poster

Tři od moře

 • bulharský

  Trimata ot moreto

 • bulharský

  Тримата от морето

Rodinný / Dobrodružný

Bulharsko / Československo, 1979, 68 min

 • Pitryx
  ***

  První filmový počin Evy Jeníčkové, asi bych klidně řekl, že mimo básnické série ten nejlepší a nejdelší. Myslím tedy v Čechách. Celkově jde o film pro mládež, tedy opět ztížené hodnocení. Nebudu to rozebírat, stejně je to stará věc, takže prostě jen napíši, že se na to dívat dá. Nesmyslů si všímat netřeba a tak se dobře zabavíte. Takový skoro cestopis, oživený třemi pionýry.(16.4.2016)

 • MickeyStuma
  ****

  K 30. výročí založení pionýrské organizace byl natočen tento, svým způsobem dobrodružný snímek, který má ukázat, že vzorný pionýr si poradí za každých okolností. Příběh se odehrává v Bulharsku, kde Českoslovenští pionýři byli na mezinárodním pionýrském táboře. Ona vzornost a zodpovědnost začne pokulhávat, když tři z nich při návratu domů vystoupí ze stojícího vlaku poblíž moře a půjdou se vykoupat. Jak jinak, vlak jim ujede. A tak začne cesta celým Bulharskem, kdy zcela bez peněz a jídla zažijí a uvidí věci, které by jim mohl nejeden závidět. Ano, jedná se zcela o naivní příběh, ale jako lehký cestopis není zase až tak špatný. Kouzelné Bulharské scenérie a pohledy z helikoptéry, kde se naši hrdinové také ocitnou, se už snad v žádném jiném filmu ani neobjevili. Pozoruhodné také je, jaké množství Bulharů zvládalo češtinu. Inu, socialistické představy. A jak to celé dopadlo? K neuvěření. Nakonec budou doma o několik minut dříve, než příjezd jejich vlaku. Prostě pionýři bez bázně a hany.(5.9.2014)

 • sardon
  *

  Nějak nechápu mnohé vysoké hodnocení tohoto díla, protože kromě snahy ukázat krásy téměř všech spřátelených socialistických zemí, byl tento film naprostou slátaninou plnou nelogického a nesmyslného jednání hlavních hrdinů. neomlouvá je ani jejich mládí, ani to, že jsou pionýři. A tak jediné co nakonec zklamalo mé očekávání bylo to, že to zdatní mládežníci nestihli vzít přes Moskvu a Petrohrad, kde mohli ukrást křižník Aurora a šťastně přes Černé moře, Gabčíkovo- Nagymároš a Slapskou přehradu doplout pod Vyšehrad. Pan Melíšek zřejmě nutně potřeboval prachy a scénář vyplodil za jedno odpoledne v kadibudce na bulharské pláži, nebo ve vlaku ROH cestou ze zasloužené rekreace.V tomto případě se měl držet svého hesla „Lepší je dobrý šot než blbý film.“(28.7.2018)

 • Enšpígl
  ***

  CS film je fakt borec. Tahá na světlo boží kdejakej zapomenutej kousek. Tenhle film je taky takovej zapadlej vlastenec. Není špatnej, ale nemůžu se ubránit, že tohle šlo udělat mnohem lépe, zábavněji, dobrodružněji a hlavně s menším počtem melounů. Nicméně jako totální létofil, nemůžu tenhle film odepsat. Slunce, moře, prázdniny a jedno velké letní dobrodružství navrch. Taky vám to zní tak strašně sexy ? Mě moc. Jen je škoda špatnýho obsazení hlavní klučičí role. Igor Chaun totiž dokazuje, že je prostě nepoužitelnej tragéd v každým věku a k pěkný holce plný elánu jakou tady byla Eva Jeníčková se prostě nehodí nějakej připosranej suchar, ale pořádnej rošťák, třeba "Pan kluk" Michal Dymek. Jóóó s ním by mělo tohle dobrodružství v socialistickým bloku určitě jinačí grády.(13.2.2010)

 • slunicko2
  *

  Pár pěkných žánrových obrázků a neuvěřitelný scénář. 1) 47letý zkušený scénárista Jiří Melíšek (např. Ať žijí duchové) musel být při psaní silně zhulený. Posuďte sami._____ 2) Spoiler. Tři vagóny čekají na lokomotivu ve Varně nikoli na nádraží, zato pár metrů od pláže. V domnění, že mají dost času, tři patnáctiletí pionýři (dva kluci a děvče) vagón opustí a celý zbytek filmu se ho snaží dohnat. Používají nejrůznější dopravní prostředky - nákladní i osobní auta, osly, loďky, dostanou se i na námořní loď!_____ 3) Spoiler. Helikoptéra, která převáží sochu nalezenou v moři, přepraví i pionýry do Sofie na mezinárodní letiště. Tam za jekotu sirény přijíždí policejní vůz, aby je převezl na československé velvyslanectví. Dostanou najíst a obálku s potřebnými doklady, letenkami (!) a trochou peněz. Poslat děcka dalším vlakem by zřejmě nebylo dostatečně efektní. Letenky ovšem nejsou do Prahy, jak by naivního diváka mohlo napadnout, ale bůhvíproč do Budapešti. Tam mají děti jednu (!) hodinu na to, aby se z letiště přemístily na nádraží._____ 4) Spoiler. Na budapešťském letišti, ponecháni sami sobě a maďarštině, se naši hrdinové snaží zjistit, z kterého nádraží (!) jim to za hodinu odjíždí. Zastavují cestující (!) v budově a akční děvče dokonce nastoupí s hromadou italských turistů (!) do nacpaného linkového (!) autobusu. Pak jsou záběry z mostu přes Dunaj, na němž dívka stále zjišťuje polohu nádraží. Chlapci jsou pořád na letišti. Celá eskapáda roztomile končí na nástupišti, kam se trojice dostane právě včas, aby stihla zamávat odjíždějícímu vlaku._____ 5) Spoiler. Pionýři poté, co prodají meloun (psal jsem už, že pořád s sebou nosí hromadu melounů?) jednomu Indovi za rupii (!) si nakonec stopnou odjíždějící československou loď, spíš jen větší člun, který je dopraví za hranice. Poté se nákladním vlakem dopraví do Prahy na hlavní nádraží, kam dojedou v okamžiku, kdy přijíždí i vlak s ostatními._____ 6) Pane Melíšku, máte můj hluboký obdiv. Tohle bych nevymyslel ani po deseti jointech.(11.1.2014)

 • - Snímek byl realizován k příležitosti 30. výročí založení Pionýrské organizace. (Xell)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace