Čtvrtý celovečerní film režiséra Chada Hartigana je milostným příběhem odehrávajícím se v blízké budoucnosti v Seattlu, který balancuje na pokraji katastrofy. Děj filmu, v němž hrají Olivia Cookeová, Jack O'Connell, Soko a Raul Castillo, začíná uprostřed celosvětové epidemie závažné nemoci podobné Alzheimerově chorobě, při níž lidé ztrácejí paměť. Novomanželé Jude Williams a Emma Ryersonová se také musejí potýkat s touto bezútěšnou realitou. Vše je prokládáno záběry z doby, kdy se ti dva seznámili a jejich vztah vzkvétal. Nyní však nemoc zahlcuje společnost, stírá hranici mezi minulostí a současností a je stále těžší poznat, co je skutečnost a co klam. (Cinemax)

Tosi

Chytrý scénář tohoto scifi románku, který zase tak moc scifi není, pokládá otázku, co se stane, když zmizí láska? A jak to bude vlastně vypadat? Závod s časem najít lék nechává film pomalu propadat do paniky, ale zároveň jej dostává na jeho nejvyšší úroveň. Charismatická ústřední dvojice byla do tohoto smutného filmu trefně vybrána a palec nahoru dávám taky za skvělou zasněnou hudbu. ()

LizianShaw

Myšlenka je zajímavá, asi nejvíc mě zaujalo, jak z poměrně romantického naladění v některých sekvencích může film přejít až do thrillerového napětí. Trochu mi zkazilo zážitek, že jsem se na film koukal ve vlaku, takže některé sekvence jsem neslyšel, i tak jsem si ale užíval výkony jak O'Connella, tak i Oliviy Cooke. A konec byl pěkný mindfuck, takže ve výsledku spokojenost. ()

sedm.1

Malá rybka ve mně svým obsahem, respektive zápletkou, evokovala vzpomínku na jiný film s podobnou tématikou, tedy záhadné globální epidemie, Perfect Sense, jenže to byla úplně jiná liga. Sice se též jednalo o malý, komorní snímek, též postavený především na postavách, dramatických dialozích a především emocích, jenže Olivia Cooke a Jack O´Connell ani zdaleka nejsou tak výrazní a přesvědčivý jako Eva Green a Ewan McGregor, dialogy v Little Fish nejsou ani zdaleka tak naléhavé a zajímavé jako v Dokonalém smyslu a především emoce nejsou v Malé rybce na rozdíl od britského filmu z roku 2011 ani zdaleka tak působivé a silné. Z toho tudíž vyplývá, že Malá rybka je tedy sice možná na první pohled zajímavá a nevšední podívaná, jenže prakticky ve většině ohledech selhala. Jak jsem totiž zmiňoval, herecky to není žádná výhra, kdy především Olivia Cooke je sakra nesympatické, až iritující děvče, zápletka pak nemá prakticky vůbec žádný spád, navíc disponuje hromadou vážně hluchých míst, fungujících dramatických okamžiků je tu naopak na podobný film minimum, a v neposlední řadě, též na rozdíl od Perfect Sense, nepřináší ani žádné poselství, či zamyšlení se nad celým tím obsahem. No a samozřejmě ty emoce, to je prostě zásadní problém, bez nich takovýto film nemůže prostě absolutně jakkoliv fungovat a v Malé rybce opravdu působí velice chladně a odtažitě. Takže zkrátka, nekoukatelná Little Fish tedy rozhodně není, a věřím, že někoho může i klidně oslovit, jelikož nějaké své kvality prostě má, ale na mě to nezapůsobilo ani zdaleka tak, jak mohlo, respektive mělo, takže já jsem se tím spíš prokousal, než abych si to v jakémkoliv ohledu užil. ()

Renfield

Nic globálního, jde především o malou rybku, o ty dva. Méně potom také o Samanthu a Bena, jejichž příběh tu má též svůj prostor, aby krom jiného ukázal další z možných konců. I když to působí jednoznačně, není snadné říct, který je horší... emočně, myšlenkově. Emma a Jude svůj kruh uzavřou nejlépe jak mohli, ten závěr je výborný, velmi silný, přesto se zbytečně netlačí na city, takto to prostě je, musí skončit. To mi přijde jako velký klad filmu, plyne si ve své převážně chladné atmosféře, aby ve flashbacích občas lehce ohřál, než se k nim zase vrátí v jeho mrazivé realitě. Poslední půlhodina je z tohoto pohledu samozřejmě nejsilnější, přesto se to emočně nepřehání, nedělá to hudba, nedělá to kamera, ani intenzita příběhu, která zůstává ve svém pomalejším tempu. Je tu stejná pláž a na ní stejné "rybky", až na ten jeden zásadní rozdíl, který vše ničí. Má to pěknou kameru, příjemně nenápadnou hudbu a především fajn hereckou dvojici, mezi kterou to opravdu funguje. Což je pro film podobného typu zásadní. 80% ()

gulista

Komentár obsahuje určité spoilery. Najlepšie je vedieť pred filmom čo najmenej... Veľmi príjemné prekvapenie, ktoré si získava diváka postupne, jednotlivými scénami hlavných protagonistov, kde sa príbeh primárne sústreďuje na hlavnú sympatickú dvojicu, čo je určite veľké plus filmu. Scény spoznávania a prvých stretnutí sú nechronologicky pretkané so súčasnou nazávideniahodnou situáciou, kde ľudia postupne strácajú detaily jednotlivých spomienok, neskôr celé dôležité okamihy, až si nakoniec nepamätajú vôbec nič z ich doterajšieho života. Stratíte ľudí okolo seba, svoju lásku a tým vlastne seba samého. K danému človeku už necítite vôbec nič, nakoľko vám to vymaže vašu históriu lásky, chvíle a momenty prežité spolu, to, čo tvorí jadro vzťahu, teda spomienky. Celé to vystihne jedna z viet, v ktorej Emma povie, že vzťahy akoby nešli dopredu, ale dozadu, čo v závere pripomenie aj nadväznosť na začiatok na podobne ladenom mieste prvých a zároveň posledných vzájomných okamihov spoločného života s Judeom. Nakoniec vám ostane len tá malá vytetovaná rybka na nohe. Láska je (ne)zabudnuteľná. Niečo podobné by snáď nechcel zažiť nikto. Ani z jednej strany. 75% ()

zahadum

Malý, nenápadný a až tichý film o následkoch celosvetovej pandémie neurologickej choroby( NIA ) ktorá ľuďom ničí pamäť. V podstate celý film sledujeme dvojicu dvoch zaľúbených ľudí Emmy a Judea, ktorí k sebe našli cestu a postupne ju tratia. Na pozadí sa rúca svet ako sme ho poznali a tieto okolnosti drvivou silou zasiahnu aj našu dvojicu. Všetko podstatné je v náznakoch a film má silu v tom, že nepotrebuje velikášsky tlačiť na to aby sme sa dozvedeli kde a prečo vznikla choroba alebo ako na to reaguje svet. Všetko čo potrebujeme vedieť sa dozvieme v tom ako NIA dopadne na našu dvojicu a vieme si predstaviť jej katastrofálne následky pre celý svet. Nečakajte tak nejaký sci-fi biják ale komorný snímok v ktorom je ukrytých viacej ako sa na prvý pohľad môže zdať. Minimalistický a silne depresívny film ktorý zasiahne každého kto má niekoho v srdci a v pamäti. ()

KosiR_ksr

Zajímavý námět, u kterého se velmi těžko věří, že nezrcadlí současnou covidovou situaci. Předloha sama je starší, natáčení ovšem bylo oznámeno v době, kdy byla v zárodku pandemie v Severní Americe, a tak se nejspíš ve filmu odráží. Film příliš nezabředl do hollywoodských stereotypů, což velmi potěší. ()

warrenur

Oliviu Cooke, toto jemne ziena, som si prvykrat ako mladucku vsimol uz v Bates Motel (seriál) (2013) V tomto pribehu hra nie dlho vydatu zenu pracujucu ako veterinarka, neustale vnimajuc siriacu sa "pandemiu zabudania" a zacian sledovat priznaky na blizkych vo svojom najblizsom okoli. Prakticky vsak az od 50tej minuty si zrejme prvykrat uvedomite drobny sci-fi prvok filmu, ked sa to zacne "zvrhavat" v samotnej spolocnosti a nedostupnosti liecby. Avsak len na okamih, lebo potom je to uz len pomala bolestna vojna s veternymi mlynmi. Vyborne bolo vsak zaverecne vyvrcholenie. Takmer stvorhviezdie. 65% ()

Rathalos

Filmy tohto typu mam rad a vacsinou si pri nich aj poplacem,ale bohuzial pri tomto moje emocie nejako spali a dovodom je asi to,ze sa jednalo o virus,ktory neexistuje,jednoducho len sci-fi zaner a druha vec boli herci,nemozem povedat,zeby ma presvedcili o tom,co hrali a ani nejaka chemia medzi nimi nebola,bolo to take umele,nudne,bez chuti a zapachu,takze pre mna len priemer...:-) ()

Rockerman

V podstatě jde o hodně smutný romantický film, který však pro současnou pandemickou dobu není moc vhodný. Sice se to celé dá brát ne jako sci-fi, ale prostě o tom, že se láska časem vytrácí. Je to hezky vykombinované, ale jak říkám, ta beznaděj je velmi podobná tomu, čím si dnes prochází celý svět. Původně jsem chtěl dát jen tři, ale uvědomil jsem si, že jsem to s těma dvěma nešťastníkama dost prožíval a tak jednu přihazuji. ()

tomik99

Film stylem naprosto se hodícího do pandemického světa. Je vidět, že tvůrci (a možná to nebyl úmysl) si z koronaviru vzali velké ponaučení, které dokázali přetočit ve svůj prospěch. Až nezvykle syrové, smutné a pravdivé. Mít vzpomínky je neskutečné bohatství každého člověka z nás. Jakmile o ně přijdeme, vše ostatní přestává dávat jakýkoliv smysl na tomto světě. Tenhle film skvěle ukazuje, čím si procházejí starší lidé, kteří si pamatují pouze vzpomínky z dávné minulosti, ale krátkodobá a střednědobá paměť natrvalo odešla. Velice smutný film, ale výborně zvládnutý a natočený. ()

Neuge

Kromě výkonů ústředních postav film těží především z námětu, který je někde mezi Věčným svitem neposkvrněné mysli a Mementem. Díky tomu se pak tvůrci vlastně už ani nemusí moc snažit, a stejně jim z toho vyjde dobrý film. 3,5* ()

papadoce

Záber na viečko, ruku, more, more, nohu, psiu srsť a konečne tvár človeka, vlasy, more. Ja týchto rádoby artových režisérov neznášam. Zoberú skvelý námet, neznámych ale slušných hercov, vystelú to nezáživnou hudbou a do toho nasápu mrte spomínaných zbytočných záberov a z filmu sa vám chce spať. Jedno treba ale uznať, straty pamätí boli pri jednotlivých prípadoch natočené úžasne, hrozne skľučujúco a smutne. Či už šlo o neznámeho vodiča autobusu alebo o kamaráta Bena, malo to vždy silnú smutnú emóciu. O ústrednej dvojici nevraviac, to je samozrejme najsilnejší moment filmu. V priebehu bijáku skáčeme v čase do miest, keď sa hlavní protagonisti spoznávajú a do miest, kde jeden z nich začína strácať pamäť. Film je v podstate chodiaci smútok, je veľmi dobrý, ale totálne ho kazí režisér hrajúci sa na umelca, debil jeden. Ublížil tomu. Neznášam ho. Dvakrát som kvôli nemu zaspal a pretáčal si to. Päťkový príbeh je jeho vinou natočený na tri hviezdy. Hartigan ma nasral tak, že mi dokonca úplne pokazil zážitok zo záverečnej scény, ktorá zrejme mala trafiť diváka presne do srdca. Trochu minula. Ale chcem vidieť Spomienky na lásku. To jednoznačne. Miňo nezabudni, Hartigan je debil. Je to jeho vina. ()

rigby

Na víc než průměr tento film nedosáhne. Někdo v tom možná může vidět hlubší poselství, ale to je hodně maskované pod nezáživným zpracováním. Snad jen ten konec nechává vyznít tragédii příběhu dvou lidí, ale jinak se divák v rozvolněném ději může trochu nudit. Zase tolik motivů tam nenajde. ()

Mangano

Zbytečně překombinované po všech směrech a jako celek naprosto nezvládnuté drama s nezajímavou romantikou a nudným ústředním párem. ()

Sopholojong

Olivia Cooke je jedno z najsympatickejsich hereckych zjaveni poslednej doby a rysuje sa z nej "awardova" herecka. Oproti nej ale na pol plynu iduci O'Connell s absenciou vacsej reziserskej, az "soderberghovskej" invencie, aku mal Contagion. Spomalenymi zabermi/vyznaniami/objatiami s prijemnou klavirnou/spevavou hudbou este hutnu dramu (tu reprezentuje jedine scena pichania injekcie) o stratach a nalezoch neurobite. Viac-menej nezavislovka so schopnym vizualom, ale chcel som viac nasledkov a pricin, nez rieseni a romantiky. ()