Emil, Vrabec a Mišo sú traja priatelia, ktorých najväčšou vášňou je podávať športku. Každú nedeľu, ako mnoho iných nadšencov, očakávajú výsledky a dúfajú, že raz sa im podarí vyhrať slušný obnos peňazí. Každý z nich má svoj sen - Emil túži po „Jave 250“, Vrabcovi by stačil aj „Pionier“ a Mišo dúfa, že sa raz vyberie na svoju veľkú cestu okolo sveta. Ani jeden z nich však doteraz nemal šťastie v hre. Tento stav sa rozhodnú radikálne vyriešiť. Každý z nich vynaloží maximálne úsilie na to, aby získal čo najviac peňazí na podanie športky - pravdepodobnosť výhry sa tým automaticky zvýši. Ale to nie je tak jednoduché, ako by sa na prvý pohľad zdalo. Situácia medzi priateľmi sa ešte viac vyhrotí po tom, ako sa v televíznej estráde zoznámia s atraktívnou Evou Dvorčíkovou. Tá je už dlhší čas platonickou láskou Michala, ale ten dosiaľ nenabral odvahu, aby sa jej prihovoril. A keďže v láske je povolené všetko, chlapci sa rozhodnú losovať. Ten, ktorý vyhrá, získa právo bojovať o Evinu lásku... (oficiální text distributora)

chlievik

Tie bodíky som dal len kvôli tomu, že je to nostalgické, a pripomína to spomienky, návraty, krásu toho imbecilného obdobia, ktoré ale malo čaro v jeho inakosti etiky a vzťahov medzi ľuďmi. Snáď to jediné bolo vtedy iné, aj našej babičky sa kurvili, ale robili to zdá sa krajšie ako dnešné babenky. Mali chlpy pod pazuchou, čo môžeme vidieť aj vo filme, a mali hrubšie lýtka, ale zase, mali nežnejšie tváre, a viac lásky v sebe. Svet sa skutočne zmenil, tá stereotypia ľudí vtedajšej doby bola naopak veľmi krásna. Dokonca začínam milovat ich "kájogottovské" účesy, hoci som to vždy tak neznášal... :) Iná doba, iný mrav, iná povaha ľudí, to je to pekné na tom filme, ale nápad je vo filme bezcenný. V podstate výchovná komunistická propaganda. Nič podstatného, urobiť farebný film znamenalo vtedy objednať film za majland zo Sovietskeho Zväzu (pre dnešných mladých to bolo o okupované krajiny "rozšírené" Rusko), a samozrejme, sa musel natočiť film taký, aby vyhovoval paprdom vo výbore strany. Čiže nesmel nikoho uraziť, aj ten vtip o holuboch "Nezodpovednosť!" nesmel nikto pochopiť, alebo to nesmel pochopiť aspoň rozhodujúci neintelektuál v čele strany. Film okrem toho, že musel byť strčený komoušom do riti, musel byť na Slovensku aj propgandistický, čomu sa v Čechách vyhli, keďže tam bola lepšia situácia vzhľadom na zdá sa lepší intelektuálny výkvet v českom filmovom a kabaretnom umení (okrem hercov, tých sme mali dobrých, ale scenáristov a režisérov už pomenej..! ) A tu to presne vidieť, film je "oničovka", poučné vysvetlenie ako neprepadnúť tipovaniu - pozostatku kapitalistickej morálky. Nebolo to nič úchvatného, ale herecké schopnosti Dibarboru, Mistríka, Mrvečku a Kleisa môžem uznať. Sranda, že tam hral aj Króner, ale ako komparz :D Uzrieť prdelku a tváričku morálne čestnej súdružke Dočolomanskej, Eve, si môžeme vychutnať na kúpalisku, lebo aj erotiky treba trošku. No a aby mohol Suchý byť na Slovensku komunistami uznaný, prispel textom do piesne o športkárovi na začiatku filmu. "pri brade proroka prisahám vrnosť strane a jej... ablabla...." :D Ale inak je to v podstate slabé, hoci je to kultové... :)) p.s. Ľudia píšte sem svoje názory a nie o čom to je, to si prečítame na plagáte filmov.. (to všeobecne). ()

andykanadan

Aj keď tento film vznikol ešte koncom 1950-tych rokov, je to pre mňa dodnes jedna z najlepších slovenských komédií. Okrem toho, že jej hlavnými hrdinami je skupina, resp. "moderným slovníkom povedané" -  partia mladých ľudí, mám rád tento film aj kvôli "obrázkom" (záberom) starej Bratislavy, z ktorej som už prakticky nič nezažil a v tomto zmysle má tento výborný film pre mňa tak trochu aj "pridanú" (dokumentárnu...) hodnotu :-) ()

Richard768

Námet filmu je jednoduchý a tomu zodpovedajúca zápletka tiež. Je to teda pohodové sledovanie, pri ktorom ma skôr zaujali obrázky zo vtedajšieho života v Bratislave. Lodná kaviareň na Dunaji, trh na Rybnom námestí ešte so synagógou, staré električky a malý vysielač na Kamzíku. Zaujímavé je aj porovnanie štýlu reči a celkového prejavu hercov so súčasným - pôsobí trošku prehnane spisovne a umelo, ale zrejme je to znak vtedajšej doby. ()