Temný druh

Dark Breed

Sci-Fi / Thriller / Akční / Horor

USA, 1996, 104 min

• choze

To střízlivění z někdejšího pubertálního nadšení z filmů Merhiho a Pepina je strašné. Po letech zasunete do videa film, který si pamatujete jako úžasnou béčkovou akční jízdu a pak jen s každou jeho další půl hodinou ubíráte další hvězdičku z původního hodnocení. Po ZUŘIVCI se mi totéž přihodilo i u dnes už prakticky nekoukatelného intersoňáckého TEMNÉHO DRUHU, který má z ostatních bad alien movies nejblíž k TAJEMNÉMU ZLU (zlí mimozemšťané okupují lidská těla a lidem s nimi přichází pomoci hodný mimozemšťan) a který vesele vykrádá VETŘELCE a PREDÁTORA. Nudný respektive žádný scénář, nudná akce (tady má někdo hodně rád bazuku), nudný film. Merhi-pepinovské filmy se Scaliou (ÚTOČNÁ SÍLA T) zkrátka nebrat.(31.3.2007)

• ScreamJay

Jedna z nejpodivnějších sci-fi co sem kdy viděl. Ne ani tak pro svůj příběh, ale pro svoje zpracování. Tolik rozporuplných momentů na jedněch 100 minutek, to se jen tak nevidí. Kamera v jednom okamžiku nabízí efektní záběry (viz třeba záběr na kola brzdícího přívěsu jež jde do smyku) a v druhém toporně při akční scéně hledá hlavního hrdinu. Beztak čím víc akce, tím víc kamera tápe. Efekty v pár momentech velmi slušné, v jiných zase spíše trapné. A co se samotných vetřelců týče, mám pocit, že si vzali víc jak 90% od tvůrců postavy Predátora. Jelikož sci-fi mají nabízet efektní konec, tvůrci Temného druhu asi zaspali a vše se snažili dohnat pár prutálními záběry. Jasně, že přeměna lidí v monstra byla slušně provedené, ale to světélkující něco na závěr, to si asi mohly odpustit. To má spíš člověk pocit, že zdrhnul jeden reaktor z Temelína, než vesmírná zrůda. Váhám mezi jednou hvězdičkou za snahu a dvěma za ani vlastně nevím za co. Alespoň jsem si kdykoliv mohl skáknout pro něco k jídlu, aniž bych se musel bát, že mi něco uteče.(30.6.2004)

• Terva

Celkem koukatelné béčko. Rozhodně to má dobrý námět.(24.8.2012)

PM Entertainment pre mňa v netradičnej, takmer hororovej produkcii. Nie som nadšený, nie som sklamaný, som spokojný. Ak si môžem užiť ich klasické prepálené auto naháňačky, dostatok pyrotechniky a nebrzdí ma pri tom ani debilný scenár, beriem. Je škoda, že chlapci ( Pepin - Merhi ) už nefungujú. Ale možno aj robia dobre, keďže každý v dnešnej dobe vsádza skôr na CGI, ako na starý dobrý, viditeľný old school.(30.12.2017)

• Rodriguez

Temný druh není vůbec špatný, naopak. Bohužel je ve snímku spousta hluchých míst, které celkový dojem rozbourávají. Ale i tak je to slušná zábava na jeden věčer s lahváčem v ruce. 40%(11.9.2014)

• Martin741

Richard Pepin je rezisersky pre mna na urovni Uwe Bolla, Winorskiho alebo Fred Olen Raya, fakt nepozeratelne, ani T2 tu nedal komentar co sa tyka trzieb, ale tipujem, ze to prepadlo . 0 %(13.11.2018)