poster

101 dalmatinů II: Flíčkova londýnská dobrodružství

 • USA

  101 Dalmatians II: Patch's London Adventure

 • Slovensko

  101 dalmatíncov 2

 • Slovensko

  101 dalmatíncov 2: Patchové londýnske dobroružstvá

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2003, 70 min

 • Lovely.Bones
  ***

  Bohužel, velký odvar prvního geniálu! Rozverné dobrodružství jednoho z původních 15 štěňat z prvního dílu pro děti. Je jednoduché o tom napsat, že to je špatné, protože to má špatnou grafiku a plive to na originál. Ale, to by mohl napsat pouze člověk, který neměl žádný přístup k zákulisním informacím obou dílů. První díl byl revoluční ve styl animace, a ve druhém díle se pokusily o animaci, které nebyla obvyklá. Ano, právě bráním Disneyho pokračování, co se to se mnou stalo ? :-) Po příběhové stránce to je (bohužel) velice průměrné. Já jsem na to asi moc hodný, ale mě to prostě přijde pořád, jako slušný animák pro děti, při kterém se nebudou bavit jenom oni. PS: Geniální překlad z Cruela de Vil na Cruella de Mon z prvního dílu je tady opomenut :-((27.2.2015)

 • Koda
  ***

  Víte, jaký je rozdíl mezi hercem a hrdinou? Hrdina může být herec, protože dokáže zahrát smrt a oblafnout zloděje, za to herec je hrdina filmů, který nosí slávu, všichni o něm ví, ale dokáže být ihned rozpoznán, protože ho znají i zloději a vědí, že si mají na něj dávat pozor. Takže nemusíte být hercem, aby jste něco dokázali, slavný můžete být tak i tak. Má to své výhody i nevýhody. Přesně o tomhle je toto volné pokračování našich chorvatských psíčků, zejména Flíčka, který tak nějak proklouzl slávou z minulého dílu a tvůrci dali přednost právě jemu a jeho oblíbenému hrdinovi Bleskovi. Je do něj tak zakoukaný, že neví, že je to jen pouze herec. Nejdřív jsem si myslel, že je Blesk nafoukaný vořech, kterému jde opravdu jen o slávu, ale potom na konci jsem zjistil, že má srdce a je velice moudrý pes. Nesmí samozřejmě chybět ani slavná trojice Horác Servác Bonifác, pardon Jesper a Cruella a tak trochu jsem očekával že se připojí i ten umělec. Co se týče tohoto filmu, tak si myslím že nadprůměrně obstál, mrzí mě, že neobsadili i Tibbse, je zde plno dobrodružství Flíčka, spoustu zvratů, přiznání.(16.11.2019)

 • avril4234
  *****

  Ako malá som bola obrovskou fanynkou pôvodného filmu (alebo skôr samotných dalmatíncov). Časom ma dalmatínska mánia prešla, ale teraz nedávno som si pozrela tento film a prirástol mi k srdcu ešte viac, než pôvodný, či iný z kategórie 101 Dalmatíncov. Iste, dej je jedno veľké klišé pre deti, ale táto zápletka na mňa v každom príbehu funguje, takže za mňa jednoznačných 5*.(16.6.2017)

 • Streeper
  ***

  Příběhově je to stejné jako jednička, možná že dvojka je více akčnější. Je zde stále známá záporná postava Cruela, která se nesnaží o nic jiného než o to, že chceš zabít štěňata a použít jejich kůži na všechno, co je jí milé. Naštěstí je tu jeden ze 101 dalmatinů - Flíček, který se se svým idolem Bleskem o všechno postará.(12.4.2015)

 • zdeny99
  ***

  Jeden z nejznámějších filmů od Walta Disneyho se dočkal po 42 letech pokračování. Ale proč? Výsledkem je překombinovaný děj, kdy posedlá Cruella opět lační po štěňatech a Flíčkem, který miluje Bleska, hrdinu z akčního seriálu pro psy. Do těchto dvou příběhů, které se nakonec spojí v jeden ještě vstupuje poblázněný malíř se svými fleky na plátně. Podle mě právě on je tak to nejlepší na celém filmu. Jinak je to ubohé natáhnutí dalmatinského příběhu, ve kterém není nic nového, co by dospělého diváka okouzlilo. Dětem se aspoň líbí ti dalmatini. [500. hodnocení, 14. komentář, 54%](12.3.2019)