Smrtící ticho

• USA The Silencing (více)

Lovec s temnou minulostí, který žije v ústraní v rozsáhlé rezervaci, se pustí do pátrání po zabijákovi, který kdysi mohl mít prsty v únosu jeho dcery. Zaplete se přitom ale do velmi nebezpečné hry na kočku a myš. V pátrání po masovém vrahovi dívek mu vydatně pomáhá místní šerifka. Temná atmosféra divoké přírody v zemi nikoho, kde se lehce střetává indiánská kultura s tou americkou, jen zvyšuje napětí tohoto přímočarého detektivního thrilleru. (TV Nova)

petrik11

Nemám rád teda Džonov Rambov či Pavkov Korčaginov, tu tiež hlavný hrdina sa asi oblieval po každom poranení mŕtvou vodou, hneď bol fit. Ina film mal drajv, postavy až na šerifku sympatické. Veľmi dobrý priemer ()

JosefTomas

Po možná až příliš tuctovém traileru (který dle mého vykecá až moc a který jsem naštěstí viděl až po filmu) zajímavý počin. Nízký rozpočet to nezapře a úvodní záběr z dronu dává hned tušit, že to po vizuální stránce asi nebude nic výjimečného. Pochvalu ale zaslouží zbytek. Třeba scénář je na takovýto typ filmu až nečekaně dobrý. Sice nenabízí nic neobvyklého, ale dávkuje pravidelně informace a dodržuje nepsaná pravidla, takže nehrozí, že by přišlo něco, co nedává absolutně smysl. Další kapitolou jsou herci, minimálně hlavní představitel Coster-Waldaue, jehož výkon je velmi nadstandardní a člověka zamrzí, že pro většinu zůstane "pouze" Jaime z Game of Thrones. (Přitom nemusím chodit moc daleko do historie a vybavím si ihned jeho famózní výkon v Lovcích hlav). Stejně je na tom výkon Annabelle Wallis, která mu obstojně sekunduje. Jediná výtka může být snad jen... A víte, že ani nevím? Možná za mě mluví již karanténí otupělost, ale já se vážně bavil a ač se film nemůže rovnat áčkové produkci, stále má své kouzlo a je radost ho sledovat. Snad dá někdo tvůrcům dříve nebo později více peněz, protože takového kvalitního řemesla je v béčkových vodách škoda. ()

PlysovyMacko

Je tu podobnost z Wind Riverom. Hlavny hrdina lovec/strazca rezervacie je zniceny zmiznutim dcery. Zena policajtka vysetrujuca vrazdu mladych dievcat, ktore s tym mozu mat suvislost. Pribeh sa odohrava na malom meste v blizkosti divociny. Rozuzlenie je slabsie a vraha osobne potresta hlavny hrdina. Film ma ponuru atmosferu a je napinavy. Nikolaj je skvely. ()

iz67

Velké plus, že je to krátké. Velké minus, že uhadnete vraha už v půli. A k dobru nějaký twist a kopa nesmyslů. ()

ratpile

Super prostředí a atmosféra, výborní herci (Coster-Waldau a Annabelle Wallis), trochu těžkopádný, schématický scénář v kolejích takových těch moderních depresivních "krimi". Dobrá jednohubka. ()

Pete

Costěj-Zálesak, který chlastá jako Dán (mrk;), nemá telefon, dokáže si zašít ránu jako Rambo, a nepotřebuje si ani vyměnit baterku u auta, protože ví, že to všude dojde. Když ho střelí do břicha, po krátké operaci patologem kdesi ve špinavém karavanu je druhý den zase jako rybička. Co myslíte, poradí si ve svém lese se škodnou tentokrát v podobě sériového vraha holčiček? Tahle sbírka všech možných thrillerových klišé funguje, protože režisér umí točit napínavé scény, ve svižném tempu, při střídmé stopáži. Příjemná jednohubka za silné a odolné 3*. ()

koty2201

Nebola to katastrofa a narazil som na tento film včera v televízii, tak som mu dal šancu. Ale funguje dobre len ako typická trilerová a mysteriózna žánrovka. Vo svojej podstate to nie je zlý film, ale ničím novým neprekvapí a skôr sa sústredí na klasické klišé momenty. A tie nepredkladá divákovi nejakým svojským a originálnym spôsobom. Ani emočne to na mňa nefungovalo tak, ako by si to možno takýto film zaslúžil. The Silencing hovorí príbeh z horského prostredia (alebo skôr z lesoparku), kde nejaký záhadný muž s neznámeho dôvodu unáša a loví mladé dievčatá ako divú zver. Zároveň sú osudy postáv navzájom prepojené. Vraždy vyšetruje policajtka, ktorej brat je istý čas jedným z podozrivých. Správca parku zase prišiel pred 5 rokmi o dieťa a chce tiež dolapiť tohto narušiteľa. Možno on je za jej zmiznutím. Jeho bývalá žena je zase tehotná so šerifom prihraničnej polície a zároveň chce svojej dcére spraviť pohreb, keďže je jasné, že je po smrti. Ale ich spoločný cieľ je rovnaký. Len ako som spomínal, nejde o nič nové, čo by som nevidel už v iných podobných filmoch. Podanie postáv a build ich charakterov je spracovaný dobrým spôsobom, ale nie je to veľká hitparáda. Nepotešia, neurazia. A ani herecký talent hlavných hrdinov. Dá sa to. Najvýraznejší sú pre mňa Nikolaj Coster-Waldau, Annabelle Wallis a Zahn McClarnon. Technicky ide tiež o akýsi štandard televíznej produkcie. Kameramani sa ale občas vyznamenali nejakým pekným cinematickým záberom. To im uprieť nemôžem. Hudba nebola nijak výrazná ani zapamätateľná. Kostýmy a masky tiež nijak výnimočné. Zasadenie do lesa sa dalo využiť za mňa aj lepšie, ale nič sa nedá robiť. Akcia je natočená fajn, ale neskáčem z toho ani od radosti. A mám pocit, že to je aj všetko. Takže ako jednohubka to nie je zlý film, ale znova by som si ho zrejme nepozrel. Pre tých čo majú radi takéto malé žánrovky, tak nebudú sklamaní. ()

solisoli

Slušná hudba pre mrzutý dej o lovcovi dievčat, lenže tak primitívne zrežírovaný, že z tej dejovej logiky priam triafal šľak. Ani mačka by nemala toľko životov, ako večne ožratý hrdina. Po nájdení obete, nenabehol žiadny vyšetrovací tým, len šerifka ochrániť svojho psychopatického brata, strieľala hore dole, po svedkoch a dobre, že za to nedostala metál. Nuž a potom zrazu, predsa len šerifka šibla prútikom a zápletka tohto braku bola rozlusknutá. ()

husak_k

Já mám strašně NC-Waldaua rád, je to fakt špičkovej herec, ale tohle byl tak strašně neoriginální film. Celou dobu jsem prostě věděl, kterým směrem se bude příběh vydávat, a to že většina herců kromě Waldaua a indiánskýho poldy byli strašný dřeva tomu moc nepomohlo. Konkrétně Annabelle Wallis je příšerná herečka a štve mě snad v každým filmu, kterej jsem s ní viděl. 50% ()

xxmurphyxx

Samotársky ochlasta s indiánom nasadenými parohami na ceste k svojej spáse a záchrane nemej Gréty Thunberg v lesoparku prenasledovaný maskotom z Hornbachu s klackojebom za aktívnej účasti jebateľnej no charakterovo viac pokrivenej ako chrbtica skoliozotika šerifky v rádoby Wind River atmosférickom nerváku. A že to nebolo márne! Škoda toho debilného stretu v chalupe v štyridsiatej deviatej minúte, kde si logika dala pauzu a jedna z postáv zareagovala tak skratovo, že aj elektrikár s dvadsať ročnými skúsenosťami by ostal v šoku a pár scenáristických barličiek hrajúcich na náhodu, ako scéna s monitormi a bolo by to aj na štyri. Napriek tomu celkom spokojnosť a môžem odporučiť s čistým svedomím. ()

baclajean

Celkom slušné, tiahnuca sa dráma, pričom to je vlastne thriller, akcia a celkovo dynamika takmer žiadna, a predsa film drží diváka v napätí po celý čas. Veľa vecí je iných, než sa zdá, čo je tiež fajn. ()

DonBraso

Žádná hitparáda se nekonala,přitom tento typ filmů mám rád.Bohužel ani Nikolaj extra nebavil a jediný rozuzlení bylo dobrý.Ono co je nejhorší,když po třetím střihu už máte chybu ve filmu.Nejdřív máte tři pušky a vzápětí přinesete jen jednu:)Další je,že dostane tím vrhačem na levý hrudník,léčba minuta a další střih nese na tý stejný straně bágl.Shit.Střih celkově občas se motal a atmosféra,která měla mít největší váhu,byla jen slušná normálka.Občas doopravdy hrozný patlaliny ve scénáři,kdy děláte vše pro syna,pak bum a jen ok.Do toho policajtka kandidátka,otec hledá ztracenou dívku..Vše mě přišlo hodně do ztracena,spíše hodná výplň.D'Ardennen byl super a taky měl parádní rozuzlení.Jestli můžu doporučit,tak určitě tento snímek od režiséra.Zde je to hodně nevyužitý potenciál.55% ()

fafejt001

Nikolaj v roli otce , který ztratil dceru a stále se nevzdává . Ta šerifka , to bylo na mne moc . Odskočila si zřejmě ze soutěže Miss , nebo Misis . Ta byla fakt omyl . S tím chlastem , tedy alkoholem u hlavní postavy , to je už také klasika . Vše nakonec dobře dopadlo a doktor , vrah dívek , skončil podle zásluhy . Film není nudný a než se nadějete , tak je konec . ()

argo.smile

Slabé 3*, skôr 2,5*. Napätie žiadne, lovec nemal ten maskovací wau efekt, postavy nič moc. Chcelo sa to stým lepšie pohrať pretože námet a zápletka viac než obstojná. ()

Heywood

Na víc jak tři hvězdy to nemá, vzdor nádherné kameře a skvělým hlavním protagonistům. Ale námět o náhle zmizelých u obchodu tu už byl, námět lovených dívek také (Zmrzlá zem například). I ta rezervace tu už byla (Wind River), takže moc překvapení se divák nedočká a motivace vraha je dost plytká. Opilec m u přejel a zabil dceru, proč nezabíjí opilce? A jak ta šerifka (mimořádně nemorální a proto nevhodná do své funkce) osvícena zábleskem na to náhle přišla. No..Že alkohol je zabiják psal už Zola, je asi dobré si to připomínat. ()

Kushina

Zničený alkoholik, co je dobrým člověkem, který se snaží najít svoji ztracenou dceru. Po pěti letech už se naděje rozplývají, život už ji nejspíš nezachrání, ale může se pomstít tomu, kdo ji unesl a pravděpodobně zabil po tom, co se sériový vrah objeví v jeho lese. 65% ()