Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Najmout si vraha sám na sebe, to může být někdy jediný způsob, jak zachránit rodinu před chudobou. Bratislava, 30. léta 20. století. Majitel luxusního krejčovského salonu Alfréd Blum (Vlado Müller) si odjakživa zakládal na nóbl klientele, díky které se vyšvihl mezi společenskou smetánku. Jenže doba se mění, ve světě zavládla hospodářská krize a Blum zjistí, že ve skutečnosti má jen dluhy. O majetek uložený v akciích úplně přišel a klienti si luxusní zboží musejí odepřít. Jedinou nadějí, jak zachránit rodinu před chudobou, je Blumova životní pojistka na 300 000 korun. Proto se podnikatel obrátí na svého dávného známého, nezaměstnaného krejčího Jána Kepeše (Milan Kiš) s neobvyklou nabídkou. Dá mu pět tisíc korun a domluví mu práci ve vídeňském salonu. Podmínkou je, že Kepeš Bluma zabije… (Česká televize)

(více)

Recenze (27)

mchnk 

všechny recenze uživatele

Celkový komorní nádech filmu (i přes dané téma) jakoby se přenesl i na tvůrce. Zajisté, jinak bychom se onoho nádechu nedočkali. Komorní Hollý, Liška i Vlado s Kišem. V této atmosféře se zde nastiňuje existenční rozhodnutí charismatického živnostníka, který svou živnost provozuje zrovna v dobách...no, vlastně v dobách, jejíž tržní praktiky a "morálka" přetrvaly dodnes. Rozhodnutí skutečně životní. Na dobu vzniku rozhodně nadprůměrný snímek s elitními tvůrci. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Séria menej známych filmov M. Hollého, ktorá momentálne beží na stv ma potešila. Rovnako tak som sa tešil na skvelé obsadenie na čele s V. Mullerom nemenej dobrým a trochu nedoceneným Milanom Kišom. Škoda, že film moje očakávania naplnil iba čiastočne a nedokázal naplniť celkovo sľubný príbeh. Napriek miernemu sklamaniu som rád, že som film videl. M. Hollého považujem za kvalitného režiséra a rád si pozriem všetky jeho filmy, ku ktorým sa dostanem, bez ohľadu na to, či ma sklamú, alebo nie. 60%. ()

Reklama

Radko 

všechny recenze uživatele

Smutný príbeh z čias hospodárskej krízy. Snaha o udržanie rodinnej pospolitosti a krajčírskej stavovskej cti začína aj končí pri drobnom krajčírskom poskokovi, nýmandovi, synovi slúžky (životná úloha inak epizódneho herca Milana Kišša). Ten má za prísľub dobre plateného miesta obstarať smrť šitú namieru(v zhode s názvom filmu), tak aby bola vyplatená životná poistka, z ktorej sa dajú vyplatiť dlžoby a zachrániť podnik pred krachom. Psychologické vykreslenie charakterov postáv a pohnútok ich jednania je presné, len trochu skalené evidentnou kritikou buržoáznych prežitkov (cirkvi, nemilosrdných bankárov) presne v duchu socrealizmu. ()

Ej Hlemýžď 

všechny recenze uživatele

"Prineste párek a pivo a potom zavolajte žandárov". Touto zásadní větou v podání Milana Kiše se začíná (ale nejen začíná!) v nádražní restauraci brzy nad ránem odvíjet příběh jednoho a vlastně pak i dvou krejčích, nešťastníků, životních ztroskotanců. Poněkud chmurný film o beznaději jistého druhu s osudovým způsobem pokusu o její řešení. ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Existenciální sociální drama bylo obsazeno nad míru dobře, Liška napsal svůj průměr, takže bylo doplněno o výbornou hudbu. Ale nějak nefungovalo. Chybou může být to, že od samého začátku je jasné, jak bývalý majitel salonu dopadne. Nepodařilo se mi sympatizovat s postavou Vlado Müllera, nezískala si můj respekt, ani zájem, nebyla jsem s ní ani takový kamarád jako bankéř v podání nepředabovaného Holého. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (1)

  • Film bol natáčaný v Prahe, Bratislave a Modre. (dyfur)

Reklama

Reklama