lele

Musím říct, že všeobecně oblíbená scéna s telefonem (Vydž, Prťka, vydrž) mi vždy lezla na nervy a připadala mi trapná, dodnes nesnáším, když tuhle hlášku někdo používá. Ale jinak velmi zábavný film a jako raně náctiletá jsem žrala Radka :) ()

Jarosh66

Jedna z mých nejoblíbenějších českých komedií, která má i na podesáté co nabídnout. Lyžáky byly stejně nejlepší :-) "Co máte v tom batohu ? - Mlíko, pane profesore... já vám dám mlíko..." ()

Paulia

Starší české filmy prostě můžu. Tenhle mě vždycky pobaví (vydrž Prťka, vydrž :D) a navíc mi hodně připomíná základní školu a náš lyžarský kurz. Zkrátka taková příjemná nedělní oddychovka. ()

danio

Musím souhlasit s tím, že nevím, kam se hrabou všichni dnešní Snowboarďáci a jim podobní... Tenhle film je milý a ty "držkopády" při sjezdu jsou prostě nezapomenutelné. ()

VLAN

Povedený, revoluční snímek Karla Smyczeka v kterém byla použita nejrevolučnější hláška té doby co byla k vidění na plátně. ()

Flabadob

Dal bych víc než 5* .. ale nejde to. Asi nejlepší český film.. Nejlepší hláška: Karda: Notak co je? Rozumíte česky? Lyžař: Was ich verstehe nicht. Karda: Ale tak vy.. ()

pavont

Snad ziaden film vo mne nevyvola tolko nostalgicky prijemnych pocitov ako tato komedia. A hoci sa nejedna o nejake veldielo, postavy a moznost stotoznit sa s nimi v nasom socialistickom dospievani umoznuje si ho pozriet hocikedy. ()

Lucius.15

Česká komedie, ve které se skupinka studentů za doprovodu učitelů vydá na lyžařský kurz na horskou chatu. Film hezky popisuje chování studentů a jejich problémy, které líčí spíše s nadsázkou. Myslím, že více k tomuto filmu není snad potřeba ani dodat. Minimálně jednou ho viděl asi každý. Dočkal se i po 20ti letech svého pokračování, které už na mě ovšem tolik nezapůsobilo. ()

DVCAM

Nikdy jsem tomu úplně nepropadl, ale taky jsem nebyl na ližáku, takže to asi bude tím. Jinak je to poměrně dobrý film. ()

Mr.Hackels

Díky několika skvělým scénám a hláškám už se to stalo kultovní komedií. K maximálnímu hodnocení mi ale trochu chybí. Suchánek ani nemusí moc mluvit a stejně jako v jeho dospělosti se směju jen ho vidim. Asi nebylo nutno moc vymýšlení, protože tohle všechno se na těch školních lyžákách opravdu dělo. ()

camomilla

Kultovni (chtela jsem se tomu slovu vyhnout a nakonec s nim zacinam) horko-sladky film, ktery ma v sobe urcite neco, co kazdy z nas zazil. ()

Naby

Na to že duchoslav tvrdí, že to neměla být komedie, tak je to opravdu super sranda a chvilkama i trochu tý vážnoty nezaškodí. Čistá 4* ()

D||X

Je neuvěřitelné, že se mi dokázal tento film velkou spoustu let vyhýbat ikdyž jeho reprízu zvládla televize minimálně jednou ročně. Před pár dny jsem se tedy pohodlně usadil a ten mnou tolik opomíjený film shlédl. Myslím, že vše důležité již bylo vyřčeno v komentářích nade mnou. Snímek nenadchne, neurazí, pobaví a připomene humor a situace, které většina z nás zvládla v pubertě zažít. Rozhodně se jej nebudu bát shlédnout příští rok znovu. 4* ()

Reyak

Možná je toho opakování na TV Nova až moc. Ale jinak je to skvělý film se spoustou nezapomenutelných hlášek, aneb jak to chodí na školních výletech. :) ()

DarkAvenger

Geniální film, hláška střídá hlášku a já se od začátku do konce královsky bavil. Přesto, že je tento film starý už skoro 30 let, tak může strčit většinu teenagerovských komedií hravě do kapsy a to hlavně z důvodu, že film je až neskutečně reálný, pravdivý a zároveň opravdu zábavný. Hlášky jako ,,Co je vole'' nebo ,,Viki ty máš ale péro'' se staly kultovními. ()