lykan9

Já nejsem zrovna fanoušek Sněženek a machrů, i když hlášky z tohoto filmu mě doprovázejí již od dětství. Určitou kvalitu ale film má a mými osobními pocity nechci nijak tuto kvalitu snižovat. Tři hvězdy jsou taky dobrý. ()

Pražák

"Vydrž Brťka vydrrrž!" Pro mne osobně tenhle film nemá v rámci žánru studentských komedií konkurenci. Myslím, že i velká popularita tohoto snímku je daná naší generací 80. tých let, které se to dotklo asi nejvíce. Husákovi děti se nám říká? :-) Přesto zde není žádných -ismů a komedie je to nadčasová. Rád si ji vždy pustím. Hlavně v zimě, když napadá sníh a nemůžu vytáhnout paty z šedé Prahy. ()

svobik

Místy vážně geniální, ale nemůžu se zbavit pocitu, že jsem viděl jen půlku filmu. Věty našich rodičů typu: "Jo, to já když jsem byl mladej, to jsem se choval úplně jinak", tady dostávají pořádně na frak a já se začínám pořádně bát toho sequelu (i když je jeho trailer sebelepší). ()

MI-380

Přesné snad pro každého, kdo byl kdy se školou na horách - zažil jsem třikrát a pokaždé se to nějak blížilo tomuhle filmu, včetně (a možná hlavně) emocionálně silných a tedy nezapomenutelných eroticko - alkoholových zážitků na celý život. 100%. ()

Zagi20

Dokonalé hlášky, příběh jako ze života a parádní obsazení (Suchánek válí) dává vzniknou nezapomenutelné české filmové klasice. ()

Ravi

Klasika českého humoru, kterou by měl vidět každý. Asi fráze, ale na místě, tomu věřte ... 80% = 4/5 ()

Autogram

Alkohol na lyžiarskom výcviku na strednej tiekol prúdom vždy a dnes to asi nebude iné. Skoro všetky postavy sú sympatické, najviac asi učiteľka Hanka, ktorej oslovovanie deťmi súdružka, znie dnes už skoro smiešne, ale vtedy to tak samozrejme bolo a tak je to aj vo filme. Otrava alkoholom dopadne šťastne a rovnako aj astronomický dlh 550 Kčs je vyrovnaný, takže záver je optimistický až na nejaké zlomené srdce. ()

Kurikmoon

No asi som nezažil časy lyžiarskych výcvikov. Príjemný oddych, ale asi by som si to už druhýkrát nepozrel. Jedine ak, kvôli Marike, vrámci podoby s jednou reálnou známou ... ()

P1tr

"Vydrž, Prťka, vydrž!" Zábavná česká horská komedie, která ve svém oboru kraluje. Jen se ani neodvažuji představit si, co se vyklube z dvojky. ()

ssfan

Kultovní komedie, která dobře pobaví. Její pokračování dopadlo bídně, ale toto je jasně na 4 hvězdy. Pro mě 85%. ()

jenik71

Bez všech pochybností jedna z nejlepších komedií o mladých a pro mladé. Plno výborných hlášek, výborně zahrané (včetně notorika kotelníka) a zrežírované. Karel Smyczek to s mladýma skutečně umí. Kdo někdy se školou absolvoval lyžařský výcvik, určitě chápe o co tu jde. ()

Jello Biafra

"Vydrž Prťka vydrž" Komediálna klasika pre každého kto prežil školský lyžiarsky kurz a s ním spojené aj prvé útrapy v láske a rozpory svojich názorov s názormi dospelých. To je aj hlavnou témou tohto filmu. Je zaujímavé sledovať ako sa mladí ľudia snažia bojovať proti prísnemu profesorovi, ktorý ich nechce nechať, aby sa bavili po svojom. Ked sa aj cez zákaz k jednej "kalbe" odhodlajú, bude to mať pre jedného z nich fatálne následky. Film samotný disponuje pevným režijným uchopením Karla Smyczka, dobrými hercami (jednoznačne vedie Suchánek) a nápaditým scenárom. Nemám viac čo by som dodal, snad len že: "cibule je zdravá". ()

Specs

Hlášky: profesor Karda: - "Tak čí je ta flaška? Dozvím se to?" Viki Cabadaj: - "Já to nechápu, pane profesore. To mi musela dát do batohu asi máma, nebo sestra, to ona vždycky, na přilepšenou." & Radek Převrátil: - "Já bych měl první individuální žádost. Kdy si budeme moct postavit toho sněhuláka?" profesor Karda: - "Tak to je teda materiál." & Karel Mácha: - "Teda ty máš ale péro, Viki." Viki Cabadaj: - "To víš, kamaráde! & Radek Převrátil: - "Tak tenhle lyžák je ztracenej." Viki Cabadaj: - "Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko?" & Radek Převrátil: - "Já bych chtěl být vždycky sám sebou." profesorka Hanka: - "Ale? A že teď stojíš jako Cabadaj." & spolužačka: - "Karle, co to máš na sobě?" Viki Cabadaj: - "No co co? To jste ještě neviděli chlapa v pyžamu?" spolužačka: - "Chlapa jo, ale Máchu ne..." Karel Mácha: - "To je po dědovi, přece se to nevyhodí..." & Radek Převrátil: - "Pan Prtko?" instruktor Vláďa Brťka: - "Ne Prtko. Brťka!" Radek Převrátil: - "Prťka. Pane Prťka, vydržte u aparátu, moment, přepojím, ano. Vydrž, Prťka, vydrž!" & instruktor Vláďa: - "Stopa Viki, stopa!" Viki Cabadaj: - "Leda hovno!" & instruktor Vláďa: - "Karle, vstaň s tý země, nastydneš!" Karel Mácha: - "Polib mi prdel..." ()

solskjaer

I přes některé nepřehlédnutelné chyby jako je například nesmírná drzost a těžko uvěřitelná oprsklost studentů na své učitele, kteří byli v dané době téměř "bohy" a přes docela špatně vymyšlený konec mě film velice bavil a vždy bavit bude, neboť co se povedlo Smyczekovi téměř dokonale je vytvořit skoro identickou atmosféru dané doby a to já velmi oceňuji. Jo a na závěr hláška, která mě odrovná kdykoliv ji slyším : " Jéééé já si zapoměla bezinfekčnost". ()

BMAJTZ

Opravdu jedna z nejlepsich ceskych komedii. Hlasky z tohohle filmu slisim skoro porad kolem sebe a to je co rici na film z roku 1982. Ukazka vrcholneho stavu ceske filmariny kdo by rekl za za par leto od tohohle filmu uz to slo jenom zkopce az do ted. ()