Přizpůsobivý nosič reklam Ťopka přespává v odstaveném vagónu, který je ovšem jednoho dne připojen k vlaku, jímž odjíždí na inspekční cestu generální inspektor drah Jiří Kokrhel. A tak se Ťopka bez vlastního přičinění stává černým pasažérem, a když je objeven a pronásledován, způsobí neplánovanou zastávku na malém, bezvýznamném nádražíčku v Mokré nad Soupravou. Místní přednosta stanice Anatol Jelen si však právě odskočil na zkoušku pěveckého sboru, čehož využije Ťopka. Oblékne se do jeho uniformy a začne se před přísným pohledem inspektora vydávat za přednostu. Jeho svérázné improvizace inspektora vyvádějí z míry, ale naštěstí je tu přednostova půvabná manželka Julie, která Ťopku kryje, aby pomohla nepřítomnému manželovi. Kvůli jeho chování se ale dostává do velmi obtížných situací. Kokrhel se do ženy zakouká a oslněn jejím půvabem přehlíží nejen Ťopkovu absolutní neschopnost a divoké improvizace, ale dokonce se rozhodne vyhovět přednostově žádosti o přeložení blíž ku Praze. Jenže v nejméně vhodnou chvíli se objeví skutečný přednosta stanice... (TV Nova)

Mishelen

Bohužel jedna z posledních dobrých komedií krále komiků. Tato komedie byla pro mě prvním seznámením s Vlastou Burianem, a dodnes nezapomenu jak jsme s bratrem umírali smíchy nad jeho hláškama. Přesto dnes po shlédnutí všech "burianovek" nevidím tuhle jako nejlepší. Lépe hodnotím třeba U pokladny stál, Hadimršku nebo Funebráka. Některé hlášky mi přijdou dělaný vyloženě "na koleně" a trochu postrádaj pointu a jsou jaksi nedomyšlené, bez smyslu. Přesto hodnotím vysoko. Burian se zkrátka snažil zlomený národ rozesmát v každé době a tohle muselo prostě zvednout náladu alespoň na tu hodinu a půl. Tandem Burian-Mavan vynikající, Norrová asi v nejzapamatovatelnější roli, ostatní tak nějak standard. "Chcete jet ráno?" "No" "Tak ráno nic nejede. Tak odpoledne?" "Třeba odpoledne." "Tak odpoledne to jede, ale až od prvního a to jen za příčinou příznivého počasí." ..."Ještě nazpátek, dala jsem vám dvacetikorunu!" "Dráha zpátky nedává, to bysme teprv nic nevydělali." ()

acruj

Když jsem to viděl poprvé, bylo mi asi 8 let, dávali to na silvestra asi ve 2 ráno a já jsem se na to díval s ¨pradědečkem dědou babičkou a tatou...a smál sem se snad nejvíc v mým životě, bohužel tam nebyly reklamy a já sem se od toho nemohl odtrhnout a fakt nekecám, jsem se z toho pochcal....dnes je mi 18 a chčiju z toho dodnes..:D a navíc ta krásná Kabátová!!! ()

Jorge K

Film není špatný, ale VB má rozhodně lepší kousky, místy je přece jen znát, že děj je až příliš úzký a není z čeho čerpat. Burian sám to nespasí, scéna v restauraci je ale povedená, asi nejlepší místo filmu. ()

Jennifer600

Tenhle film je jeden z mých nejoblíbenějších filmů s Vlastou Burianem.. Skvělé hlášky snad v každé scéně a Burian prostě nezklame.. ()

Profík

Je tam několik nezapomenutelných scén, které jsou legrační až běda, ale přeci jen na nejlepší kousky od Vlasty Buriana to nemá.Na rozdíl od třeba Ducháček to zařídí nebo U pokladny stál to nemá takovou nosnou kostru. 85%. ()

kino13

Přednosta stanice, ten nekouká jen na šíny. Přednosta stanice, ten umí prohnat mašiny. Přednosta stanice, to prazvláštní je tvor. Před ním se klaní semafor, šarže je hrozná, každej ho pozná, červený nos i čepice, to je přednosta stanice... Bremsák, ten má těžkej život, dře všechny koleje. Mašinfýra je jak černoch, celej vod voleje. Konduktér ten štípe lístky a holky do tváře, ten ve vlaku vlastně dělá jenom bachaře. Pan revizor reviduje každýho haranta, kouká kde by načapat moh černýho pasanta. Oficiál, adjunkt a generální inspektor, to všechno je přece proti nám jen fór... Přednosta stanice, ten nekouká jen na šíny. Přednosta stanice, ten umí prohnat mašiny. Přednosta stanice, to prazvláštní je tvor. Před ním se klaní semafor, šarže je hrozná, každej ho pozná, červený nos i čepice, to je přednosta stanice....Takže,parádní úsměvná komedie na nedělní odpoledne,nebo přesně na prvního po bujaré silvestrovské oslavě,oddychovka k dortíku a kávě,po roštěný s domácím žlutým knedlíkem,srovnávacímu lahvovému pivku...a prokouřených pličkách,vyhozenejch na klíně...#/...-/-.--/.---/.../-/./.../-././-../.-../-.-././.-../---/..-/..../..-/.../..-/?/...-/--../-../-.--/-/.---/./-/---/-../..-/-/-.--/!#...Inspektoři!A vůbec co mi tady běháte po trati!!!...My nejsme žádný potrati,my běžíme k rychlíku..Já zase nejsem žádnej krychlík!!!Já jsem Vlasta Burian!!! ☆☆☆☆ ()

Vonter

Milounce naivní, jednoduchoučký film s prostoduchým dějem, kdy předválečný bezdomovec s iq šimpanze po úrazu hlavy zachrání jedno velice nepříjemné faux pas v jednom prdelákově. Ovšem to vše v brilantním podání Vlasty Buriana, Marvana a dalších skvělých herců, což situaci rázem mění a vzniká galamatyáš. Zanudlený nos i čepice, to je přednosta levicééé. ()

allthistime

"A jak jste tak to místo dostal?" "No jo, z novin to není. To si musíte podat žádost, okolkovat, čekat..., pak to jde legální cestou a zas nějaký rok čekáte..., no a až na vás přijde řada, tak si tam vezmou svého známého." Jeden z nejmilejších filmů Vlasty Buriana. ()

TynTynka

Ze začátku jsem nechápala název filmu, ale v druhé půlce už mi to došlo :D Druhá půlka taky byla lepší než ta první. Film mě ani nenudil, ale ani nenadchl. Musím však uznat že situace ve stanici byla povedená. ()

STRATEGYsro

Jednoznačne 5 hviezd. Škoda, že v dnešnej dobe už všetci slovenský a nietorí český scenáristi a režiséri sú viac menej nápadovo, morálne a sebakriticky vykastrovaní... ()

Bruce0659

Kde hral Vlasta Burian, tam sa divák nenudí. Najväčšiu zásluhu na úspechu tejto komédie mal scenárista, potom režisér a na tú dobu je film kvalitný aj po vizuálnej stránke. 95% ()

Aidzi

Prvý film, čo som od neho videl, ma totálne dostal. Dnes sa poväčšine slovom komédia vyznačujú trápne dialógy a situácie, pri ktorých len zdvihnem obočie. No pri Vlastovi sa od srdca smejem, vyžaruje z neho pozitívna energia a počet vtipných scén je závratne vysoko. A tá pieseň je skvelá. Přednosta stanice, ten nekouká jen na šíny, přednosta stanice, ten umí prohnat mašiny,přednosta stanice, to prazvláštní je tvor, před ním se klaní semafor.. ()

Alagaesie

Zasraný Skopčácký nápisy! „To stačí!“ Zrcadlo výborný. Hlavně nenápadně. Ubrusy… Chůdy pobaví vždycky. Fízl na procházce. Legendární výběr. Bez přílohy, no jo. A nahý jabka. „Copak kradu?“ Tak takhle bych si o přidání neřek. „Křidýlko, pane statkáři, husí, hus…?“ Charakter? Tenhle?! Tak schovávačka byla tak-tak. A maj utrum… Skvělý kamna. Černej pasažér nejvyšším… „Ty dibliku…“ Drážní prémie. Aj aj… To bude něco… Chleba dobrej. Vtipy u telegramu. Burian s inšpekcí hezky. A máš po prdeli, Kokheli. ()

peter.m

"Co? No, abyste přijmul telegram. Přijmám." Už od malička obľubujem tento podarený titul s pánom Burianom a s pánom Marvanom. Nehanbím sa priznať, že patrí medzi moje topky. Taktiež dlhšiu dobu pozorujem, že momentálny stav železníc SR je katastrofálnejší, než stav stanice Mokré nad Soupravou za chodu pána prednostu Ťopka. PS: názor mojej pani: "Pobavilo ma to, no nemám potrebu pozrieť si ďalší film s pánom Burianom." ()