101 dalmatinů II: Flíčkova londýnská dobrodružství

101 dalmatíncov 2

101 dalmatíncov 2: Patchové londýnske dobroružstvá

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2003, 70 min

Příběhově je to stejné jako jednička, možná že dvojka je více akčnější. Je zde stále známá záporná postava Cruela, která se nesnaží o nic jiného než o to, že chceš zabít štěňata a použít jejich kůži na všechno, co je jí milé. Naštěstí je tu jeden ze 101 dalmatinů - Flíček, který se se svým idolem Bleskem o všechno postará.(12.4.2015)

• kaylin

Rozhodně lepší než druhý hraný film, ale je to v podstatě jedno a to samé. Prostě jde o to, jak Cruella zase zkusí unést všechna štěňata. Nic se v tomhle ohledu nezměnilo a nic nového a zásadního nebylo do filmu přineseno. Je to roztomilé, ale popravdě po několikerém koukání se na puntíkatou hordu, je to spíš ubíjející.(13.4.2016)

Pre mňa úžasné pokračovanie, s lepším príbehom. SPOILER: Zatiaľ čo prvý diel mal ponaučenie pre dospelých: Nikdy si nerobte zo psov kožuchy, inak vám vybuchne auto, druhý diel zdvíha deťom sebavedomie s tým, že každý či človek, alebo pes je jedinečný a hlavne pán svojho osudu. Veľké mínus tohto filmu je pre mňa animácia. Nemám rád tú najnovšiu počítačovú animáciu. Viem, že bola vydarenejšia ako v prvom filme (tak to už pri druhých filmoch býva) ale mne sa vždy viac páčila tá klasická. Nočný Londýn v prvom diely vyzeral ako ručne nakreslený, zároveň veľmi realisticky, tu ale Londýn vyzeral ako keby vo photoshope použili na nákres budovy plechovku s farbou. Naozaj sa mi to nepáčilo, ale pokračovanie to bolo veľmi dobré, 5 hviezdičiek mimo iné dávam aj preto aby sa zvýšilo hodnotenie a za to, že boli recyklované niektoré prvky z jednotky, čo prekvapivo vôbec nepôsobilo rušivo,(4.2.2011)

Ako malá som bola obrovskou fanynkou pôvodného filmu (alebo skôr samotných dalmatíncov). Časom ma dalmatínska mánia prešla, ale teraz nedávno som si pozrela tento film a prirástol mi k srdcu ešte viac, než pôvodný, či iný z kategórie 101 Dalmatíncov. Iste, dej je jedno veľké klišé pre deti, ale táto zápletka na mňa v každom príbehu funguje, takže za mňa jednoznačných 5*.(16.6.2017)

Bohužel, velký odvar prvního geniálu! Rozverné dobrodružství jednoho z původních 15 štěňat z prvního dílu pro děti. Je jednoduché o tom napsat, že to je špatné, protože to má špatnou grafiku a plive to na originál. Ale, to by mohl napsat pouze člověk, který neměl žádný přístup k zákulisním informacím obou dílů. První díl byl revoluční ve styl animace, a ve druhém díle se pokusily o animaci, které nebyla obvyklá. Ano, právě bráním Disneyho pokračování, co se to se mnou stalo ? :-) Po příběhové stránce to je (bohužel) velice průměrné. Já jsem na to asi moc hodný, ale mě to prostě přijde pořád, jako slušný animák pro děti, při kterém se nebudou bavit jenom oni. PS: Geniální překlad z Cruela de Vil na Cruella de Mon z prvního dílu je tady opomenut :-((27.2.2015)