Ateina

Blízké snad všem, co někdy absolvovali lyžák. A je jedno, jestli to bylo v 80. letech, nebo vlastně teprve nedávno. Nadčasovost. I když je to natočené už před třiceti lety, pořád trefné. První část jasná komedie, později spíš sladkohořké drama. Gympláci jsou tak hezky naivní, lehce přitroublí, ale uvěřitelní. A ty hlášky? Kterému současnému filmu se to v dnešní době povede. Dřepkins, "Tedy Viky, ty máš ale péro!" popřípadě vydrž Prťka, vydrž....to už zlidovělo. Jo a baví to i na druhé, třetí a dokonce asi i desáté shlédnutí. Takže super. ()

P33t33

Co dodat? Tenhle legendární československý film zná asi každý. Po více než čtvrtstoletí má stále co nabídnout jak mladým, tak starším. Kdo si při sledování Sněženek nepřipomněl své zážitky z výletů se střední? Co hláška, to klenot, jeden vtip střídá. Chmurný konec pak dodává filmu další rovinu. Toto všechno umocňuje výborné herecké obsazení. Kdybych nedal tady 5*, nedám je už asi nikdy. ()

Reiner

Viděl jsem to dvakrát a ani jednou mě to nenadchlo. Vlastně ani nebylo čím. Když pominu děj, tak herci mi prostě nebyli sympatičtí. Možná tehdejší dobou, možná pojetím. Takže pouze ze slušnosti - 1* :/ (8%) ()

ESNYR

Vlastně jsem to dnes ( 27.2.2015 ) viděl asi po třetí ( sem tam jsem viděl pár minut, ale celé jsem to viděl fakt asi jen třikrát ) Nevím co je na tom tak strašně kultovního a humorného, že je to tak moc nahoře v hodnocení. Mně to nebavilo ani před těmi x lety, kdy to bylo aktuální a vypovídalo to o době kterou to zobrazuje. Zažil jsem několik lyžařských výletů, ale nikdy ne takový jaký zobrazuje tento film. Humoru v tomto filmu je pramálo. Za moji osobu, bych udělil takové 2 hvězdy. ()

lobo87

Ďalšia česká klasika, tentokrát z tínedžerského prostredia lyžiarskeho výcviku. Síce nie je tak prepchatá kultovnými hláškami, ale už len scéna Suchánka s dedkovým pyžamom stojí za to... 70% ()

guma

Klasika která neurazí. A to je asi tak všechno pozitivní co lze k tomutu dílu napsat. Jestli někdo bere 82 minut ničeho jako zábavu, tak prosím. Ač se ožralej topič snažil seč mohl, u mne to nevytáhl na víc než 10% ()

Karlos8

Čeho se na nás dopustili druzí, s tím už se nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami. Víc než na tom, co děláte, vám záleží na tom, jak přitom vypadáte. Vyčítáte nám, že se příliš brzy podobáme dospělým a když se chováme jinak, tak nám to prostě zakážete. Vyčítáte nám, že neumíme za nic bojovat a když chceme dát Kardovi stížnost, tak jste proti. Říkáte nám, že bychom s pitím neuměli přestat, tak nám nedovolíte ani s ním začít. ()

sharka.68

v roce 1982 jsem byla v devítce..ale náš lyžák v prváku na střední, vypadal hodně podobně i braneckej výcvik ve tře´táku...takže se díky filmu vracím do vzpomínek, které jsou někde zasunuty a vynoří se ve chvíli sledování..Vydrž Prťka, vydrž!!! A profesor Karda, jakoby byl napsán podle našeho pana profesora... ()

Simako

Všechno už bylo napsáno, ale stějně...!!!! Tohle je snad jedna z nějlepších českých komedií, kterou jsem kdy viděl!! Skvělej námět, výrorná režie a taky hlavně skvělá hudba!!! Cabadaj, Mácha a spol., kdo by je neznal, jak dokonale převezli pana učitele "Brzobohatého". A tedy, Kájo zdar a Nováku pozor na "tuzemák"!! Za pět!! ()

Pisoarec

Tohle je jednoznačně nejlepší česká komedie o mladých lidech, která není určena pouze pro ně. V posledních letech se v teanegerovských komedie hojně vyskytuej sex a různé prasárničky, které sice můžou působit vtipně, nicméně na vtip ve Sněženkách a machrech to přesto nestačí. Ta takovým druhem ,,humoru" vůbec neinponuje a přesto se jí velice slušně daří diváka rozesmát. Z tohoto filmu se stala komedie, na kterou se vždycky rádi podíváte. Na Vikyho Cabadaje, na mladého Suchánka, na nezapomenutelné hlásky typu: ,, teda Viky ty máš ale péro" , nebo pozdrav učitele ,,Co je, volééé" I ve Sněženkách mají kluci rádi holky, ale přijde mi, že tak nějak normálnějším způsobem. Nebo že by se doba tak hodně změnila? Težko říct. Machrům tu jde taky jen o to jedno, stejně jako např. ve Snowboarďácích, ale nemusí se dopouštět takových trapností jako v Janákově filmu. Radek John scénář napsal vtipně a inteligentně, že se tu i něco děje a že se i zasmějete. Krom toho tu všichni ať už herci nebo i neherci hrajou VÝBORNĚ, zejména Viky Cabadaj, který se stal téměř kultovní postavou. Karel Smyczek se tedy nemusí bát, že by byl jeho film konečně po dlouhých dvaadvaceti letech překonán, leda by snad někdy sám natočil nějaký podobný film. ()