VOD (1)

Marc Spector pronásleduje zločince Harrowa a musí vyřešit svoje spory s Laylou a Stevenem Grantem. (Disney+)

jirikzaboj

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nádherně nahozená atmosféra Egyptu skrz kulisy a velice povedený soundtrack. Až mě chvíli mrzí, že si to nemůžu užít na velkém plátně. Epizoda nám poodhaluje skromně kus příběhu a nabídne nám taky větší akci, na kterou je krása skrz choreo pohledět. Hlavní tahouni Iscaac a Hawke jsou geniální a sledovat jejich protipólné postavy je víc, než boží. Výborná epizoda. ()

hrumsrt

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První půle seriálu je za námi a až teprve teď to začíná působit, jakože by se mi to mohlo i líbit. A po dvou dílech, kde mi to nesedělo, hlásím spokojenost. Příběhově to válí neskutečný obrátky a až příjemně jsem překvapený jak oproti klasickému MCU to má velkou snahu odvykládat komplexní příběh, kdy pořád věřím, že mají ještě pár příběhových klíček v rukávu. Celá epizodní archa se odehrává v Egyptě, což zase krásně pomáhá příběhu a s zdejší atmosférou se daří více nasát tu mystickou schránku. Přestože úvod, kdy Steven vyřídí hrstku zlodějíčků ještě není úplně ono, tak choreografie je tam epesní s krásný příslib celé epizodě. Druhá znamenitá situace je s bohy, kde se nám dává patřičný background postavě Konsua, o němž zatím víme žalu málo. No a pak samozřejmě konfrontace na závěr, kdy se poprvé pracuje naplno s naším novým hrdinou, krásně vidíme kostým schopnosti, zkrátka standard na který jsme u MCU hrdiny zvyklí. Nepříjemný střih je minulostí, nepůsobí to chaoticky a konečně mě to celé bavilo! ()

kenkaku

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tentokrát se věnujeme schíze varianta “B” a hned to vypadá mnohem lépe. “B” se totiž normálně baví se “zobákem” a děj nemá hluchá místa a zmatené náhodné scény. Vidíme v praxi jak funguje zmiňované “avatarství” a karty jsou na stole (na tajemno se už nehraje). O to víc za to iritují infantilní vstupy verze “A”. Na víc než průměr, ale hodnocení vylézt nemůže (jako opravdu tlupa Bohů nevidí co “ten-co-si-vycpává-boty-skleničkama” dělá? A hlavně… jak to, že on si může vykecávat s Bohy jen tak bez “avatarování” jiným Bohem?). Prostě koncept jako celek, je až moc debilní na nadprůměr. ()

tomik99

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Přesun do Káhiry se mi moc nelíbil. A vlastně si říkám, o čem to celé je. Honí se tady za zlatým míčkem a celkově to moc nedává smysl a hlavně to ve mně neprobuzuje nějaký zájem o to sledovat seriál nadále a s větším potěšením. I ty efekty jsou nějaké slabší, nevím, zda je to rozpočtem, nebo odlišným týmem. Ale něco je na seriálu hrozně podivné. ()

Sany33

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Príbeh: Markova spoveď o jeho minulosti a upísanie sa bohu Mesiaca. Nutnosť ochrániť priateľov a zabrániť bývalému avatarovi svojho pána aby zničil svet. Prevedenie: Schyľuje sa k vojne bohov ale tí najväčší z najväčších na to dlabú a nechajú  Herrowa aby naplnil svoj plán lebo však ešte nič zlé neurobil treba počkať kým sa tak stane. Marka a Steven sa neustále hašteria ako malé deti a do toho prichádza pomätená láska kedy Leyla sympatizuje so Stevenom a nie s jej bývalým Markom, ktorý je vlastne jedna a tá istá osoba. Ak nechápete tomuto komentáru skúste si to pustiť a uvidíte! 65% ()

• Scéna, ve které taxikář (Larz Nan) křičí na na Steva (Oscar Isaac): „My money! Where's my money,“ je odkaz na meme: „I Know You're Here, Dracula, You Big Fucking Nerd. Where's my goddamn money?“ Ten pochází z komiksu „Solo Avengers #3“ z únoru 1988. (Kubaaa97)
  • Scéna, ve které přichází Arthur (Ethan Hawke) k Amemaitině hrobce, připomíná biblický příběh Mojžíše, který také provází svůj lid egyptskou pouští. Jako detailu si můžeme všimnout toho, že Arthur jako jediný nosí červený oděv. Mojžíš na cestě do Zaslíbené země je právě často vyobrazován v červeném rouchu. (Kubaaa97)
  • Epizoda je věnována na památku herce Gasparda Ulliela, který ztvárnil postavu Antona Mogarda, a jenž na začátku roku 2022 tragicky zemřel po nehodě při lyžování. (NiWi)