Tichá noc, krvavá noc

• USA Silent Night, Bloody Night (více)

Pro většinu lidí jsou Vánoce časem klidu, rozjímání a radosti. Ale pro obyvatele malého novoanglického městečka představují zimní svátky především čas vzpomínání na Wilforda Butlera, jehož sebevražda upálením všechny šokovala. Po letech se Wilfordův vnuk Jeffrey rozhodne prodat zděděný dům a navždy se s městem rozloučit. Bývalá léčebna pro mentálně choré však skrývá nejedno hrozivé tajemství a řetězec událostí spojený se šíleným zabijákem může začít.. (oficiální text distributora)

Skretule

Mám prostě slabost pro starou hororovou školu a tenhle film jednoznačně potvrzuje, že dnešní horory se jen točí v začarovaném kruhu a nic nového prakticky nepřináší. ()

Dr.Abe

Shledávám v tomto filmu filmařský um a celkové filmové řemeslo. Nejenom, že se mi to fakt líbilo, navíc je tam dost povedených hlášek. Napětí, art i výprava - nej film. ()

uprchlice

Hororový klenot společně s Black Christmas. Tak takový byl rok 1974... Vánoční čas bolesti a utrpení. Tichá noc, krvavá noc je dnes už "mrtvy" horror, ale přesto si zaslouží velký obdiv. Pro některé je to jen odpad, pro mě klenot. Děj filmu je naprosto jedinečný. Maniak v domě, ponůrá a hrůhostrašná hudba a první jedinečná vražda milujícího se páru. Postavy jsou sice nesympatické, ale to jsem přetrpěla. Nesnesitelného právníka totiž kuchnou skoro na začátku (uf). Rozuzlení, tak nad ním jsem jen slintala štěstím. Naprosto mě tento film oslovil. Smůla jen, že nedostal kvalitnější obraz a zvuk. Nicméně Já si ho každé Vánoce vychutnávám s nadšením a klidem. ()