poster

Lepší společnost

 • USA

  The Cat's Meow

 • Německo

  The Cat's Meow

Drama

USA / Německo / Velká Británie, 2001, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • NinadeL
  *****

  Sympatický malý film o jednom filmovém skandálu, který mi přiblížil zejména příběh Marion Davies. Role a prostředí jako stvořené pro báječnou Kirsten Dunst. Rok 1924 si všichni pamatují jako skandál Thomase Ince, Další skandál ze života Hearsta a Davies z roku 1940 můžeme sledovat ve filmu RKO 281 (1999).(4.2.2009)

 • Raevan
  ***

  Vcelku příjemný snímek, který ale postrádá jakoukoli gradaci. Charaktery jsou sice vykresleny, ale imho na jiný papír než samotná lehce předvídatelná zápletka bez jakékoli jiskry o konci nemluvě. Rozhodně mě ale potěšil jako náhled do mé oblíbené doby, a taky přinesl, naštěstí jen, zamyšlení jak by vypadal svět bez vy-víte-koho.(28.2.2008)

 • Matty
  **

  Je libo trávit dvě hodiny ve stísněném prostoru s bandou hlučných pokrytců? Film chudý formou i obsahem dává jenom málo tušit, kolik toho Peter Bogdanovich ve skutečnosti ví a umí. Dojem vylepšuje (ale zároveň nic moc víc nepředvádí) Kirsten Dunst, které šaty ze 20. let minulého století sluší stejně jako kostýmy z 80./90. let století osmnáctého. 40%(22.9.2011)

 • everlong
  ***

  Tak na tento snímek jsem se opravdu těšila, ale jsem neskutečně zklamaná. Z tak zajímavého námětu, který připouští zpoustu jiných možností se dalo vykřesat mnohem, mnohem víc. Ale nejvíce mě "dostalo" obsazení do role Chaplina.......některým to možná vadit nebude, ale mě jako velké obdivovatelce Chaplina se otevírala kudla v kapse.....ale pokud toto pominu, je z toho průměrné drama - Kirsten Dunts a spol. roztomile třeští za zvuku charlestonu a dojde i na nějakou tu vraždu. Ale nic z toho vám neutkví v paměti déle jak 10 minut, takže pokud máte rádi atmosféru dvacátých let Lepší společnost vás neurazí...........jo a jen tak mimochodem, Chaplin vždycky tvrdil, že tehdy na té lodi nebyl a taky nikdy nevěřil, že by v tom měl Hearst prsty....(26.9.2009)

 • Indiana
  **

  No jako atmosféra toho filmu se mi docela líbila, ale nesouhlasím příliš s hereckým obsazením, neboť nikdy jsem netíhnul ke Kirsten Dunst (ta herečka podle mě nikdy neuměla pořádně vyjádřit lidské emoce) a v případě toho, co hraje Chaplina, je to totální fiasko (to už by rovnou mohl hrát třeba takový Arnold Schwarzenegger Froda z Pána prstenů).(23.5.2005)