101 dalmatinů II: Flíčkova londýnská dobrodružství

101 dalmatíncov 2

101 dalmatíncov 2: Patchové londýnske dobroružstvá

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2003, 70 min

Jedničku sem znal už jako malej podle knihy ale tahle dvojka byla pro mě až doteď velkou neznámou. No a co k ní říct? Je celkově slabší a nudnější než jednička, příběh narozdíl od jedničky není moc originální (podobný jsem v různých obměnách viděl už mockrát).. Pobavily mě ale některé hlášky a celkem jsem měl rád i hlavního hrdinu Flíčka.(30.12.2013)

Ako malá som bola obrovskou fanynkou pôvodného filmu (alebo skôr samotných dalmatíncov). Časom ma dalmatínska mánia prešla, ale teraz nedávno som si pozrela tento film a prirástol mi k srdcu ešte viac, než pôvodný, či iný z kategórie 101 Dalmatíncov. Iste, dej je jedno veľké klišé pre deti, ale táto zápletka na mňa v každom príbehu funguje, takže za mňa jednoznačných 5*.(16.6.2017)

Pre mňa úžasné pokračovanie, s lepším príbehom. SPOILER: Zatiaľ čo prvý diel mal ponaučenie pre dospelých: Nikdy si nerobte zo psov kožuchy, inak vám vybuchne auto, druhý diel zdvíha deťom sebavedomie s tým, že každý či človek, alebo pes je jedinečný a hlavne pán svojho osudu. Veľké mínus tohto filmu je pre mňa animácia. Nemám rád tú najnovšiu počítačovú animáciu. Viem, že bola vydarenejšia ako v prvom filme (tak to už pri druhých filmoch býva) ale mne sa vždy viac páčila tá klasická. Nočný Londýn v prvom diely vyzeral ako ručne nakreslený, zároveň veľmi realisticky, tu ale Londýn vyzeral ako keby vo photoshope použili na nákres budovy plechovku s farbou. Naozaj sa mi to nepáčilo, ale pokračovanie to bolo veľmi dobré, 5 hviezdičiek mimo iné dávam aj preto aby sa zvýšilo hodnotenie a za to, že boli recyklované niektoré prvky z jednotky, čo prekvapivo vôbec nepôsobilo rušivo,(4.2.2011)

Po veľmi úspešnom prvom diely, prichádza na scénu aj druhé pokračovanie, ktoré presne zodpovedá svoju pomenovaniu a chce sa teda zviesť na vlne perfektnej jedničky, na ktorej som mimochodom vyrastal. Ak hľadáte dalmatínov a dáke to mravné dobrodružstvo a radíte sa teda medzi nie príliš náročných divákov, ktorý nekladú na animáky dôraz, tak je táto neurážlivá rozprávočka práve pre vás. Ja som však čakal niečo plnohodnotné, niečo čoho sa mi bohužiaľ nedostalo. Celý príbeh má podobnú zápletku ako predchádzajúci animák, akurát s tým rozdielom, že je vyrozprávaný z pohľadu malého šteniatka "Fliačika" ale v podstate stále ide o fanatizmus Gruelly Devil k malým plyšovým šteniatkam. Vystúpia tu aj nové postavy ako Blesk so svojím parťákom, ktorý ako tak oživujú statický dej ktorý je ako presný copiright predchádzajúceho filmu. 35%(14.10.2016)

• kaylin

Rozhodně lepší než druhý hraný film, ale je to v podstatě jedno a to samé. Prostě jde o to, jak Cruella zase zkusí unést všechna štěňata. Nic se v tomhle ohledu nezměnilo a nic nového a zásadního nebylo do filmu přineseno. Je to roztomilé, ale popravdě po několikerém koukání se na puntíkatou hordu, je to spíš ubíjející.(13.4.2016)