Reklama

Reklama

She-Hulk: Neuvěřitelná právnička


Lid versus Emil Blonsky (E03)

(epizoda)
  • USA The People vs. Emil Blonsky (více)

Obsahy(1)

She-Hulk se snaží zajistit Emilu Blonskému alias Abomination podmíněné propuštění. (Disney+)

Recenze (36)

Nevka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Čím dál více přicházím na to, že mě superhrdinská linka v komediálních MCU seriálech spíše otravuje. Funguje totiž o poznání hůře než ta civilní. Každopádně tady se zatím tvůrci klidní (aneb nemáme čas dělat pořádné CGI) a já se bavím. Mohou za to hlavně hrátky se čtvrtou stěnou, překvapivě parádní Tatiana Maslany (jejíž obsazení se mi zpočátku nelíbilo) a fakt, že můj smysl pro humor je vskutku bizarní záležitostí. Takže ano. V jádru je to hrozná blbost, ale já se rád jednou týdně prvoplánově pobavím. P.S.: Ta potitulková scéna je odpad i podle mě. ()

PavelVanekArt 

všechny recenze uživatele

Ty vole za co mě trestáš. Abomination byl v Incredible Hulk perfektní jako Blonsky, i jako monstrum. Člověk Blonskemu věřil tu kompetivnost s Hulkem a Abominationovi tu agresi a nenávist. Tady je Blonsky rádobyvtipná karikatura a Abomination s debilním CGI ksichtem a blánama úplně mimo. A ta zelená špína je ještě horší. Potitulková scéna jen potvrzuje, že je to čistej trash. Pravděpodobně tady končím. ()

Reklama

Martrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jasně, má to být o She-Hulk. Jenže ona zatím působí spíš jako průvodce, komentátor.... . Jako kdybychom sledovali dlouhé potitulkové scény, které nás maji pobavit, trochu pozdržet v MCU a navnadit na celovečerák. Soud s Blonskim...šup to za Neuvěřitelného Hulka. Případně za Deset prstenů jako dodatek k Wongovu zápasu v kleci. Proces s měňavcem...za Marvelku. She-Hulk zatím slouží jen jako crosoverhřiště MCU. Nijak mi to nevadí, je to vcelku zábavné. Vlastně mnohem lepší, než etnopopík Minimarvel, nebo trapná debělizace cpt. Ameriky Falcon a Winter Soldier. ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Třetí epizoda seriálu She-Hulk: Neuvěřitelná právnička nejspíš prezentuje duch, ve kterém se ponese i zbytek seriálu a bude se pokoušet naplnit koncept superhrdinského sitcomu. Neznamená to ovšem, že by definitivní prezentace tohoto duchu byla nejsilnější. I proto, že u třetí epizody seriálu She-Hulk je několik velmi pochybných rozhodnutí, které ve finále slouží jen k bizarním výlevům, které jsou ovšem jen občas zábavné.   Nejzajímavější pochopitelně zůstává vyvrcholení cliffhangeru a soud, který má rozhodnout o tom, zda se Emil Blonsky má dostat na svobodu. Dává to vlastně celé vzhledem k událostem Neuvěřitelného Hulka smysl? Je Emil Blonsky v podání Tima Rotha zcela mimo charakter z původního filmu a nebo jde o snahu o zatloukání? Tak či onak, je tento soud nejzajímavější a Tim Roth je v komediální formě poměrně zábavný.   Větším problém je sekundární linka epizody, která se točí kolem soudu s bílou elfkou, která se přeměňuje v Megan Thee Stallion (rozbor jejího camea by byl též velmi výživný, ale neobešel by se bez bouchání do klávesnice) a i když to v jádru vypadá, že tato sekundární linka přeci jen bude sloužit ke konfrontaci Jennifer Walters s nějakou minulostí a především zadostiučiněním, vlastně to tak úplně nedopadne.   Spousta odkazů, které vlastně působí tak trochu na sílu, odhalení jedné velké záhady ze Shang-Chiho a legendy o deseti prstenech, které se ve finále projeví jako strašně podivné odhalení a odkazování k událostem posledního Spider-Mana, které též v kontextu událostí MCU působí tak trochu podivně a krapet nedává smysl. Daleko zajímavější je tak rovina parodického utahování si z médií, odkazování na právnické seriály a ryzí sitcomová forma, která je sem tam probodnuta celkem fajn zlomením čtvrté zdi.   Větší prostor tu alespoň dostává Josh Segarra, který toho jako kolega She-Hulk Augustus Pugliese ještě bude mít hodně, co říct a dokáže se prodat jako strašný sympaťák, naznačuje se další směr, kterým se události seriálu vydají a působí zajímavě a přitom všem tak vlastně nevadí, že je režijní uchopení Kat Cairo pořád dvakrát nezajímavé. I když by bylo snadné zahrát si na ďáblova advokáta a říct, že sitcomy přece nikdy dvakrát neotevírali dveře pro nějakou uměleckou licenci. I když je ovšem koncept o právničce ve světě superhrdinů přeci jen svěží, svůj pravý potenciál zdá se ještě musí She-Hulk: Neuvěřitelná právnička v budoucích epizodách objevit.   CGI poté sice z prvních třech epizod prozatím působí nejrušivěji (všímejte si magických portálů!) , Tatiana Maslany se pořád dokáže projevit jako další hlavní hvězda, u které v Marvel Studios nešlápli vedle. Další dobrodružství Jen Walters tak mají rozhodně potenciál, snad jej ovšem nabídne už zbylých 6 epizod..... ()

PKD 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Takové nemastné, neslané. Bez barvy (řekl tu někdo zelená?) bez chuti, bez zápachu. Zato mezititulková scéna tentokráte s přehledem odpad. A závěrečný dementní ´´song´´ bez komentáře. Jen tak dál, soudruzi z Marvelu. Až tam začne She Hulk konečně Hulkovati...dejte mi vědět. V těch nejlepších comicsech je totiž dokonalá rovnováha mezi právničením a superhrdinskou akcí. Zde je zatím jen to právničení (ne, že by bylo nudné) a to je blbost, když máte jen 9 dílů, z nichž každý by měl správně míti ten poměr 50/50. Ovšem zdá se, že ani všemohoucí Feige holt neví vše. Plus za gerontickou Elfku (tu bych dal s fleku do LOTRa, aby Bilbo čuměl) z Asgardu/Nowého Asgardu a ty Emilovy Víly. Ty byly TOP.:))) ()

Galerie (7)

Zajímavosti (4)

  • Před vězením stojí dodávka zpravodajské stanice KCAV. Stejná stanice se objevuje v seriálu Perníkový táta (od r. 2008). (NiWi)
  • V seriálu je Jennifer (Tatiana Maslany) dotázána na to, zda její schopnosti pochází z neúspěšného pokusu o vraždu mafií. V komiksu je přesně toto způsob, jakým svoje schopnosti získala, když se jí krev Bruce Bannera (Mark Ruffalo) dostala do těla skrz dobrovolnou transfuzi. V seriálu však byl tento origin změněn. (NiWi)
  • Epizoda obsahuje bonusovou scénu uprostřed závěrečných titulků. (LUKICKK)

Reklama

Reklama