Smrtící ticho

• USA The Silencing (více)

Lovec s temnou minulostí, který žije v ústraní v rozsáhlé rezervaci, se pustí do pátrání po zabijákovi, který kdysi mohl mít prsty v únosu jeho dcery. Zaplete se přitom ale do velmi nebezpečné hry na kočku a myš. V pátrání po masovém vrahovi dívek mu vydatně pomáhá místní šerifka. Temná atmosféra divoké přírody v zemi nikoho, kde se lehce střetává indiánská kultura s tou americkou, jen zvyšuje napětí tohoto přímočarého detektivního thrilleru. (TV Nova)

Grázl83

Ideální stopáž a poměrně originální příběh i scénář, který není tak lehce předvídatelný. Film na 4*, ale za neobvyklou zbraň zaporaka dávám plný počet. ()

Saxos

Jsou náhody. Teď čtu knížku o sériovém vrahovi, co vyřezává oči a k tomu i celé mozky, a náhodou si pustím film o vyřezávání hlasivek a nahánění mladých holek po lese. Prostě někdo asi sbírá jen obyčejné známky, někdo něco jiného. Film mě střídavě bavil a hned obratem vůbec ne. Moc rozporuplných věcí, hodně ponecháno vlastní fantazii, překombinované zaměření zabijáka, které si můžeme jenom odhadovat /jako vzorný otec přijdu o dceru, něco se ve mě zlomí a začnu zabíjet holky, které žijí v něčem postižených rodinách, aby nenásledovaly své rodiče, no dobrá, to beru, ale proč jim budu kuchat hlasivky a lovit je po lese s oštěpem, to jsem už i já musel být trochu divný před startovacím momentem, nebo se mi to muselo zalíbit a v sériovém vraždění se zdokonaluji, tím pádem jsem o svoji dceru přišel právem, protože jsem stejný a máme tu uzavřený kruh/. Prostě kanadské kinematografii je těžko se přizpůsobit. Jejich filmy mě nesedí. Závěr: kniha co čtu má logiku, The Silencing v tom pokulhává, ale přesto lze doporučit. ()

bonovox

Veľmi slušný thriller z drsného horského prostredia kde dokonca netušíte, kto je páchateľ. Film má dobrý spád, údernú pointu a hlavne dobre napísané postavy. Prekvapenie ()

KolarikKing

Krimi thriller s mrazivou atmosférou a dobrou zápletkou. Nikolaje mám rád a tady to zahrál slušně (bože doufám, že bude hrát Joela v seriálovém TLOU). Super prostředí přírodní rezervace. Srovnání s Wind River je na místě, ovšem na jeho kvalitu to bohužel nedosahuje. Ale i tak se jedná o povedený snímek. 7/10 ()

Sebule

Pro mě velké překvapení. Film pracuje úplně se základními prvky thrilleru, napětí a plot twisty. Musím říct, že originální námět v tom, že se to odehrává v lesích, kde vrah loví oběti jako zvěř. Neoriginální v tom, že hlavní postava opilec, kterému se něco stalo v minulosti a policie docela neschopná. Ale dobré herecké výkony, dobrá hudba, docela to mělo i napětí a konec byl pro mě lahůdka. Taky to nebylo zbytečně zdlouhavé, žádná zbytečná scéna nebo dialog, všechno mělo nějaký smysl a ani minutu jsem se nenudil a právě za to přidám jeden bodík. Hodnocení: 7,25/10 ()

jpacuta

Hodně mi to připomnělo Wind River. Severská atmosféra, plíživé ticho, truchlící otec a krásná policajtka. K tomu psychopatický vrah, oběti mladé holky a všichni jsou tak nějak špatní a mají kostlivce ve skříni. Za mě výborné a jeden z nejlepších thrillerů posledních let. ()

Kozlowski8

Nikolaj Coster-Waldau jako bývalý lovec s temnou minulostí, který je na stopě vraha mladých dívek a možného únosce (a vraha?) jeho dcery před pěti lety. Zajímavý námět, krásné přírodní scenérie, charismatický hlavní hrdina a dostatečně poutavá zápletka - to jsou pozitivní ingredience, které film obsahuje. Těch negativních je ale taky dost - hlavně klišoidní, přestřelené, těžce uvěřitelné pasáže a situace (třeba ta, kdy Nikolaj postřelený šípem a následně kulkou z pistole sotva přežije a chvíle na to už drhne podlahu a běhá po lese a je vždy v místě, kde má být, přestože opakovaně nenastartuje svého pick-upa...). Koukatelný snímek, ale s přivřenýma očima.  55 %. ()

RavenSpector

Syrové reálně podané drama. Žádný přestřelený Wind River. Přišlo mě to jako Nesbo bez steroidů jež si pan spisovatel nedokáže odpustit. Takže vlastně spíš Peter May na plátně. Doporučuji. Komentáře od LIVINGDEADa a podobných neberte vážně a na film si udělejte vlastní názor. Budete překvapeni ()

PetrHendrix

Po nějaké době dobrý a zajímavý thriller. Ze začátku jsem myslel, že film bude víc přímočarý a děj jednodušší, což mě nakonec mile překvapilo. Sice jde o trochu otřepané téma polozkrachovance, který utápí svůj žal v alkoholu, ale asi v polovině se to všechno velmi dobře zamotá. Některé scény jsou takřka hororové a musím pochválit zejména za jednu věc, a sice za rychlý dějový spád. Opravdu doporučuju a byla by škoda se na něj dívat ve dne. Velmi solidně natočený... ()

naytsirk

Příjemná podívaná, která si na nic nehraje...žádné zbytečné zamotaniny, stručný a jasný...přitom celkem napínavý...určitě stojí za vidění ()

zjs

Až na motiv vraha, co je v rozporu s jeho osobní zkušeností, jsou postavy logické propracované. Dobře natočené. Finále uspěchané, méně logické. Škoda. ()

Bogrant

Nič prevratné, avšak stále dobre pozerateľné hutné krimi dobrodružstvo z hustých lesov, s obstojným Nikolajom, ktorému tieto roly zničených otcov slušne sedia. Samozrejme, nevyhne sa to zopár menej logickým úsudkom, príbeh nepatrí k tým najoriginálnejším a pozorný divák pomerne ľahko odhalý už s predstihom hlavného podozrivého. A to i napriek scenáristickej snahe to čo najviac zamotať. Atmosféra je ale správne podchytená, občas to prekvapí, finále ok, takže schopnejšie dielo. ()

kodwin

Bylo to dobrý, akorát to tu už párkrát bylo ... Kanadská příroda a šerifka plus, jinak bych hodnotil o hvězdu méně. ()

sh4ris

Proč se zase hlavní postavy chovají jak idioti? Téma to bylo i zajímavé, ale nedotažený příběh a absence nějakých sympatií k postavám to roztříštily na mozaiku věcí, co se prostě staly, ale diváka nijak zvlášť nezajímaly. ()

BarbarellaHa

Jehééééééé dobrý to bylo! Jako né špička třeba oddělení Q, ale na ty prdy, co se točí poslední dobou- dobrý! Má to příběh, má to svýho opilce, má to svojí missing girl a má to svýho padoucha! Annabelle se konečně trošku vzpamatovala a vzala něco, na co se dá aspoň koukat a Jamie Lannister je docela sázka na jistotu, že to bude koukatelný! P.S.: A vůbec jsem netušila, že existuje zbraň která se jmenuje atlatl (to je snad eště debilnější název než zakňaktel🤣) ()