McHalem, natočený pár týdnů po premiéře a bude se těšit na film s Nickem Cagem v hlavní roli! 8/10 ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Úžasný dokument, ktorý som doslova hltal. Ja som ho občas ani nebral ako dokument, zrežírovaný to bolo tak pútavo, že som mal občas pocit, že sledujem normálny film plný postáv, ktoré len tak nenájdete. Asi tu budem za magora, ale ja som tomu zvláštnemu človeku držal palce viac ako tej úplne jeblej ochránkyni zvierat. Neviem, či všade takto operujú, ale čo je to za ochrana keď zoberiem tygra z lepších podmienok do horších??? Joe Exotic je skutočný exot, ktorý možno zašiel priďaleko, ale pokiaľ má byť tiger vo voľnej prírode rarita, tak nech ho radšej chovajú takto. Dokument o tomto filme naznačuje , že hollywood má záujem zfilmovať tento príbeh. Teším sa, dúfam, že to vyjde. ()

Arbiter 

všechny recenze uživatele

Bizarní, hypnotické, senzacechtivě bulvární. Za osmý díl, tedy za alespoň nějaký prostor pro reflexi dokumentu ze strany aktérů, velký paleček up. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Nie, toto teda rozhodne nemusím vidieť. Teda aspoň nie celé, pričom po dvoch epizódach to s čistým svedomím uzatváram. Až na pár okamihov, absolútne nezaujímavé. Pre milovníkov zvierat to však bude mať hodnotu .. ()

Nin 

všechny recenze uživatele

Tak tohle byla jízda. Nemohl jsem se od toho odtrhnout, jak mě to bavilo. Myslím, že v Tiger Kingovi je toho hrozně moc k chválení a rozebírání. V první řadě tu jsou ty bizarní postavičky, která je jedna zkaženější než druhá. Těžko tam hledat kladného hrdinu, ale překvapivě jsem si asi díky tomu stylu dokumentu k těm postavám našel i nějaký ten vztah. Nebylo to tak, že bych všechny nenáviděl, ale kamarádit bych fakt snad s žádným tím milovníkem zvířat nemohl. V tomhle dokumentu se totiž ukazuje to, že z nějakého důvodu divoké šelmy přitahují šílené typy lidí, a to dokonce tak, že se jedná o jakousi závislost. V Tiger Kingovi se nám postupně odhaluje hned několik vážných zločinů, do kterých jsou zapojeni ti ujetí egomaniaci. Kromě ústřední postavy je tu docela zajímavá postava Doca Antlea, který mi přišel svým manipulováním se svými zaměstnankyněmi a následně manželkami jako maximálně odporný člověk (nehledě na podezření z dalších jeho zločinů), ale když něco vyprávěl... když s nadšením špinil jiné milovníky zvířat a zločince... tak byla paráda ho poslouchat. Všechny ty příběhy, které mají společné "hrdiny", jsou taky zajímavé tím, že tu není žádný boj dobra se zlem. Jen parta magorů, od kterých ale člověk nemůže odtrhnout oči. Zatraceně zábavný dokument. (9/10) ()

DJ Obelix 

všechny recenze uživatele

NTKV, tohle jsem nečekal ani v nejdivočejším snu. Dal jsem nakonec s chutí pět dílů a nestačím "wtfovat". Pokud je pravda, že dokumentaristé skutečně měli původně v plánu jen natočit život "velkých koček" v zajetí, tak narazili na neskutečnou zlatou žílu. Něco takového by nezvládli napsat ani bratři Coenové a Farrellyové dohromady pod taktovkou Davida Lynche. Smutné je, že mi hlavní "hrdina" přijde pomalu jako nejnormálnější postava. A to se bavíme o poly-gay country narcisovi. ()

dr.horrible 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Hele, toto sa fakt nerobí. Prvých päť častí je dokonale fascinujúca coenovská tragikomédia a skončí to ako - stále dobre natočená, kriminálna rutina. Škoda tej zmeny. Najviac sa mi páčila scéna, jak 80.roční rodičia Joe Exotica prídu plakať do telky, že ich chcú na staré kolená pripraviť o strechu nad hlavou, a že zato všetko môže Carole Fucking Baskin. :D Najzábavnejší dokument čo som videl, toto už nikto neprekoná, a Joe a Carole sú už teraz nesmrteľní. Keď sa Vás raz niekto spýta, aký bol rok 2020, poviete mu Corona a Tiger King, to je tutovka. 90% ()

boshke 

všechny recenze uživatele

Tak se mi dařilo odolávat tlaku svého okolí (jedna kamáradka, druhá kamarádka, třetí kamarádka, čtvrtá kamarádka; chlapi se na Tiger Kinga nekoukají? Nebo jen mají méně volného času?) cirka čtyři měsíce než jsem si řekl "Co dělat s celodenním bolehlavem? Ale tak jo, pustím si to a udělám si názor.". A musím říci, že to není ani ZDALEKA tak revoluční, převratné a senzační, jak se celý svět tváří... Co to vůbec je? "Dokumentární seriál o chovu velkých koček", jak píše Netflix? Určitě ne. Kočky jsou tu pouhou kulisou. Kdyby Joe a Carole sbírali známky, byl by to "dokumentární seriál o sbírání známek". Neoznačil bych to ani (investigativním) dokumentem. Tohle je panoptikum, reality show - Vyvolení: buranská edice. Nepřijde mi to ani bůh ví jak natočené, poskládané dohromady. Zpočátku jsem oceňoval absolutní nestrannost autorů, kdy jakékoli komentáře té které strany jsou prostě podávány bez jakéhokoli komentáře. Ve finále mi však přišlo, že to jen demonstruje nulovou investigativní ambici autorů: "Neměli bychom se k tomu všemu, co jsme natočili, nějak postavit, vyjádřit?" - "To je zbytečný. Podívej se na ten bizár. K tomu nemusíš nic dodávat."... Zároveň bych si dovolil zapochybovat o (absolutní) autentičnosti tohoto počinu. Zcela věřím, že všichni jsou takoví pošuci, jak jsou tam vykresleni, ale i sám pan producent Rick Kirkham říkal, že Joe se choval zcela jinak, když běžely kamery (aneb natáčíme Joe Exotic TV reality show, natáčíme natáčení Joe Exotic TV reality show a natáčíme natáčení natáčení Joe Exotic TV reality show). A zadruhé autentičnost vlastně nosného tématu celého seriálu - murder for hire. Když "dokumentaristé" natáčí tebe, tvého úhlavního nepřítele a člověka, u kterého si chceš vraždu objednat, tak si NEOBJEDNÁVÁŠ VRAŽDU V PŘÍMÉM PŘENOSU!!! Těším se, až to se svým okolím proberu, aby mi vysvětlili, co na tom na rozdíl ode mne vidí... 60% ()

HAL 

všechny recenze uživatele

Po prvním díle - Pissing contest dvou magorů co mají rádi kočky, a nevím proč tím trávit dalších 6 hodin. Já jsem všemi pro bizarní zábavu, ale tohle zas tak velký bizár vlastně není, a nevidím tam potenciál na to aby to bylo zábavné nějak víc než co zvládli představením jejich existencí. ()

Reklama

Reklama