• dr.fish
  ***

  Měla by to být situační komedie. Asi. Musím uznat, že si cením Slavínského, že dokázal z tohoto nic-scénáře vytřískat v podstatě průměrný film. Několikrát se člověk zasměje, jinak ale sleduje bezzubé dialogy. Ke konci snímek ztrácí tempo úplně. Tvůrci zřejmě měli námět, ale naprosto nevěděli jak ho rozvinout a zejména "dovinout"...V neděli odpoledne bych to vydržel, v úterý večer u toho usnul...dokokoukal ve středu. 50%(20.4.2011)

 • Marthos
  ****

  Čas plný nejistot a obav, způsobených vyhrocenou politickou situací na podzim osmatřicátého roku, sebou nesl i touhu ocitnout se alespoň na chvíli mimo realitu. Toto přání bylo pro režiséra Slavínského rozkazem, který rád a bez větších obtíží splnil. Veselý příběh o manželských nedorozuměních divákům skutečně poskytl únikový film, v němž na druhou stranu nechyběl ani optimistický tón a střízlivý situační humor. Sázkou na jistotu bylo herecké obsazení, kdy se vedle Evy Gerové a Františka Krištofa-Veselého překvapivě objevilo také jméno Adiny Mandlové, která v roli, na hony vzdálené sarkastickým mondénním slečnám z lepších rodin, poukázala na bohatý charakterový rejstřík svého výjimečného talentu. Vcelku sympatický snímek kazí snad jen přemíra naivní dobrosrdečnosti, typická pro Slavínského filmovou tvorbu.(3.10.2008)

 • vox_populi
  **

  film, ktorý drží na hladine len brilantný herecký výkon a šarm Františka Krištofa Veselého, ktorému sekunduje krásna Adina Mandlová a čiatočne i Eva Gerová...ostatok je herecký suterén na čele s trápnym a otravným strýkom...inak výborný Vladimír Slavínský mal čo robiť, aby sa to vôbec dalo pozerať...(20.7.2019)

 • lucascus
  ***

  Tři jsou moc, dvě málo, ale budiž. Adina zde silně přehrává a v roce 1938 ještě nepůsobí tak suverénně a sebevědomě jako o rok později (rok 1939 bych označil jako nejsilnější rok její kariéry vůbec). Co mě však mile překvapilo, byl herecký výkon Evy Gerové, která zde působila přirozeně, hezky se na ni dívalo a v lecčems zde předčila právě divu Mandlovou (myslím tedy v tomto filmu, jinak nelze srovnávat). Jinak poměrně solidní výkon podal i František Krištof-Veselý, což ještě více vyniklo v kontrastu s katastrofálním projevem Stanislava Strnada (opravdu špatný herec, srovnatelný s amatérským herectvím). No co dodat, co čekat od průměrného filmu té doby, neurazí, nepotěší...(29.8.2013)

 • NinadeL
  ***

  Co je tohle? Dámský klobouček... Což o to, pohodový film to je, ale Adina byla ještě o jeden film pozadu, než pod vedením Slavínského dokázala vytvořit přirozenější role. Kouzelné, jak i dvojice Evy Gerové a Františka Krištofa Veselého hravě přehrála tuto téměř žebrající "první dámu" českého filmu ;) Naštěstí je tu také ještě horší, než-li Mandlová, Marie Ptáková a neutrální ideál Stanislav Strnad, takže to lze kompromisem, stejně jako pařížský střih, plně přijmout.(22.2.2009)