Graham Hess a jeho rodina žijí na farmě daleko v polích. Jednoho dne se probudí a zjistí, že přímo za jejich domem je obrovský kruh v kukuřičném lánu. Zaslechnou zvěsti o tom, že je to znamení mimozemšťanů. Zvířata v okrese se začínají chovat zvláštně, psi se stávají agresivními. S rostoucím strachem sledují televizní zprávy, které dokola opakují, že znamení v obilí se rychle objevují po celém světě. Kdo jsou jejich tvůrci? Co se jimi pokoušejí sdělit? Čeká Zemi útok? Skutečnosti, které odhalí Graham během vyšetřování tohoto jevu, navždy změní životy jeho bratra a dětí. (TV Nova)

Rudy77

Včerajšia štvrtá projekcia od doby vzniku filmu ma utvrdila, že je to film hodný kultu. Aj keď mierne zostarol a chovanie postáv je niekedy minimálne divné (ale povedzme si otvorene, v Shymalanových novších filmoch to vie byť o mnoho horšie- však Čas), Sings sa ma stále vedia emocionálne dotknúť a zároveň nadchnúť nespornou filmárskou kvalitou. Spojenie napínavej atmosférickej hudby, kamery, nápaditej réžie, vizuálu a presného castingu, stvorilo jeden z klenotov moderného sci-fi hororu. Zároveň je poctou toho najlepšieho zo starej éry a na rozdiel od tematický podobnej Vojny svetov má aj určitú hĺbku a dokonca duchovný kontext. Pán Hitchcock by sa v hrobe NEobracal. ()

Salus

Velmi netradiční alien historka. Je povzbudívé vidět Mela Gibsona zase jednou v civilnější roli antihrdiny. Nevstoupíš dvakrát do téže řeky a ani Šestý smysl nenatočíš 2x, ale přesto je to příjemné. J. Phoenix po Gladiátorovi zas jednou klaďas. ()

TesterX

Shyalamanovy predesle filmy me nenadchli tak jako vetsinu publika (Sesty smysl - pribeh se hlavne ke konci stocil k hovadine, Vyvoleny - naprosto udesne nudne prostoje, ktere kazi celkem zajimavy namet). Pristupoval jsem tedy k tomuto dilku uz s opatrnosti, ale co to... vyborna kamera, dokonale vyuziti prostoroveho zvuku a vytvoreni tak udesne hororove atmosfery. Vynikajici herecke vykony, Phoenixe.. fakt dobry, pro me prekvapko... Skoda tech par nesmyslne strizenych scen do minulosti, ktere sice pusobi logicky, ale na druhou stranu prekazi a kazi tak atmosferu. ()

gédé

Srágora k neukoukání. Všiml jste si někdo, jak moc se Gibson v tomhle filmu podobá texaskému kovbojovi a americkému prezidentovi Georgi W. Bushovi? Marně si lámu hlavu, čím to bude - možná to dělají ty vypoulené oči a patetické kecy. ()

Docentus

Díry (dírky :-) ve scénáři, který svou kvalitou nemůže splnit vše, co si Shyamalan zřejmě předsevzal, že do filmu vnese, nepřesvědčivý Mel Gibson. Trochu z toho vzniknul hybrid. Stejný hybrid jako Šestý smysl, který je ale skutečně DOBRÝ. Tady to už nepůsobí tak celistvě. Škoda, potenciál byl velký... Ale jinak vysoký nadprůměr. ()

AVP

Bez zvlaštních efektů a dalších digitalních vymožeností, prostě jen obyčejný lidský příběh. To jsou Znamení, jeden z filmů u kterých jsem se opravdu bál a děsil se toho co přijde dál. A když pochopíte konec, jiné hodnocení než 100 procentní filmu dát nemůžete. S Shyamalanem musíte být prostě naladění na stejnou vlnu a pokud to tak uděláte, jeho filmy budete milovat. ()

emilkac

Mám rád ten film aj keď neznášam jeho koniec. Aj tak si podľa mňa zaslúži plné hodnotenie. Pripomína to starého dobrého Hitchocka! Atmosféra je hustá a nervy vám budú pracovať naplno! Veľmi príjemne a desivé! Druhý najlepší film od Shyamalana! Jednotkou je stále šiesty zmysel. ()

kissilen

Tento film má u mňa 4* už len za to, že som sa miestami bála. A to sa nestáva skoro nikdy, aj keby som trikrát chcela. Odporúčam... ()

Vlado_B

Prečo sa všetci tvária už od začiatku ako pomätení? Aj keď ešte nikto o ničom nevie?... Inak v pohode film. Ale trhať od napätia, či strachu ma to netrhalo. ()

Skeevee

Aaaaa =) narez uplne maximalni =) Vykony vyborny, napeti celou dobu k prasknuti, jsou tu i lekacky a celo dobu se napeti udrzuje jen tim, ze nevime co se doopravdy bude dit... nevim o co jde, nic... drama =) ani ta "kapitala o vire" v tomhle pripade nevadila a neubirala pribehu, ac normalne bych za to vrazdila =) ()

iwan83

Opäť ďalší skvelí film môjho obľubeného režiséra. Tento krát sa to veľmi približuje k hororu. To ako budeje atmosféru strachu aj z maličkostí je dokonalé(pri hľadaní signálu na streche auta alebo sledovania TV, alebo z obyčajného rozprávania), a hudba tomu ešte viacej dopomohla. Taktiež ľudské emócie zohrali veľkú úlohu vo filme, ktoré vyplynuli zo strachu Gibsona o rodinu. Na konci nesmie chýbať pre Shyamalana typické nečakané rozuzlenie alebo pointa. ()

_Irbe_

No dobře, atmosféru to bez diskuze jakž takž má, jinak pro mě ale docela velké zklamání. Celou dobu jsem čekal až příjde nějaké vysvětlení nebo pointa, ale on se 5 minut před koncem objeví zelený mužíček a dostane přes držku bejzbolkou a eště nesnese vodu,(hm a toho že by se bál celý svět? :).) Naopak hezky bylo ukázané jak amici prostě blbnou z televize a bezmezně věřej všemu co tam je. Přechytračelí děti, který všechno hned vědi a od všeho mají klíče mě taktéž silně vadili. Rádoby střašidelná scéna s home videem z Mexika, mi přišla naprosto jasná a nechápu jak to mohlo někoho vyděsit. Čekal jsem perfektní "stupňovačku napětí s překvapivým koncem" ale viděl jsem mišmaš alienů s náboženstvím bez pointy. Možná Signs nechápu ale hodnotím sotva 2*. ()

Meleth

Po vynikajícím Šestém smyslu a nedoceněné skvělé Vesnici byl tenhle počin Shye pro mě dost velkým zklamáním. A ten konec....! ()

teketapa

Čekala jsem něco jako Šestý smysl, ale děsivá atmosféra se nedostavila. Celé to bylo předvídatelné. Nuda. Další film o invazi mimozemšťanů v řadě. ()

Dexter666

To najlepšie, čo Shyamalan kedy natočil. Veľmi sa mi tento film páči, videl som ho už veľakrát. Nie je v ňom ani scéna navyše, všetko do seba nádherne zapadá, dialógy sú skvelo napísané. Napätie podľa mňa dosahuje svoj vrchol ešte pred záverom - a to v Rayovom dome. Záver je ale úžasný svojou prekvapivosťou - celý flashback a zdanlivo nepodstatné detaily vo mne silno evokujú viaceré motívy z kníh od S. Kinga. Páčila sa mi aj skvelá kamera, ktorá je majstrovsky umiestnená. Najlepšie na celom filme je, že pre toho, kto sa rád bojí (ako ja) je film prekvapivý hlavne v tom, že sa bojíme tam, kde sa cítime najbezpečnejšie - doma. V kine, v plnej sále ľudí by som sa asi toľko nebál, ako pri prvom zhliadnutí sám doma, neskoro v noci. Pri opakovanom sledovaní si už iba vychutnávam detaily, ktoré mi pred tým unikli, vnímam skvelú hudbu a atmosféru (scéna s listovaním knihy a pohľadom na obrázok horiaceho domu mi vždy privodí zimomriavky). Majstrovské dielo od pána režiséra. ()

Akyno

Spočiatku zaujímavý a napínavý príbeh je v preč v momente kedy príde k absolútne stupidnému rozuzleniu. Ti šedivouni boli dosť blbí keď sa trepú na planétu na korej povrch tvorí 70% vody nie? Ale za tú atmosféru ktorá ma držala až takmer do konca si to zaslúži 60%. Avšak mierne sklamanie. ()

da_silva

co to sakra bylo??? skutecne nechapu vysoka hodnoceni, neco mi muselo uniknout, protoze me ten film prisel jako nebetycna blbost. A mimozemstani ktery priletej na zem a neumi si otevrit dvere? WTF????? p.s. ale cece, nevim jak to udelali, ale ten Phoenix chvilema fakt vypadal jako kdyby byl skutecne mladsi bratr Gibsona. ()

Sethlans

Super FILM.Je to prostě typický Shyamalan. Atmosféra filmu je místy děsivá. Kamera výborná. Hudba klidná.Napětí bere divákovi dech. ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

27.08.2015

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném… (více)