Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jak se dokáže hrstka vojáků ubránit německé přesile v pekle u Siegfriedovy linie? Siegfriedova linie představovala německé obranné pásmo, o které se během 2. sv. války vedly tvrdé boje. Děj komorního válečného snímku Peklo je pro hrdiny se točí kolem jediného manévru oslabené americké jednotky, která se snaží nacistům zabránit v překročení linie. Jedním z vůdců hrstky vojáků se stává ostřílený Reese, který byl k jednotce převelen krátce před jejím návratem na frontu. Ve válečné vřavě musí čelit mohutné německé přesile a držet pozici na frontě, než dorazí posily. V pekle zákopů, minových polí a vojenských bunkrů se jedná o sebevražednou misi pro opravdové hrdiny. Skvělému hereckému obsazení vévodí hvězdný Steve McQueen v typické roli ostříleného tichého hrdiny, který svou odvahou dokáže strhnout celou jednotku. (Česká televize)

(více)

Recenze (46)

Aqualung 

všechny recenze uživatele

Komorní příběh kratičkého úseku fronty.Chce se říct banální příběh malé skupinky figurek ve vojenském ZOO.Ale jak už to bývá, matička válka přinutí každého, aby vyložil karty na stůl.Pravda s přispěním štěstí anebo smůly.Trocha válečného kumštu, trocha lsti,něco osobních střetů, pár milých scén na odlehčení.A konec je branou do pekla......Slušný film bez patosu. ()

Thomassi 

všechny recenze uživatele

Vynikající a realistický válečný film o bitvě o bunkr na Siegfridově linii. Trošku mi to připomínalo Battleground, ale je zde více akce. Herci jsou výborní v čele s naprosto úžasným Steve McQueenem, kterému takovéto role sednou. Hraje zde vojáka, který ignoruje své nadřízené, ale v boji je nenahraditelný spolubojovník. Je tady pár chybiček, ale ty celkový dojem z filmu tak nějak nezkazí. A ten závěrečný útok na kulometné hnízno, naprosto dokonálé. Takto natočený boj se i dnes jen tak nevidí. ()

Reklama

Han22 

všechny recenze uživatele

Steven McQueen v druhém válečném filmu z roku 1962 a opět nesympatický. Tentokrát hraje málomluvnou, nepřátelskou gumu uprostřed malé opuštěné jednotky obklíčené Němci. Zbytek jednotky je na tom naštěstí líp - nadšený Polák co se chce dostat do USA či kšeftař a sběrač Corby v podání zpěváka Darina. Závěrečný útok na bunkr je parádní, ovšem finty typu bedny s kamením či falešné telefony mě připomínaly spíše Sám doma než válečný film. Navíc celý film je černobílý, potmě a skupina bojáků brání a bojuje o kus trosek uprostřed ničeho, čili vizuální či příběhový zážitek nula. Za mě tudiž průměrné 3*. ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Skvělý komorní válečný film s výborným hereckým osazenstvem - pochopitelně v čele se Stevem McQueenem jako nepříliš vzorovým - zato v boji neocenitelným vojákem. Vedle několika výborných dramatických okamžiků (Jablko? -Závin! ) se tu vyskytuje i pár vychytávek, které jsme už někde viděli (házení helmou, zoufalé umírání, pohazování si s náloží) - jenomže to bylo v Ryanovi - tedy mnohem "později". Alespoň se Spielberg dívá na dobré filmy (viz. mrtvé ryby ukradené z Mostu u Remaggenu). Ústředním tématem filmu je voják, který není příliš spokojený s mašinérii, v níž slouží, ale ví (a co je důležitější - také podle toho jedná) že v boji musí odevzdat maximum a že jednou prostě nastane okamžik, kdy nelze smrtelné nebezpečí a smrt samu brát jinak než jako nutnou součást svého úkolu. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Vojnovy film v ktorom sledujeme boje v zákopoch. Väcsinu casu sa tam len nudne keca a ziadna postava ma nezaujala. Steve McQueen cely cas trpi a pre zmenu ako jediny toho vela nenahovori. Na konci sa konecne dockame nejakej väcsej bitky, ale uz mi bolo celkom jedno, kto to prezije. Vysledkom je dost nudny film. 4/10. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (8)

  • Robert Pirosh založil postavu Homera (Nick Adams), polského maskota oddílu, na skutečné 17leté polské vysídlené osobě, kterou jeho jednotka objevila ukrývající se ve sklepě v Německu. Protože nedokázali vyslovit jméno mladého muže, dali mu přezdívku „Homer“. Stejně jako ve filmu se i tento skutečný Homer chtěl stát americkým vojákem a Pirosh zkoušel vše, co ho napadlo, aby ho dostal do armády, ale neúspěšně. Nakonec se Homer spojil s další četou a Pirosh ho už nikdy neviděl. (sator)
  • Natáčanie prebiehalo v Cottonwood (Kalifornia). Teploty počas natáčania dosahovali aj viac ako 47 °C. Preto sa mnohé z denných sekvencií zmenili na nočné, aby sa herci nezrútili z tepla. (westerns)

Reklama

Reklama