Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Doktor William Barton, vážený chirurg se rozhodne chytnout Netvora z Černé Laguny. Podaří se mu to, ale bestie je během nehody strašně popálena. Aby se kreatura neudusila, doktor Barton se pokusí o riskantní operaci tracheotomie, díky které netvor získává možnost dýchat kyslík. Operace dovolí vědcům převést netvora do Kalifornie… (LIVINGDEAD)

(více)

Recenze (34)

PKD 

všechny recenze uživatele

Tady už musím jíti s hodnocením dolů. Páč je nabíledni, že to sice točil debutující rež. později výborných Monolitických ´´Monster´´, ale to, co udělali z chudáka Ne-tvora, který po vyloupnutí se z kukly alá Mumie, vypadá jako černoch v rybí masce, který tu ve 2.pol. předvádí něco na způsob Frankensteinova monstra, se mi prostě už moc nelíbí. Ne, fakt tu nebudu psáti jen Frankenstein. To veleslavné monstrum jméno nemá a tudíž jde jen o nešťastně zafixované slovní spojení s jeho tvůrcem. Jsem po dlouhé době rád, že jsem si sehnal cz verzi, páč poslouchati ten nepříjemný hlas Rexe Reasona, který mi kazí This Island Earth i zde, to fakt s prominutím ne. Lukáš Hlavica ho překonává o 300% A to není jediný herec z již zmíněného filmu. Máme tu též Exetera, který tu hraje sice člověka, ale o poznání nelidštějšího, než jeho mimozemský protějšek. Co čekal po 10 letech, když si vzal 17letou žábu? Plusem jsou opět dobře napsané morálněvědecké konfrontace, které tu tvoří větší část, než v předchozích dílech. A dávají vzpomenouti zpětně např. na Star Trek TOS. Závěrečnou tzv. sebevraždu, jenžto zde někteří triumfálně zmiňují, si neužijete, páč tu není vidět. Tak. Jsem rozhodně rád, že po tomto poněkud depresivním rozloučením se s Ne-tvorem, už nikoho nesvrběly prsty natolik, aby tuto postavu přivedli za každou cenu do dalších a jistě slaboduchých pokr., páč i zde je už cítiti, že do třetice všeho dobrého+zlého. Zajímavostí a pozdější historií je, že první remake byl zvažován v r.82 Johnem Landisem (to zní zajímavě), který chtěl aby ho rež. Arnold, což by stálo dle mého, bezesporu za pokus. A pak je tu druhý pokus II. o 10 let později, tentokráte pod zamýšlenou taktovkou jiného mistra, Johna Carpentera, což by pro mě osobně bylo mírně řečeno...velmi zajímavé. Na závěr této pouti s Ne-tvorem z Černé Laguny se rozloučím s malým výcucem kulturního dopadu, který je obsažen např. v románu TO, růz. videohrách, Ninja Želvách, Lize Vyjímečných či dokonce muzikálu! Ale když ho mohl míti i Superman....;-) P.s. jsem rád, že jsem se k tomu po mnoha letech konečně dostal ve věku a vybaven znalostí jiných podobných snímků a tak jsem to mohl plně doceniti v celé šíři. A i přes mé výtky k tomuto závěr. dílu trilogie, si jej zařadím do filmotéky. Už jen kvůli kompletaci.;-) ()

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Určitě nejslabší, naprosto nehororové a místy bohužel i dost nudné vystoupení jinak skvělého a vždy nadrženého žabího muže. V předchozích dvou dílech silná a strach nahánějící stvůra degradovala do role naprostého lítost vzbuzujícího blbečka, co se v závěru pohybuje stejně jako Frankensteinovo monstrum bez mozku. A k tomu děj zdržuje ne moc propracované vztahové drama hlavních postav. Sice tu naštěstí opět máme nezbytné propriety Arnoldových filmů - nádherné exteriérové záběry, krásnou ženu i okouzlující žabákovu masku, ale slabost z dvojky recyklovaného, přesto bohužel podstatně slabšího příběhu to nezachrání. Dobrodružný film z první půle slušný ještě byl, ta sci-fi část druhé poloviny snímku už ne, ve výsledku jde o mizerný průměr. Přesto dám o hvězdu navíc - pro rodáka z Černé laguny mám jednoduše slabost. ()

Reklama

PanCitron 

všechny recenze uživatele

Jedna z mála klasických "Monster movies" u které dle mého s přibývajícími pokračováními rozhodně kvalita nijak výrazně neupadla. Ano je pravda že nápad (přeměna příšery z vodního na suchozemského živočicha) působí dost šáhle, ale aspoň vzniklo poměrně originální pokračování, které se na rozdíl od jiných (jen) nijak silně nevykrádá. Maska netvora opět úžasná a scéna chytání monstra vypadala strašně skvěle. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Třetí díl však již byl v režii jiného „kormidelníka“ a John Sherwood se pokusil navázat na úspěch svého předchůdce. Trojka je však dosti jiná – zvláštní – ne však špatná. Rozhodně na mě zapůsobila o něco lépe, než tomu bylo u dvojky. Což bylo samozřejmě dobře, protože to nakonec nedopadlo zas až tak špatně. Opět jsme sice na začátku nuceni sledovat další lov Gill-mana – ten parchant je vážně nesmrtelný…Nicméně tu máme docela zajímavou partičku vědců, kteří kromě lovu obojživelníka řeší i osobní spory, vzplanou emoce a do toho všeho tu máme opět atraktivní ženskou postavu (herečku). Ta kupodivu zas až tolik Gill-mana nezajímá, ale zase se okolo ní točí polovina mužů na palubě. No a samozřejmě nesmí chybět ani scéna s bílými plavkami. To už jaksi k této sérii patří. Problém ovšem nastává ve chvíli, kdy dojde k „proměně“ slavné nestvůry – nebo lépe řečeno začne dýchat plícemi a změní se částečně i její vzhled. Gill-man navlečený do hader – no to nebylo zrovna velké terno. Lidi jsou však taky pěkné svině a William Barton byl téměř po celou dobu ta největší. Což samozřejmě okořenilo celý příběh a zlepšilo můj pohled na celý film. Kvalit jedničky to sice nedosahuje, ale dvojku to o něco málo překonalo. 60% ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Universalovská séria o Creatúre je zrejme kvalitatívne najvyváženejšia séria onoho štúdia. Všetky jej časti sú po formálnej, ale aj po obsahovej stránke veľmi vydarené. Akčné scény v tomto pokračovaní sú na mimoriadne dobrej úrovni a scenár za tým nezaostáva, dokonca sa dostávame aj do hlbších rozmerov. V dnešnej dobe to však znamená nonsens. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (2)

  • První díl série, který nebyl točen ve formátu 3D. (fiLLthe3DD)
  • Natáčení započalo koncem srpna 1955, probíhalo do poloviny září téhož roku a realizováno bylo na Floridě – podvodní scény se točily v národním parku Wakulla Springs. (fiLLthe3DD)

Reklama

Reklama