poster

Netvor přichází

 • anglický

  The Creature Walks Among Us

Horor / Sci-Fi

USA, 1956, 78 min

Režie:

John Sherwood

Scénář:

Arthur A. Ross

Kamera:

Maury Gertsman

Producenti:

William Alland

Střih:

Edward Curtiss

Masky:

Bud Westmore
(další profese)
 • eraserhead666
  ***

  Pobavilo mě, jak tenhle díl vlastně vůbec není o Netvorovi, ač má před kamerou prostoru dost. Zápletka a příběh je trošku zajímavější než v předchozím díle, na druhou stranu to trošku postrádá jeho atmosféru. Podvodní záběry (včetně baletu) tradičně skvělé, stejně jako Netvorova maska, ovšem před popálením. potom už je to trošku slabá a jednoduchá a připomíná spíše emzáky z Jacksonova Bad Taste. Ale na blonatou mici se hodně dobře kouká. 2,5*(3.8.2013)

 • PanCitron
  ****

  Jedna z mála klasických "Monster movies" u které dle mého s přibývajícími pokračováními rozhodně kvalita nijak výrazně neupadla. Ano je pravda že nápad (přeměna příšery z vodního na suchozemského živočicha) působí dost šáhle, ale aspoň vzniklo poměrně originální pokračování, které se na rozdíl od jiných (jen) nijak silně nevykrádá. Maska netvora opět úžasná a scéna chytání monstra vypadala strašně skvěle.(15.10.2011)

 • liquido26
  **

  2,5 Z celé trilogie o Netvorovi je tento film jednoznačně nejslabší. Nudný pomalý příběh předvídatelný příběh o skupince vědců, která se vydala na vodu chytit Netvora a přeměnit ho genetickým experimentem v lidskou bytost. Všichni hlavní hrdinové jsou nesympatičtí svalovci, zatímco ženská hrdinka je typická tuctová blonďatá sexbomba, jejíž obličej a jméno zapomenete se závěrečnými titulky. Abych ale jenom nekritizoval, tak se mi líbily podmořské scény, vyloženě mě bavila scéna, kdy Netvor útočí na loďku. Ty jeho výskoky z vody jsem si fakt užil. No a pak na mě ještě docela zapůsobila poslední asi desetisekundová scéna.(8.8.2011)

 • Lima
  ***

  Plakátové.info: ÚPLNĚ NOVÁ PODVODNÍ VZRUŠENÍ!!! TERROR SE VKRÁDA DO ULIC MĚSTA!!!____Kvalit předchozích dílů CREATURE FROM THE BLACK LAGOON a REVENGE OF THE CREATURE zkušeného matadora Jacka Arnolda pochopitelně nedosahuje, ale ani nijak nepřežvýkává již jednou přežvýkané a jde si sympaticky svou cestou. To zejména nápadem postupné transformace Gill-Mana v Ichtyosapiense - mezistupeň mezi žabím mužem a člověkem, kdy vlivem hlubokých popálenin Gill-Man ztratí schopnost používat žábry a je odkázán pouze na plíce a stává se tak nepoužitelným pro podvodní život. Nechybí již osvědčené atraktivní, v první půli zhusta používané, podvodní záběry, kdy Gill-Mana hraje tehdejší přeborník v potápění Ricou Browning, samozřejmě celý navlečený v uvěřitelné masce a kostýmu. Aby se děj nezvrhl ve fádní zápletku (již v prvním díle s úspěchem použitou) v podobě časové přímky: lov na monstrum-chycení-útěk monstra, tvůrci ho okořenili trošku otřepaným milostným melodramatem hlavních postav, jenž ústí v tragický konec. Poslední minuty, směřující v nevyhnutelnou sebevraždu, jsou asi nejemotivnějším momentem celé série.(8.12.2012)

 • corpsy
  ****

  Universalovská séria o Creatúre je zrejme kvalitatívne najvyváženejšia séria onoho štúdia. Všetky jej časti sú po formálnej, ale aj po obsahovej stránke veľmi vydarené. Akčné scény v tomto pokračovaní sú na mimoriadne dobrej úrovni a scenár za tým nezaostáva, dokonca sa dostávame aj do hlbších rozmerov. V dnešnej dobe to však znamená nonsens.(8.11.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace