Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Laskavý a slušný profesor Artur Čejka se má oženit se svou snoubenkou Helenou Frýdlovou. V předvečer svatby narazí na břehu řeky na nešťastnou herečku Káťu Holanovou, která už dlouho marně shání angažmá a ze zoufalství si chce sáhnout na život. Čejka jí v sebevraždě zabrání a pomůže jí. Znovu dívku potká ve vlaku, když se společně s Helenou vydává na svatební cestu. Káťa cestuje načerno a z obav před průvodčím čerstvému novomanželovi opět zkomplikuje život. A nakonec ho přemluví, aby jí ještě jednou pomohl a koupil pro ni jízdenku... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (15)

Marthos 

všechny recenze uživatele

Čas plný nejistot a obav, způsobených vyhrocenou politickou situací na podzim osmatřicátého roku, sebou nesl i touhu ocitnout se alespoň na chvíli mimo realitu. Toto přání bylo pro režiséra Slavínského rozkazem, který rád a bez větších obtíží splnil. Veselý příběh o manželských nedorozuměních divákům skutečně poskytl únikový film, v němž na druhou stranu nechyběl ani optimistický tón a střízlivý situační humor. Sázkou na jistotu bylo herecké obsazení, v němž se překvapivě objevilo také jméno Adiny Mandlové, která v roli, na hony vzdálené sarkastickým mondénním slečinkám z lepších rodin, poukázala na bohatý charakterový rejstřík svého výjimečného talentu. Vcelku sympatický snímek kazí snad jen přemíra naivní dobrosrdečnosti, typická pro Slavínského filmovou tvorbu. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Co je tohle? Dámský klobouček... Což o to, pohodový film to je, ale Adina byla ještě o jeden film pozadu, než pod vedením Slavínského dokázala vytvořit přirozenější role. Kouzelné, jak i dvojice Evy Gerové a Františka Krištofa Veselého hravě přehrála tuto téměř žebrající "první dámu" českého filmu ;) Naštěstí je tu také ještě horší, než-li Mandlová, Marie Ptáková a neutrální ideál Stanislav Strnad, takže to lze kompromisem, stejně jako pařížský střih, plně přijmout. ()

Reklama

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Měla by to být situační komedie. Asi. Musím uznat, že si cením Slavínského, že dokázal z tohoto nic-scénáře vytřískat v podstatě průměrný film. Několikrát se člověk zasměje, jinak ale sleduje bezzubé dialogy. Ke konci snímek ztrácí tempo úplně. Tvůrci zřejmě měli námět, ale naprosto nevěděli jak ho rozvinout a zejména "dovinout"...V neděli odpoledne bych to vydržel, v úterý večer u toho usnul...dokokoukal ve středu. 50% ()

Vesecký 

všechny recenze uživatele

Jedna z těch lepších a kvalitnějších veseloher Vladimíra Slavínského, na niž se vydržela dívat i moje dcera a s chutí jsme se zasmáli tentokrát skutečně výjimečnému humoru Františka Krištofa-Veselého, také Adina Mandlová byla lepší než v rolích dcerušek bohatých papínků, Eva Gerová byla okouzlující a škoda, že jí film nedal více příležitostí. Oproti tomu Strnad v roli mistra šermu byl toporný. Překvapila komická role J. W. Speergera, moc takových a na takové ploše jich neměl, trochu se mi zdálo, jestli tato role nebyla šita na míru Josefu Rovenskému (viz Funebrák), jemuž by sedla dokonale. Tento film však dokázal, že Speerger dokázal zahrát prakticky cokoliv a vždy dobře. Samotný scénář měl skutečně blízko ke crazy, zápletka byla milá a neotřelá, tak proč nedat ty čtyři hvězdičky. ()

lucascus 

všechny recenze uživatele

Tři jsou moc, dvě málo, ale budiž. Adina zde silně přehrává a v roce 1938 ještě nepůsobí tak suverénně a sebevědomě jako o rok později (rok 1939 bych označil jako nejsilnější rok její kariéry vůbec). Co mě však mile překvapilo, byl herecký výkon Evy Gerové, která zde působila přirozeně, hezky se na ni dívalo a v lecčems zde předčila právě divu Mandlovou (myslím tedy v tomto filmu, jinak nelze srovnávat). Jinak poměrně solidní výkon podal i František Krištof-Veselý, což ještě více vyniklo v kontrastu s katastrofálním projevem Stanislava Strnada (opravdu špatný herec, srovnatelný s amatérským herectvím). No co dodat, co čekat od průměrného filmu té doby, neurazí, nepotěší... ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama