Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Doktor William Barton, vážený chirurg se rozhodne chytnout Netvora z Černé Laguny. Podaří se mu to, ale bestie je během nehody strašně popálena. Aby se kreatura neudusila, doktor Barton se pokusí o riskantní operaci tracheotomie, díky které netvor získává možnost dýchat kyslík. Operace dovolí vědcům převést netvora do Kalifornie… (LIVINGDEAD)

(více)

Recenze (33)

Lima 

všechny recenze uživatele

Plakátové.info: ÚPLNĚ NOVÁ PODVODNÍ VZRUŠENÍ!!! TERROR SE VKRÁDA DO ULIC MĚSTA!!!____Kvalit předchozích dílů CREATURE FROM THE BLACK LAGOON a REVENGE OF THE CREATURE zkušeného matadora Jacka Arnolda pochopitelně nedosahuje, ale ani nijak nepřežvýkává již jednou přežvýkané a jde si sympaticky svou cestou. To zejména nápadem postupné transformace Gill-Mana v Ichtyosapiense - mezistupeň mezi žabím mužem a člověkem, kdy vlivem hlubokých popálenin Gill-Man ztratí schopnost používat žábry a je odkázán pouze na plíce a stává se tak nepoužitelným pro podvodní život. Nechybí již osvědčené atraktivní, v první půli zhusta používané, podvodní záběry, kdy Gill-Mana hraje tehdejší přeborník v potápění Ricou Browning, samozřejmě celý navlečený v uvěřitelné masce a kostýmu. Aby se děj nezvrhl ve fádní zápletku (již v prvním díle s úspěchem použitou) v podobě časové přímky: lov na monstrum-chycení-útěk monstra, tvůrci ho okořenili trošku otřepaným milostným melodramatem hlavních postav, jenž ústí v tragický konec. Poslední minuty, směřující v nevyhnutelnou sebevraždu, jsou asi nejemotivnějším momentem celé série. ()

Epistemolog 

všechny recenze uživatele

Sherwoodovy vize a pojetí mne oslovily až k závěru, kde se to změní v solidně efektivní řežbu. Oblek monstru sluší a změna vizáže prospěla. Důsledky proměny Rybomuže vystraší i jeho samotného. Krom scénáře se vrací k rytmice i fanfárovitý Henry Mancini a Leigh Snowden je taky celkem vpoho amazonka. Posledních 30 minut je povedených, což dost pomohlo mému luxusnímu hodnocení, které je opakem druhého dílu. ()

Reklama

Karamanlis 

všechny recenze uživatele

Tretie pokračovanie Netvora z Čiernej lagúny okrem zmeny režiséra prináša aj výrazná zmenu vzhľadu a charakteru samotného Gillmana, ktorý sa z nekompromisného vodného predátora vďaka pochybnej operácii mení na výsostne suchozemské monštrum s istými náznakmi uvažovania či dokonca súcitu. Táto zásadná zmena síce spočiatku pôsobí trochu divne, ale v konečnom dôsledku sa dá povedať, že príbehu prospela. Nová maska Ichtyosapiensa je na svoju dobu dobrá a Gillman vďaka nej pôsobí podstatne hrozivejšie než vo svojich predchádzajúcich dvoch avantúrach. ()

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Určitě nejslabší, naprosto nehororové a místy bohužel i dost nudné vystoupení jinak skvělého a vždy nadrženého žabího muže. V předchozích dvou dílech silná a strach nahánějící stvůra degradovala do role naprostého lítost vzbuzujícího blbečka, co se v závěru pohybuje stejně jako Frankensteinovo monstrum bez mozku. A k tomu děj zdržuje ne moc propracované vztahové drama hlavních postav. Sice tu naštěstí opět máme nezbytné propriety Arnoldových filmů - nádherné exteriérové záběry, krásnou ženu i okouzlující žabákovu masku, ale slabost z dvojky recyklovaného, přesto bohužel podstatně slabšího příběhu to nezachrání. Dobrodružný film z první půle slušný ještě byl, ta sci-fi část druhé poloviny snímku už ne, ve výsledku jde o mizerný průměr. Přesto dám o hvězdu navíc - pro rodáka z Černé laguny mám jednoduše slabost. ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Pobavilo mě, jak tenhle díl vlastně vůbec není o Netvorovi, ač má před kamerou prostoru dost. Zápletka a příběh je trošku zajímavější než v předchozím díle, na druhou stranu to trošku postrádá jeho atmosféru. Podvodní záběry (včetně baletu) tradičně skvělé, stejně jako Netvorova maska, ovšem před popálením. potom už je to trošku slabá a jednoduchá a připomíná spíše emzáky z Jacksonova Bad Taste. Ale na blonatou mici se hodně dobře kouká. 2,5* ()

Galerie (18)

Zajímavosti (2)

  • Natáčení započalo koncem srpna 1955, probíhalo do poloviny září téhož roku a realizováno bylo na Floridě – podvodní scény se točily v národním parku Wakulla Springs. (fiLLthe3DD)
  • První díl série, který nebyl točen ve formátu 3D. (fiLLthe3DD)

Reklama

Reklama