Přizpůsobivý nosič reklam Ťopka přespává v odstaveném vagónu, který je ovšem jednoho dne připojen k vlaku, jímž odjíždí na inspekční cestu generální inspektor drah Jiří Kokrhel. A tak se Ťopka bez vlastního přičinění stává černým pasažérem, a když je objeven a pronásledován, způsobí neplánovanou zastávku na malém, bezvýznamném nádražíčku v Mokré nad Soupravou. Místní přednosta stanice Anatol Jelen si však právě odskočil na zkoušku pěveckého sboru, čehož využije Ťopka. Oblékne se do jeho uniformy a začne se před přísným pohledem inspektora vydávat za přednostu. Jeho svérázné improvizace inspektora vyvádějí z míry, ale naštěstí je tu přednostova půvabná manželka Julie, která Ťopku kryje, aby pomohla nepřítomnému manželovi. Kvůli jeho chování se ale dostává do velmi obtížných situací. Kokrhel se do ženy zakouká a oslněn jejím půvabem přehlíží nejen Ťopkovu absolutní neschopnost a divoké improvizace, ale dokonce se rozhodne vyhovět přednostově žádosti o přeložení blíž ku Praze. Jenže v nejméně vhodnou chvíli se objeví skutečný přednosta stanice... (TV Nova)

honzic

Kultovní snímek s neopakovatelným Burianem a Marvanem v hlavní roli. Sice to není nejlepší film obou protagonistů, ale stojí i za opakované zhlédnutí. Hodnocení: 85 % ()

Petr59

Jedna z nejlepších komedií s Vlastou Burianem, tento film patří k té špici filmů, která s ním byla natočená! Akorát, že už jsem to viděl mnohokrát a u mnohých vtipů se už tolik nesměji, jako dřív. :-) ()

route60

Vlasta Burián v nejlepší formě, skvělá komédie nacpaná výbornými dialogy a herci jako Čeněk Šlégl, Václav Trégl, Zita Kabátová a Jaroslav Marvan jsou zárukou prvotřídni zábavy která nestárne. ()

Nonna

Geniální Burian, kterého baští stejně moje 88 letá bábina jako 9 letá dcera. Společně jsme se u této komedie řehtaly od začátku do konce. Burian nemá chybu, ale skvěle mu nahrává Jaroslav Marvan, který tu má navíc jednu ze svých mírně svůdnických rolí, ve kterých je kouzelně přesvědčivý. Děj se odehrává na pár metrech čtverečných, film má nekvalitní černobílý obraz, zhoršený zvuk, ale nenudí. Nadčasové, nesmrtelné. ()

lobo87

Ďalšia nezabudnuteľná klasika Vlastu Buriana. Film mal na môj vkus pomalší rozbeh, ale len čo si Burina navliekol uniformu, jeden geniálny vtip striedal druhý. Jeho iskrenie s pánom Marvanom bolo dokonalé. Kvôli úvodu však znižujem hodnotenie na silné štyri hviezdičky... 80% ()

daniel.98

Vždycky jsem přemýšlel, který z filmů Buriana je nejlepší. Po krátké době jsem ale usoudil, že to asi nemá cenu. Každý jeho film je něco neskutečného - a tento není výjimkou. Tolik vtipných scén a hlášek v jednom filmu se hned tak nevidí. ()

ESNYR

Co mám k tomu napsat. Asi nic by to nedokázalo vystihnout tak dobře jak dobré to je. Takže to máme za 4 tečky. ()

PetraMishka

Skvělý Burian jako muž bez peněz, kterého najdou jako černého pasažéra ve vlaku, a tak se musí schovat na nádraží, kde zrovna není přítomen přednosta stanice. Všichni byly jako vždy vynikající, ale nejvíce mě zaujala Zita Kabátová jako manželka, která používá veškerý svůj šarm, aby nebyl její manžel vyhozen. ()

Joe16210

V případě Přednosty stanice nelze nezmínit všudypřítomný humor Vlasty Buriana a Jaroslava Marvana. Na této dvojici celý film vyloženě stojí a padá. A je to přesně to, proč tento film pro pamětníky dodnes patří mezi to nejlepší, co kinematografie z této doby nabízí. Vždy se na Přednostu stanice rád podívám znovu a spolu s Vlastou Burianem si zanotuji dnes již zlidovělou melodii ústřední skladby. ()

chucky

Skutečně nejlepší film s tímto nezapomenutelným komikem. A scény, které tam provádí patří do zlatého fondu české kinematografie......... ()

`barocco

Jedna z naj komedii od Buriana. Drobne reziserske chybicky krasy Jana Svitaka sa toleruju nakolko Burian "opat vali" sposobom jemu vlastnym. Oblubeny Vaclav Tregl opat nesklamal, on je proste karakter... :) ()

radar76

Jeden z filmů,které můžete vidět tisíckrát,můžete je znát nazpaměť,ale stejně se u nich budete chechtat jako poprvé.Burian je dokonalý,Marvan se k němu svým mírně mrzoutským projevem perfektně hodí. ()

imaginer21

Válečné období a přesto Burian v nejlepší formě. Tehdy vnímat svět a ještě k tomu takhle bezchybně zahrát. Skutečně asi nejlepší Burianovka a Marvanovka. Nezapomenutelná klasika. "Černý pasažér! Otevřete! Copak neslyšíte, nebo co?" "Slyším, ale neotevřu!" ()

elliniass

Pěkný film, ale ve srovnání s ostatními filmy Buriana, tenhle je pro mne až "v závěsu"... sice těsném, ale závěsu... Pokud bych ale neměla srovnávat s dalšími, tak hvězdičkové ohodnocení stoupá na čtyři.. ()

RedBoryyys

Podle mě nejlepší film s panem Vlastou Burianem a také první viditelný československý hamburger rovněž v podání Vlayt Buriana... Netřeba myslím více dodávat.... ;-) # ()

Necrolock

Ačkoliv nejsem příznivce starých filmů (už jen kvůli mému věku), tento skvost jsem zkrátka nebyl schopný vypnout! Skvělá zábava. ()

Aidina

".....Co? Ano, nějakej vlak odjel. No, už je pryč. Jo, číslo, to já nevím. No, to poznáte, až tam přijede, že jo. No, samozřejmě!....." Ani se nechce věřit, že tuto větu řekl geniální a nepřekonatelný Vlasta Burian v roli pana Ťopky v roce 1941. Myslím, že tato věta zní sem tam i dneska:-)) ()