montel

Druhý ročník pražského gymnázia právě odjíždí na povinný lyžařský kurz. Účastníky zájezdu je také povedá trojice Cabadaj,Převrátil,Mácha (Jan Antoní Duchoslav, Václav Kopta, Michal Suchánek), která hned od začátku touží po jediném. Pořádně si užít hlavně večery a sbalit profesorovu dcera Mariku (Eva Jeníčková), kterou chce ovšem také sbalit mladý lyžařský instruktor...Nezapomenutelná klasika 80.let se slušnou porcí kvalitních hlášek a mladých herců. Kdo se nechce nudit s o 25 let novějším pokračováním, jistě rád sáhne k této klasice. 75% ()

Petr325

Naprosto úžasná komedie minulého století, na kterou se i dnešní mládež může s radostí podívat. Nezapomenutelné hlášky (vydrž prťka, vydrž!, je to sice dál, zato horší cesta, nebo scénka s mlíkem...), úžasný pan Brzobohatý a nádherné prostředí zasněžených hor mi nedávají jinou možnost, než plný počet. 100%. ()

iveta234

Bohužel i takováhle je realita, i když by neměla...Celkem slušně herecky obsazený film, dobře se na něj kouká:-), ale příklad vy mladí si z něho neberte...chudáci učitelé... ()

2sistem

Super česká komedie o studentech na lyžáku. Na to se dá koukat pořád, mám taky podobné vzpomínky na svůj lyžák. ()

ricky4

I v Česku lze natočit příjemná komedie, která svým scénářem nenutí ke smíchu na každém kroku. Stačí, že z něj vzejde pár opravdu nezapomenutelných hlášek, které se stanou oblíbenými pro veškeré věkové skupiny. Přijde mi zajímavé, že lidem, kterým v době uvedení filmu do kin bylo 20, je dnes 50, ale film mají rádi stejně jako kdysi. Takhle přesně to na lyžáku vypadalo, vypadá a pokud dnešní děti jednou úplně nezblbnou z technologií tak to tak bude vypadat i v budoucnosti... Příjemné výkony hlavních představitelů (Duchoslav, Kopta, Brzobohatý,...). 85% ()

babuška

Pro někoho paráda pro ty co neměli řádné vybavení potupa. Parta pražáků jede na lyžák, kde se opije a pod.Pro mně osobně je to slátanina. Jen ze slušnosti k režisérovi dvě. ()

Niki23

Nezáleží na tom, kdy ten film vidíte. Jestli je to v roce 2015, nebo před 20ti lety. Je-li vám 15, nebo 50... Ten film je jednoduše nadčasový, vtipný a prostě super. S přibývajícím věkem vás sice nahlodá i ta dramatická, druhá polovina filmu, ale to jen napomáhá tomu, jaký ten film má „význam". Ještě si pamatuji, jak jsme na základce před lyžákem „hláškovali" ve třídě. Vydrž prďka, vydrž. A Viki ty máš ale péro... Nemluvě o tom, že scéna s Brťkou a Marikou, byla první „erotická" scéna na kterou mě rodiče nechali koukat... Tahle komedie ovlivňuje všechny, co kdy jeli, nebo pojedou na lyžák. A tak tomu bude ještě dlouho. Dřepkins! ()

AdaProfa

Klasická česká komedie s počtem nezapomenutelných (dnes již zlidovělých) hlášek. Úhlavní trojice napalující svého lyžařského instruktora „Prťku“ je skvělá a patří podle mého k nejlepším a nejsympatičtějším uličníkům českého filmu. Kam se na tento film hrabou dnešní teenagerovské komedie. Nesahají mu ani po kolena. Opravdu vynikající film, který jsem viděl snad bezpočtukrát. Při jeho sledování se také vždy pousměji nad tím „lyžařským umem“ děvčat. A mladého Suchánka jsem po prvním zhlédnutí málem ani nepoznal. ()

Bleught

Absolvoval jsem dva podobné lyžařské kurzy, na SŠ i na VŠ v té době, a dovoluji si říci, že film je natočen podle skutečných událostí, a to ještě možná slušně.. Teda ty máš ale péro Viki... :-) ()

Hombre8

Kdybych film poprvé viděl v době, kdy jsem jezdil na lyžařské výcviky, určitě by to bylo za šest hvězdiček! Skvělé! ()

remotrumpet

Dnes obzvlášť aktuálne : "Mám jí... beinfekčnost." - "Teda ty máš péro Viky" - A s těma vitamínama to nepřehánejte." - "Tak si vlezte do mí" -  "Nač stahovat kalhoty když brod je ještě daleko." - "Jo v béčku, v béčku to je jiný kafe." - "Vydř, Prťka, vydř!" - "Ovšem tohle je extra materiál." - "Je to síce dál, ale za to horší cesta." - "Počkejte na mně, mně se stratilo péro, nemáte někdo náhradní?" - "Síce ne dobrovolně, ale dala." No hlavne DŘEPKINS! ()

Tongo

Já vím že jsou tady lidi co tomuhle filmu říkají nějak jako "film mého mládí " ale já mezi tyhle lidi nepatřím, spíš se na tenhle film dívám po více jak 40 letech takže tak .. Nějaké scénky mi přišly dost vtipné a užil jsem si je a zbytek filmu je spíš už jenom o tom že prostě studenti jsou na lyžáku, a taky mi to teda na komedii přišlo tak trochu pesimistický nebo prostě jenom poučný o tom jak to v životě prostě chodí . Takže nakonec moc nevím co jsi o filmu mám myslet proto dávám 3 hvězdy za dobré vtipy a humor ale za mě trochu pesimistický film ..... ()

jarhead

Jo, to byly časy, kdy Evička Jeníčku ještě nevypadala jako vyžilá prostitutka z E55. Kultovní záležitost, kam se na tohle hrabou Snouborďáci :-))) ()