Hlavní postavou příběhu je nenapravitelný smolař Standa (Jiří Macháček), se kterým si osud pěkně pohrává. Zrovna ho pustili z vězení a on věří, že karta jeho života se obrací. Bývalý šéf Zdeněk (Ivan Trojan) mu totiž něco dluží a Standa si konečně může splnit to, o čem snil. Jenže potká Ondřeje (Marek Taclík), a to je oproti Standovi ještě větší nešťastník a blázen. Jejich smůla se násobí, a to nemůže dopadnout dobře. Zdeněk má restauraci, manželku Sandru a dvě děti. Manželka je přísná, spolehlivá a ekologická. Děti jsou hodné, učí se a hrají si. Všechno se daří, než potká Standu a Ondřeje... (HBO Europe)

kokofek

Už jsem to před pár lety viděla a nehodnotila.Dnes už mám trochu jiný názor a často chuť na něco úchylného!!! ()

LencaN

"... za 10 minut." "Nemám hodinky." "Tak za 15." :D Nechápu, že tento film jsem viděla poprvé až teď, 17 let od premiéry. Možná jsem měla předsudky. Macháčka moc nemusím a myslela jsem, že to bude jen další artová pitomost o feťácích. Ale nebylo tomu tak. Macháček mi tu vůbec nevadí. Dobře mu sekunduje Marek Taclík, trouba do tandemu. Ivan Trojan jako záporák ujde, takový lehce vyšinutý a nakonci se ukáže, že vlastně takový slaboch. Jan Tříska překvapil, že i v takovém věku si ze sebe umí udělat legraci a nechá se překecat do role člena travesti show. Klára Pollertová-Trojanová zase byla neuvěřitelná megera, která svoje děti držela až moc zkrátka, takže se jí to nakonec vymstilo. Překvapivě poutavý děj. Pořád se tam něco dělo. ()

Syndrom

Dobra picovinka. Takhle mel vypadat Choking Hazard. Slabsi konec ukazuje, ze je uz nenapadlo jak to cely nejak ujednotit, takze je to takova jen chytra (ale nerekl bych ze prave pseudochytra) skladacka. Podle me vybornej nadbrak na kterej by byl Stepan Kopriva hrdej a hodne me prekvapuje, ze se na tom nepodilel. Neco jako Macourkovy filmy svym zpusobem a poplatny dobe. Jako jednorazova cerna komedie/fuckup zanrovka urcite zabava. ()

Birter

Zase se mi zdá, že mi unikla nějaká hlubší poenta nebo smysl sofistikované parodie. Ale jak se říká: co se zdá je sen, a možná je to spíš opravdu jen laciná komedie s klišé stereotypy a vyhrocenými charaktery, co působí jakoby jí napsali kucí ze 4. B o volný hodině. ()

Dawe2

Moje srdcovka. Je to ulítlé, ale je to bomba. Sranda, černý humor, herecké skvosty v čele s Trojanem. Dejvičtí herci a jejich humor prostě nemá chybu. Tohle není pro každého, pro mě top. ()

Xylobalsam

Dej zde skoro chybi, tvurci kladou mnohem vetsi duraz na dialogy a hlasky, ktere nekdy dosahuji naproste geniality. Nektere jsou samozrejme slabsi, ale tomu se nevyhne zadny snimek. Kdo ma rad, stejne jako ja, Machackovsko-Trojansky humor, odejde maximalne spokojen. ()

Gazzy

Některé výborné scénky nemůžou nechat zapomenout na křečovité pokusy o kultovní hlášky. Hlavně Ondřej - Taclík mi byl stále protivnější. Se Samotáři radši neporovnávam. ()

busa

Nevyhoda novych ceskych filmu je v tom, ze se na jejich premiery, diky jejich malemu mnozstvi, upina prehnana pozornost. Sledovani zakulisnich tahanic v prubehu jejich nataceni jim na objektivnim prijeti obce divacke take moc neprida. Vse se v Cechach odehrava na moc malem placku, chybi tu trosku odstup. Divak kracici do kina vi o filmu tolik nepodstatnych veci, ze to prirozene vysledny dojem chte nechte ovlivni. Ke mne se, diky emigraci, film JRN dostal az v r. 2008. Film se mi libil, a hlavne jsem se behem sledovani ubranil srovnavani s predchozimi Ondrickovimy filmy. Zkuste si film pustit s odstupem casu dnes, predsudky stranou, film neni o nic horsi nez treba samotari, je proste jiny... ()

lumtr

Všechno ostatní tak ***. Ale : Jan tříska ve vedlejší roli stárnoucího herce ve travesty show ***** a Ivan Trojan a především jeho parafráze Hitlerova projevu ***** a kdyby to šlo, tak i mnohem víc:-). Dohromady tedy ****. ()

huriccan

nejvíc se mi líbí, když tohle někdo hodnotí jednou hvězdičkou a nějaké s prominutím sračce s B. Willisem dá čtyři. trošku objektivity by neuškodilo přátelé. Je to klasickej průměr, nebo spíš lepší průměr. Některý fóry jsou fakt dobrý a Trojan s Macháčkem vynikající. Chci se pokusit to hodnocení trošku vyvážit, proto dávám plnej počet ()

regulusw

Zpočátku vlažný film, který vyvrcholí scénou, kdy Ivan Trojan řeční ke svým spolustolovníkům plně ovládaný nacistickou ideologií. Klára Trojanová zahrála vyšinutou matku ochranitelku výborně. Ač se zpočátku zdálo, že je z rodiny nejvyšinutější, postupem filmu se ukázalo, že je "nejnormálnější". Rodiný zvrat byl dokonán. ()

vykyn

Bohužel D.Ondříček po skvělých Samotářích trochu usnul na vavřínech..tuto slátaninu nezachránily ani jeho "dítka" Macháček s Trojanem.. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017