Aidina

Něco podobného zažil každý, kdo jel ve druháku na gymnáziu na povinný lyžařký výcvik. A že jsme si těch schovek po večerce před kantory ale užili:-)). Tak doufám, že pokojské už dneska vytírají i prach pod postelí. Tenkrát jsme to vyleštěli sami:-)) A vrcholem "neviditelného studenta" na pokoji s opačným pohlavím pak byla mluvící skříň (což není nic jiného, než že odpovídáte profesorovi aniž jste tázáni a dělí vás jen dveře od skříně). Tak to byl mastrštik, na který se nezapomíná. Pokaždé když dávají Sněženky, tak se dívám a užívám si zase ten studentský život. ()

Vojta-x

Docela hezký, spíše nadprůměrně koukatelný film. Ačkoliv se mi zprvu zdálo, že je o horách a dětech, později jsem zjistil, že je to o kolektivním chování lidí. Zde můžete hezky vidět jak se ta lidská pakáž zachová k problému. Užívat všichni, ale ať za to zaplatí někdo jiný. Setkávám se s tím i ve svém zaměstnání, že jeden z davu něco navrhne, ale vyřídit to musí jiný, pokud z toho plynou bonusy, hlásí se, ale jinak je neviditelný. V dnešní době moc lidí kope samo za sebe a ne za tým.... No nic jdu si dát další Plzeň a počkám na toho Ježíška :-) ()

zigy

Prťka, dřepkins a Vikyho péro. Co dodat? Svižná teenagerská komedie ze starých časů. Což je matoucí, protože časy se vlastně nezměnily. Mládí se pořád bouří proti autoritám, které mají někdy pravdu, a někdy zase ne..... a bouří se jak proti tomu špatnému, tak i třeba tomu dobrému. Ale obě strany to myslí dobře, což je ve filmu skvěle zahráno na straně učitelů díky duu Freimanová - Brzbohatý. Přesto myslím, že všichni vždycky fandili a fandit budou Cabadajovi a spol. ()

rigby

Teenagerská komedie z osmdesátých let, s pořádnou dávkou výchovného působení. Nicméně hlášky jsou už klasické a postavy za tu doby opravdu zlidověly. I když tolik bodů to má možná jenom z nostalgie, že podobně to na lyžáku vypadalo také. ()

Kalda69

Chtel jsem dat 4* ale kdyz to srovnam treba se snowbordakama tak musim dat plnej pocet, protoze tohle je proste klasika. ()

Teobea

Skvělé hlášky, skvělá myšlenka na konci, skvěle vybarvené charaktery dospívajících, zkrátka skvělý český film. ()

Salvator

Většina scén je natolik identických s realitou, že by film s nadsázkou mohl nést podtext - dokument o středoškolském lyžařském výcviku. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

PTuranyi

Autentická atmosféra lyžiarskych zájazdov. Archetypy triednych postáv od machrov, šašov až po triedne krásky a plná noša zľudovelých hlášok. ()

Vital

Svělá teeanegerská komedie své doby a řek bych,že dnešný filmy mají do této dost daleko,v těch dnešných se moc angažujou na sex,tady to nehraje moc velkou roli,a zasměju se u toho víc než dneska. ()

xoxoxoxo

je to sice dal, ale za to horsi cesta :) odbornik zasne, a laik se divy,to sme tedy moc nepostoupili,ŽE pane profesore :) je to nemoralni, leč nezbytne, a ked som to videl prvych 5 krat vzdy som pri suchankovom lyzovani plakal :) ()

Petkon

Lyžařský školní výcvik známe asi všichni z vlastní zkušenosti, což umožnilo tomuto snímku oslovit značnou část divácké obce a současně konfontovat děj s vlastními zážitky. Nutno říci, že tvůrcům se podařilo vystihnout atmosféru dokonale, s využitím téměř všech dostupných nepravostí vyskytujících se u tehdejší mládeže. Místy komedie, místy satira, místy až drama s téměř tragickým koncem. S odstupem času dávám zapravdu jediné zodpovědné osobě, a to profesoru Kardovi. Selhání a obětování se jedince v zájmu většiny i zde selhává na celé čáře, proti němuž je i nakonec ten Karda krátký, neboť je nucen sloužit. Snímek tak na závěr vyznívá docela smutně až téměř pateticky. Alarmující je pro mě scéna nenadálého svévolného útěku onoho "viníka", přičemž výcvik běží dál jako by se nechumelilo. V tomto smyslu viděla zřejmě ne nadarmo tehdejší kritika jakousi symboliku úniku a osvobození se za každou cenu, já ji v tom vidím zcela zřetelně. Film, který i po letech od svého vzniku má co říci. Ne, čistá komedie v žádném případě. ()

badajajuak

Dnes již kultovní film s podobnou tématikou jako Snowboarďáci nebo Rafťáci, nicméně co do kvality jednoznačně na daleko vyšší úrovni. Jakoby už byly dnes všechny dobré myšlenky vyčerpány. A jelikož se jmenuju stejně jako jeden hlavní hrdina, od jisté doby mi většina lidí neřekne jinak než „Cabadaji“. ()

mikul

Tak tento film řadím mezi ty, na které se můžu dívat furt dokola a stejně mě furt baví. Takovému filmu se jen tak něco nevyrovná, co se týká tohoto žánru a hodně se bojím, že sněženky po 25 letech tento film tak trošku zkazí, protože lepší než první díl už to stejně nebude....... U nás na škole hlášky jako.....cibule je zdravá, nebo já mám košilku po babičce stále frčí, jak kdyby měl ten film premiéru někdy před týdnem. Dnešní filmy podobného žánru jako jsou např. snowboarďáci se můžou jít zahrabat, tam už je to spíš o reklamách, o sponzorech........(nova:-).......a o namachřených hercích, kteří se snaží, vlastně ani nevím o co.....A co se týká těch sněženek, taky bych chtěl v těch dobách chvilku žít a prožít si něco podobného:-) Kvalitní film, hlášky, herci, prostě všechno, jak má být. ()

Trescha

No co dodat?? Snad je vzkázat panu režisérovi Janákovi: "Přijď až to opravdu budeš umět" Jasných pět...třetí cenová slečinko;.) ()