Newyorští policisté Nick (Michael Douglas) a Charlie (Andy Garcia) se stanou svědky vraždy v baru a útočníka okamžitě zadrží. Vrah jménem Sato (Yusaku Matsuda) je členem nechvalně proslulé japonské mafiánské organizace Jakuza, a Nick s Charliem musí gangstera dostat zpátky do Ósaky a postavit jej před soud. Ostatní gangsteři mu však pomohou uprchnout z policejní vazby. Nick a Charlie jsou tak nuceni pročesat nebezpečné podsvětí japonského organizovaného zločinu, aby uprchlého zločince našli. (Cinemax)

Pete

Americký buran v Tokiu. Je k nevíře, že tuhle taškařici natočil Ridley Scott, navíc jen několik let po Blade Runner, a v obdobných kulisách. ()

Blazkowicz

Vypadá to až skoro velkolepě, ale je to jen velká nuda. Navíc dlouhotrvající. Ve filmu se skoro nic neděje. Většinou jen řvou a do toho menší akce, která je stejně tuctová. Prostě uspávačka jako prase. Spíš teda až ke konci, protože dvě hodiny ničeho, to je moc. 3-* ()

ostravak30

Střet Americké a Japonské mentality se snažil zachytit Ridley Scott v podobě boje s tamní Jakuzou. Nevím na kolik byl snímek skutečně natáčen v zemi vycházejícího slunce, ale o Japonsku jako takovém nám to ve skutečnosti moc neřekne. Místní kriminalista, který pomáhá Nickovi a Charliemu poukazuje na jiné metody než znají oni dva z USA. Navíc oba poučuje, a není v tomto ohledu sám, že americká kultura ničí svět okolo sebe. Že z ní přišlo jen násilí a sex. Na to upozorňoval u i Jan Werich po návratu ze země za oceánem, když skončila 2. sv. válka. Ovšem Japonsko už tehdy rozhodně nedisponovalo jen tradicí a nebylo zrovna zemí svatoušků, takže jsou jeho výčitky trochu mimo. Jenže více než dvouhodinový snímek rozhodně neoplývá závratnou akcí a napětím. Svým pojetím se film přeci jen vymykal, jelikož americké kriminálky té doby se od sebe příliš nelišily, ale na druhé straně Ridley Scott natočil lepší filmy a fakt by mě zajímalo, co ho na tomto projektu tak zaujalo. Tak jako tak je scénář dost průměrný a ani jeden z dvojice Craig Bolotin/Warren Lewis předtím žádný nenapsali. ()

dejv01

Naprosto kultovní film. Leckomu se může film zdát jako kontroverzní, ale tento film je klasa. Dechberoucí jízda, která vám nedá ani na vteřinu odpočinout. Akce, vyšetřování, vraždy na veřejnosti, pronásledování. Michael Douglas jako tvrdý detektiv nešetřící svým trefným slangem pro každou situaci, Andy Garcia jako jeho mladší kolega je také neodolatelný. Moralizující yakuzácký boss - "Kdybyste měl čest, vysvětlil bych vám co to slovo znamená." No a navíc snad jeden z nejlepších záporáků, které jsem kdy viděl - mladý ambiciozní Sato. A neopomenu ani vynikající hudbu pana Hanze Zimmera. ()

hwnd

Celkem slušná krimoška. Váhal jsem, zda nepřidat hvězdičku za japonskej pojišťovací formulář, ale zůstanu na třech. ()

mgerlich

Jeden z neprávem nedoceněných a opomíjených skvostů. Ridleyho poznáváme už v titulkové scéně na motorkách a už od úvodu nás vtahuje do zvláštní atmosféry, která je cítit po celou dobou trvání snímku. ()

80s Martin

Když se řeknou hesla jako američtí poldové v Japonsku, Yakuza a 80. léta, mohl by už člověk získat jistou představu o tom, co lze od filmu očekávat - lehce nadprůměrnou a celkem napínavou kriminálku z prostředí japonského podsvětí. Víc určitě ne.. ()

martins

Ano velký hit na vhs s rychlodabingem, jeden z posledních, kteří k nám v té době zavítali. Michael Douglas jako tvrdý policista s parťákem se v New Yorku zamotají do války Yakuzy. Chytí jednoho z vůdců a mají ho dopravit do Japonska. Tam však teprve problémy začínají, na letišti Sata předají falešným policistům, ve skutečnosti členům Satova gangu a zůstávají jako pozorovatelé. Po té co je Charlie zavražděn Satem a Nick se na to musí koukat, zůstává v boji téměř osamocen, až na japonského policistu, který se k němu přidá jako jeho nový parťák. Jeden z filmů mého dětství. ()

tomics

Sympatické akční dílo Tonyho Scotta, tak přesně v tomto duchu by mohl začít tento komentář, kdyby ovšem tuto průměrnou, trochu zbytečnou podívanou nenatočil jeho starší bráška Ridley. Sympaticky nesympatický polda ze špinavého NY v podání sympatického Douglase plus sympatická kamera Jan de Bonta jsou ty lepší aspekty tohoto díla. Dojemná chvilka, kde mi zvlhly oči přišla, kdy v jídelně rychlošípácký japonský detektiv promlouvá detektivu Conklinovi do jeho poskvrněné duše. V této scéně je Conklin dojemnej k sežrání. Lepší scénář by však jistě celku dodal na vážnosti, a zbylo by z toho po letech něco víc, než jen další akční podívaná z videopůjčovny. ()

BE13

Je to natolik blbé, nereálné a plné stereotypů, že to skoro doporučuji a dávám o hvězdu navíc. Hudba odpovídala roku 1989 (takže se musíte usmívat), ale v jeden moment jsem zbystřil, nějaký kus zněl dost dobře a nadčasově. A hrdinu nemáte, neboť Michael D. je vskutku na pár facek. ()

honzic

Americká klasika s japonským nádechem s Douglasem, neurazí ani nijak nenadchne, ale k 80. letům a filmům z té doby mám jistou slabost. Hodnocení: 75 % ()

Muso

Dvaja drsný policajti z NYC (ten drsnejší M.Douglas niečo ako B.Willis v Smrtonosnej pasci--samé drsné hlášky a ešte drsnejší image) búrajúci zaužívané vyšetrovacie praktiky v Japonsku. Nuž prvá tretina je prísľubom celkom zaujímavého akčného krimy, postupom však začne tempo upadať a dej sa stane hodne priehľadným a vytušitelným. Douglas hrá taký svoj priemer a o japoncoch ťažko povedať či vôbec hrajú:) 50% ()

kedluben

trapas. a to mam scotta docela rad. ty radoby drsnacky kecy s rasistickym podtonem.... fuj. ani nevim proc tu hvezdicku davam. asi za blade runner. no jo no. ()

Laci

Priemerná akčná detektívka s celkom podarenou hlavnou dvojicou policajtov Douglas & Garcia (aj keď Andy Garcia mi neprišiel príliš presvedčivý). Scottové umenie je aj tu vidieť, vizuálne sa mi film veľmi páčil. Hudba neuškodí, aj keď Hans Zimmer mal asi svoju slabšiu chvíľku. A Yasuka Matsuda v roli hlavného záporáka Sata bol tak nepresvedčivý, že bol až trápny (hlavne tie jeho čudné grimasy). No najviac mi zážitok z filmu pokazil príšerný dabing :-( ()

Kozlowski8

Dva američtí poldové pronásledují v Japonsku japonského zločince - uprchlého vraha. Tuctový, poněkud americky nabubřele působící snímek, který ani jména takového kalibru jako Ridley Scott, Michael Douglas či Hans Zimmer nedokázala vytáhnout z podprůměru někam výš. Hlavní příčinu vidím ve slabém scénáři a bohužel trochu i v samotném režisérovi Scottovi, jinak mém oblíbenci. 45%. ()

Artass

Mimo dobrej réžie, kinematografie a set dizajnu je to na facku. Téma filmu je úplné klišé už aj na koniec 80-tých rokov, L.A. prezlečené za Japonsko, zopár rasistických čísel až po trápnučké šablóny amerického patriotizmu. Po Hirošime a Nagasaki ďalšia facka Japonsku. ()