Šiva Baby

Černohumorná komedie o mladé bisexuálce, která se potýká s tradicemi a hledáním vlastní nezávislosti. Příběh sleduje vysokoškolskou studentku Danielle, která se na celodenním židovském pohřebním obřadu pro rodinu a přátele dostává do stále trapnějších a nepříjemnějších situací. Pod bedlivým dohledem svých neurotických rodičů je zasypávána všetečnými otázkami panovačných příbuzných a následně ji velmi rozruší příchod bývalé přítelkyně, do které je stále zamilovaná. Ještě katastrofálnější shodou okolností se nečekaně objeví Daniellin tajný milenec s manželkou a vřeštícím dítětem, o jehož existenci neměla tušení, a míra napětí překročí únosnou mez... (Cinemax)

squawk

Spousta nevyužitého potenciálu z toho udělat skutečně komedii. Takto je z toho většinu času psychothriller bez zápletky. ()

Thomas_xxxxx

Tak toto fakt nebola moja šálka kávy. Dal by som tomu 2 hviezdy, ale vzhľadom na to, že to bolo celkom pozerateľné, tak jednu pridám, ale komédia to nebola vôbec, iba nezaujímavé pozeranie na príbeh o ničom. ()

nonick1

Kdo dosud neví, co znamená hebrejsky šiva, bar micva nebo šiksa, tak se to po zhlédnutí této černé komedie dozví. Film připomíná rané Formanovy konverzačky či  allenovské rodinné sešlosti, řešící výhradně židovské problémy v jeho pohříchu užvaněných filmech. Silnou stránkou Šiva Baby je ovšem autentičnost a bezprostřednost všech těch úsměvných či trapných situací a dialogů. No a pokud je to filmová prvotina režisérky, respekt! ()

TheSpearCZ

Každý z nás už někdy byl na takovéhle "oslavě" a co tu musí všechno hlavní postava vydržet, no, řekněme, že s ní soucítím ve velkém. Povedená konverzačka, která bude zajímat především mileniály a díky své stopáži je tohle příběhové "utrpení" stravitelné. Čisté 3* ()

BOURQUE

O režisérskom a scenáristickom debute Emma Seligman sa nedá povedať, že by bol zlým. Dobre a veľakrát trefne napísané dialógy, jedna veľmi dobrá hlavná postava v podaní skvelej Rachel Sennott, a takmer ideálne využite malého priestoru (dom) v netradičnom prostredí (židovský smútočný obrad). Štvrtú hviezdu nedávam kvôli tomu, že záver (v rámci možností) postráca grandióznejšie vyvrcholenie a rozuzlenie. Filmu E. Seligman skúste dať jeden pokus. Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

Axident

Hrana absurdity dialogů je v pohodě, ale navzdory sympatický kraťasové stopáži (sotva hoďka a čtvrt) to není vůbec zábavné a vtipné, takže jako komedie Shiva Baby solidně selhává. Bohužel. ()

Trammbo

Shiva Baby je nejsilnější ve výstižném pojmenování problémů a úzkostí dnešních "stárnoucích mladých" a v zábavném vyobrazení dynamiky mezi Danielle (skvělá Rachel Sennott) a její židovskou rodinou. Když ale dojde k Danielliným interakcím s milencem a jeho nečekaně objevenou manželkou, které by měly být hlavním hnacím motorem filmu, začne její silně nesmyslné chování, díky kterému se do oněch nepříjemných situací začne dostávat téměř stoprocentně vlastní vinou, pohřbívat jakékoli napětí.  6/10 ()

kukkik odpad!

Nesympatické obsazení, bezduché dialogy, žádné poselství, žádný humor a ve výsledku ztráta divákova času, naprosto zbytečný film. odpad! ()

psynoxious

chvilami to malo gule a zacinalo sa to tvarit ze sa konecne nieco zomelie, ale inak to bolo ani slane ani sladke, skoda.. moznosti tam bolo ()

HMTD

Podle mne poněkud nadhodnocené dílko. Už mne rozčilovalo jak museli autoři neustále hudbou a záběry kamery podtrhovat situace, snad aby i nejhloupějšímu divákovi došlo, že se jedná o pro postavu trapný nebo až "klaustrofobní" moment. Mám rád filmy s židovskou tématikou, takové to věčné drbání příbuzných, vychloubání se a dohazování, nicméně zde už jde spíš o přehnanou stereotypizaci. Normálně bych ještě napsal, že hlavní postava se chová nelogicky i její "milenec", ale dokáži si představit, že tak jako hlavní postava by se chovala žena s určitou psychickou poruchou, tak jako její "milenec" by se asi nechoval nikdo kdo si nechce naběhnout na značný průšvih, možná tak někdo dost arogantní a zároveň hloupý. ()