Smrtící ticho

• USA The Silencing (více)

Lovec s temnou minulostí, který žije v ústraní v rozsáhlé rezervaci, se pustí do pátrání po zabijákovi, který kdysi mohl mít prsty v únosu jeho dcery. Zaplete se přitom ale do velmi nebezpečné hry na kočku a myš. V pátrání po masovém vrahovi dívek mu vydatně pomáhá místní šerifka. Temná atmosféra divoké přírody v zemi nikoho, kde se lehce střetává indiánská kultura s tou americkou, jen zvyšuje napětí tohoto přímočarého detektivního thrilleru. (TV Nova)

pencho

Přesně to co chcete od tohoto žánru filmu. Drží se zubynehty té příjemně známé temnoty krimi thrillerů, malých měst, osamělých mužů, mrznoucí mlhy, zalesněných hor. Každým pohybem replikuje tuto známou a uvolňující a napínavou osnovu. A to je možná problém tohoto filmu. Ničím nazujme, ale rozhodně ničím ani neurazí. Není v něm žádná přehnaná ambice, ale vše je adekvátní. Je to přesně to, co od takového filmu očekáváte, je přesně takový jaký má být. A to není špatné. ()

Hixx

Nikolaj Coster-Waldau tentoraz ako ožratý strážca rezervácie ktorý ide po stopách šialeného lovca mladých dievčat. Priemerný thriller celkom pozerateľný až na niekoľko nelogických rozhodnutí hlavných postáv pri ktorých sa chytáte za hlavu. ()

Baru.Class

Todle je hodně fajn. Příběh, provedení, postavy, akce, eskalace napětí. Rozhodně ten film můžu vidět několikrát a bude mě bavit. Za mě určitě doporučení. ()

chamonix

Tady dostává logika slušně na prdel ... Útok na veřejného činitele, pokus o vraždu, pokus o únos atd. a hlavního hrdinu ani nenapadne zavolat na policii. Či to, že se nejlepší lovec široko daleko netrefí brokovnicí do lumpa na pár kroků (jak vysoko a daleko dohodí člověk třílitrovkou fermeže - tu, několikanásobně menší, trefil v letu... - pět metrů? Deset?). Či když na zádech nese pronásledovanou holku a on si to namíří 10 kiláků do své chajdy - proboha, kterýmkoliv směrem to má pro pomoc blíž (rezervace má 130 čtverečných kilometrů, to je 10x13 km). A proč neřekl nic o černém pick-upu z místa činu? Policejní databáze by vyjely všechny kousky, najít jeden s vyrytým X by už byla jen rutina ... Co všechno ranger z Kanady rozchodí, ani nezmiňuju.   +++   Jak napsal uživatel vitekpe: Bývaly časy, kdy tyhle filmy vycházely jako "DVD only". Hezká příroda, hezká šerifka a to je vše. ()

Gizmundos

Pripomínalo mi to The last of us .. hudba aj charakter hlavného hrdinu ... no tam to aj začalo uberať.. až na normálnu krimku .. a tam to aj skončilo.. ()

Pavlis.xxx

Krásná příroda, masový vrah, celkem fajn obsazení, ale pořád tomu něco chybělo. Aby mě to posadilo na prdel a dal jsem 4 hvězdy musel by tvůrce víc šlápnout na pilu a ve finále, kdy došlo na nějaké ty "zvraty" tomu dát víc péče, napětí a víc dopilovat detaily v příběhu. Velké mínus pro mě byla motivace vraha. Pokud by mi nějaký opilec přejel dceru asi budu spíš vraždit opilce než honit mladé holky po lese. I když vrazi často jednají bez logiky tohle mi vůbec nedávalo logiku. Dobrá jednohubka nic víc ()

pitycz

Jako celek to není špatný a dal bych i 4*, ale štvou mě pasáže, kdy si borec po průstřelu břicha odejde domů dělat velký úklid, ženská po šlápnutí do pasti na medvědy běhá po lese jak Usain v nejlepší formě a spousta dalších. ()

McGuffin

V příběhu The Silencing Micaha Ranuma pátrají dva hrdinové po sériovém vrahovi. První proto, že objevil a zachránil jednu z jeho obětí a nemůže vyloučit, že předchozí obětí byla jeho pohřešovaná dcera. Druhý proto, že je šerif. Páchání zločinu, vyšetřování zločinu, předcházení zločinu. Soukromě i pracovně. Plus pomsta navrch. Nikdo není dokonalý a oba mají své děsy. Ale pracují, přes překážky vyšetřují a svůj úkol splní. Takže tak, žádní chcípáci a žádný extra happyend. https://www.macguffin.cz/ ()

sun.eagle

Váhal jsem nad 2*, nakonec zapůsobila atmosféra a prostředí, tyhle nedotčené americké lesy, nádherná příroda to se prostě musí líbit. Filmem prostupuje celou dobu taková nepříjemná tíživá atmosféra, nikdo se tam moc nesměje a každá postava má nějakou temnou minulost. U hlavních postav je to divákovi servírováno u těch dalších si to lze domyslet. Není tady žádná vyloženě kladná postava. Co mi nejvíc vadilo, byla plytkost scénáře, chování některých postav je úplně debilní a vlastně i motivace jejich chování je jen stěží uvěřitelná. ()

Fonnel

První půlka filmu mi přišla jak vykrádačka z Wind River, druhá půlka už byla originálnější, ale zase pokulhávala logika. Celkově se na to koukalo dobře a nemám problém si to někdy zopáknout. ()

mdf

Sympatická Wallis,to zas jako jo,laciný krimi příběh,bez napětí a bez akce,kde je zase  někdo nesmrtelný s kůlkou v břiše a dělá asi vánoční úklid na podlaze a jiné taškařice. ()

horskejvlk

Jedno velký klišé, padouch je o dva kroky dopředu, je nesmrtelnej, má vševědoucí vlastnosti. No tak pár bodů za pěknou přírodu no a to je tak vše. ()